Ida Nowakowska
EastNews

"Pytanie na śniadanie" zostanie zawieszone przez koronawirusa? Ida Nowakowska zdradziła plany TVP

Ida Nowakowska
EastNews

Koronawirus, który dotarł do Polski spowodował, że stacje telewizyjne zawiesiły większość programów rozrywkowych. Jednak programy śniadaniowe są w dalszym ciągu nagrywane. Ida Nowakowska w rozmowie z Plejadą wyjawiła, jak obecnie wygląda praca na planie "Pytania na śniadanie". Czy w najbliższym czasie możemy spodziewać się decyzji o zniknięciu śniadaniówki z anteny. Zobaczcie!

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Rząd czasowo zawiesza zakaz handlu w niedzielę! 

Ida Nowakowska wyjawiła, jak wygląda praca na planie "Pytania na śniadanie" w okresie pandemii

Przez pandemię koronawirusa, w Polsce już od przeszło tygodnia zamknięte są wszystkie placówki oświatowe i kulturalne. Organizacja imprez masowych została zakazana. Co więcej ze względu na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego w naszym kraju, obowiązuje również zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. W obawie o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz publiczności, stacje telewizyjne zawiesiły emisję programów takich jak "Taniec z gwiazdami", "Twoja twarz brzmi znajomo" czy "Star Voice".

Co w takim razie z programami śniadaniowymi? W rozmowie z Plejadą Ida Nowakowska wyjawiła jak aktualnie wygląda praca na planie.

W redakcji prawie wszyscy pracują już zdalnie. Na miejscu jest tylko producent i kierownicy całej produkcji. Natomiast na planie znajdują się tylko ci, którzy mają danego dnia dyżur. Cała reszta, czyli np. redakcja i większość innych pracowników pracuje zdalnie. Budynki są opustoszałe... - wyjawiła w rozmowie z Plejadą Ida Nowakowska.

Prezenterka zdradziła, że rozmowy z gośćmi coraz częściej są przeprowadzane za pomocą wideokonferencji.

Przestawiamy się na rozmowy online za pomocą Skype'a. Przeprowadzamy też mnóstwo wzruszających rozmów telefonicznych z naszymi widzami, co emitujemy w trakcie programu "Pytanie na śniadanie".

Co więcej prezenterzy występują głównie we własnych ubraniach, a makijażystki jedynie poprawiają prowadzących jednorazowymi przyborami.

Nasze makijażystki nie malują już gości, prezenterzy są natomiast tylko poprawiani. Wszystkie przybory, których używają wizażystki, to rzeczy jednorazowego użytku. [...] Każdy pracuje w gumowych rękawiczkach. Prezenterzy występują już głównie we własnych ubraniach, albo w takich, które już wcześniej były zgromadzone w naszej garderobie. Wszystkie pokoje w budynku są dokładnie odkażane. Dezynfekujemy nie tylko klamki, nie tylko drzwi, nie tylko przedmioty, ale także całe pomieszczenia. Nasze służby sanitarne chodzą ze specjalnymi urządzeniami do dezynfekcji, rozpylają je w całym gmachu: w studiach, garderobach, na korytarzach, w łazienkach.

Czy możemy się zatem spodziewać, że program już wkrótce zostanie jednak zawieszony? Ida Nowakowska na szczęście uspokaja, że Telewizja Polska nie planuje zdjąć "Pytania na śniadanie" z anteny. 

Nie ma też takiego planu ani pomysłu, by zdjąć z anteny "Pytanie na śniadanie". Nasi widzowie właśnie teraz nas najbardziej potrzebują, co pokazują, dzwoniąc do nas. Ludziom potrzeba otuchy, rozrywki i dobrej energii, co staramy się im przekazywać. Jesteśmy bezpieczni, podczas nagrań mamy zapewnione nawet dyżury ratowników medycznych.

Trzymamy mocno kciuki za całą ekipę programu "Pytanie na Śniadanie". Życzymy wszystkim dużo zdrowia i wytrwałości w tym trudnym czasie! 

Ida Nowakowska odchodzi z PNS

Telewizja Polska nie przewiduje zdjęcia z anteny "Pytania na śniadanie"! 

Tomasz Wolny i Marzena Rogalska na planie Pytanie na Śniadanie
East News

 

Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48