Party Stories
Królowa Elżbieta II w niebieskim stroju
East News
Newsy

QUIZ! Królowa Elżbieta II skończyła 95 lat. Jak dużo wiesz o jej niesamowitym życiu?

Sprawdź, ile wiesz o Królowej Elżbiecie II! Czy jej historia nie ma przed tobą tajemnic?

Królowa Elżbieta II skończyła 95 lat! Od 2016 roku brytyjska monarchini jest najdłużej panującą królową na świecie. W swojej kadencji rządzi zawsze opanowana, doskonale przygotowana i spokojna. Królowa Elżbieta II przez wszystkie lata swojej służby była i wciąż jest opoką brytyjskiej rodziny królewskiej. Jeśli myślisz, że wiesz o brytyjskiej monarchini wszystko, koniecznie spróbuj rozwiązać ten quiz, łatwo nie będzie, ale trzymamy kciuki! Do dzieła!

Podziel się w komentarzu wynikiem!

Zobacz także: Królowa Elżbieta II ociera łzę na pogrzebie męża, księcia Filipa! Tak pożegnała miłość swojego życia

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Królowa Elżbieta II, portret
East News
Newsy
Dziś krolowa Elżbieta II kończy 95 lat. Jaka jest gdy zdejmuje koronę?

Dziś królowa Elżbieta II kończy 95 lat. Żaden monarcha nie władał Wielką Brytanią tak długo jak ona. Panuje od prawie 68 lat i na razie, przynajmniej oficjalnie, nic nie wskazuje na razie na to, by miała opuścić tron. Ale choć Elżbieta II to jedna z najpopularniejszych osób świata, to wszyscy znamy tylko jej oficjalny wizerunek. A jaka jest, gdy zdejmuje koronę? Róża, jaśmin, fiołek. Wiele zmieniło się przez te lata, ale ten delikatny zapach wciąż jej towarzyszy. Perfumy Floris Royal Arms stworzono w  1926 roku, by uczcić jej narodziny. Elżbieta II je uwielbia do dziś, i to właśnie nimi perfumuje się w wyjątkowych chwilach. Zobacz także:   Byli razem ponad 73 lata! Oto historia miłości królowej Elżbiety II i księcia Filipa  Jak Elżbieta II przeskoczyła kolejkę do tronu Gdy się urodziła, była trzecia w kolejce do tronu i nikt nie wierzył, że kiedykolwiek będzie królową. Dziś nikt nie potrafi sobie wyobrazić, jak będzie, gdy jej zabraknie. I nic dziwnego, bo kiedy zaczęła panowanie, w Anglii kilkanaście razy zmieniał się premier, Stany Zjednoczone miały kilkunastu prezydentów, a Watykan kilku papieży. Elżbieta Windsor mogła zostać królową dzięki... kochliwości swojego stryja, króla Edwarda VIII. Tuż po objęciu władzy monarcha postanowił wziąć ślub z ukochaną Wallis Simpson. Sprzeciwił się temu jednak brytyjski rząd i hierarchowie Kościoła, bo pani Simpson była rozwódką. W tej sytuacji Edward wybrał miłość i zrzekł się korony, a na tron wstąpił jego młodszy brat Jerzy VI. Po 16 latach panowania, 6 lutego 1952 roku Jerzy VI zmarł, a dzień później na tron wstąpiła jego córka Elżbieta. Do oficjalnej fotografii pozowała w diademie swojej babki, królowej Wiktorii, z którą dziś jest porównywana. Eksperci mówią, że...

Królowa Elżbieta II na pogrzebie księcia Filipa
East News
Newsy
Pogrzeb księcia Filipa. Królowa Elżbieta II zostawiła na trumnie ostatni list do męża. Co w nim napisała?
Królowa Elżbieta i książę Filip byli małżeństwem przez 73 lata. W sobotę 17 kwietnia monarchini uczestniczyła w ostatniej drodze swojego męża. Zostawiła mu poruszający list.

W sobotę 17 kwietnia na zamku Windsor odbył się pogrzeb księcia Filipa - ukochanego męża królowej Elżbiety II , który po 28-dniowym pobycie w szpitalu, swoje ostatnie dni spędził w otoczeniu najbliższych. Ceremonia, wedle ostatnich życzeń monarchy , nie miała charakteru państwowego, a z powodu pandemii uczestniczyło w niej jedynie 30 osób z najbliższego otoczenia księcia. Pałac Buckingham apelował również do Brytyjczyków, by ci nie gromadzili się na wydarzeniach związanych z jego ostatnim pożegnaniem. Poddani i cały świat mógł uczestniczyć w pochówku księcia Filipa za pośrednictwem transmisji z ceremonii, która miała miejsce na oficjalnym profilu rodziny królewskiej na YouTube. Internauci, będący świadkami tych poruszających chwil, nie dostrzegli jednak jednej rzeczy. Jak się okazuje królowa Elżbieta II uczciła pamięć swojego męża w niezwykły sposób i na trumnie księcia Filipa złożyła odręcznie napisany list.  Pogrzeb księcia Filipa. List królowej Elżbiety II Na pogrzebie księcia Filipa nie zabrakło wzruszających momentów. Internauci, którzy oglądali transmisję z ceremonii, byli pod ogromnym wrażeniem królowej Elżbiety II, która choć słynie ze swojej stoickości, nie była w stanie powstrzymać łez . Media szeroko rozpisywały się również o księżnie Kate, która oddała hołd dziadkowi swojego męża niezwykłym naszyjnikiem . Teraz jednak fotoreporterzy, którzy byli obecni na pogrzebie, dostrzegli jeszcze jeden poruszający szczegół. Jak informuje brytyjska gazeta Daily Mail, podczas ostatniej drogi księcia Filipa, królowa Elżbieta II, która samotnie siedziała w kościelnej, poza wieńcem pożegnała swojego męża odręcznie napisanym listem. Choć jego treść w większości była zasłonięta...

Królowa Elżbieta II na pogrzebie męża, księcia Filipa
East News
Newsy
Królowa Elżbieta II ociera łzę na pogrzebie męża, księcia Filipa! Tak pożegnała miłość swojego życia
Poruszające pożegnanie. Zobaczcie, jak królowa Elżbieta II wyglądała podczas uroczystości żałobnych swojego męża, księcia Filipa.

Dla królowej Elżbiety II to musiał być wyjątkowo trudny moment. W sobotę, na zamku Windsor, w obecności najbliższej rodziny, odbyło się ostatnie pożegnanie księcia Filipa. 99-letni mąż monarchini zmarł w ostatni poniedziałek . Królowa była z nim związana małżeństwem 73 lata. Brytyjskie tabloidy natychmiast odnotowały moment, gdy trumna z księciem trafiła na katafalk, a Elżbieta II otarła łzę. Jej widok podczas całej uroczystości naprawdę łamał serce. Zobaczcie, jak królowa wyglądała podczas uroczystości żałobnych. Zobacz także:  Książę Filip dla Elżbiety II zmienił wyznanie! Z czego jeszcze zrezygnował dla królowej? Królowa Elżbieta żegna męża, księcia Filipa To naprawdę poruszjące. Królowa, zwykle wzór opanowania, ociera łzę żegnając najważniejszego człowieka swojego życia, księcia Filipa , z którym spędziła niemal całe życie - pobrali się 20 listopada 1947 roku.  Przez te wszystkie lata był moją siłą, a ja i cała rodzina oraz ten i wiele innych krajów, mamy wobec niego dług większy niż kiedykolwiek by się spodziewał albo kiedykolwiek się dowiemy - mówiła Elżbieta II w 50. rocznicę ślubu.   Podcas uroczystości królowa siedziała sama , naprzeciwko rodziny. Jej twarz, tak jak twarze wszystkich uczestników uroczystości w kaplicy św. Jerzego, zakrywała maseczka.     Reporterzy dostrzegli moment podcas uroczystości gdy otarła łzę.   Królowa jako pierwsza opuściła kaplicę i odjechała samochodem do Pałacu Buckingham.  

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner