Piotr Kraśko, "Wracajcie, skąd przyszliście"
EastNews

Nowy program Piotra Kraśki pod ostrzałem! "To komercyjna, celebrycka wycieczka!"

Piotr Kraśko, "Wracajcie, skąd przyszliście"
EastNews

Choć jesienny sezon w polskiej telewizji jeszcze nie wystartował, jedna z propozycji TVN-u już jest mocno krytykowana. Mowa o nowej produkcji stacji - "Wracajcie skąd przyszliście", w której w roli gospodarza zobaczymy Piotra Kraśko.

 

"Przecież to zwyczajna, komercyjna, celebrycka wycieczka" - program Kraśki w ogniu krytyki

Jesienna konferencja ramówkowa TVN, która odbyła się w miniony czwartek, zapewniła nam sporo emocji. Edward Miszczak przedstawił ofertę programową na najbliższy sezon. Oprócz sprawdzonych formatów takich jak, "Top Model", czy "Mam Talent", pojawi się kilka nowości. 

 

Od września na antenie TVN-u będziemy mogli obejrzeć zupełnie nową produkcję, program "Wracajcie skąd przyszliście". Prowadzącym został dziennikarz, który jest chyba najmłodszym pracownikiem pod względem długości stażu w stacji - Piotr Kraśko. Miszczak zaufał mu i jak brzmi zapowiedź, będzie on "podążał śladami uchodźców".

 

Choć większej publiczności nie dane było zobaczyć nawet jednego odcinka, program już jest mocno krytykowany:

To co mnie wkurza, to nie sam program, bo z racji znajomości oferty światowych telewizji i jako takiego rozeznania w gustach widzów nie ma prawa. Rusza mnie za to pieprzenie autorów i dyrektora Miszczaka o ideach i mydlenie oczu bzdurami o naprawianiu świata. Wywołuje to u mnie wymioty. Kur...de! Przecież to zwyczajna, komercyjna, celebrycka wycieczka. Jaką wy kur... możecie pokazać prawdę idąc tam z kamerami? Pieprzycie po prostu. I to z pełną świadomością tego, że pieprzycie. A możecie sobie na to pozwolić, bo wiecie, nauczyliście się już, że na końcu zostają tylko słowa i bardzo mgliste wspomnienie - pisze Wojciech Krzyżaniak, ekspert ds. mediów.

Nie jest to jedyna tak ostra wypowiedź. Dziennikarka Ludwika Włodek nie oszczędzała w słowach:

Jest to takie k*rewstwo, że się w głowie nie mieści. Czytałam opinie, że to ma uwrażliwić społeczeństwo na los uchodźców. G*wno prawda. Ma to przynieść dochód, jak każda komercyjna produkcja telewizyjna. Jak w ogóle można pomyśleć, że to reality show może mieć dobre skutki, skoro u jego zarania jest oszustwo etycznie bardzo podejrzane. Sytuacja uchodźców jest przymusowa. Sytuacja Kraśki to kwestia jego wyboru, za który jeszcze dostanie mnóstwo pieniędzy prawdopodobnie.

Temat uchodźców jest w Polsce bardzo popularny. Wszystko za sprawą stanowczego podejścia do sprawy ich przyjmowania przez polski rząd, oraz chęci pomocy tym osobom przez opozycję.

 

Jak myślicie, nowy program Kraśki okaże się hitem ramówki?

 

Polecamy: „Nie było mu łatwo…” Jak Piotr Kraśko radził sobie z dziećmi, gdy jego żona brała udział w „Agencie”?

 

Na co dzień Piotr pracuje jako prowadzący "Dzień Dobry TVN" z Kingą Rusin.

Kinga Rusin i Piotr Kraśko zapowiadali program Iron Majdan

 

Kraśko pożegnał się z Telewizją Publiczną w 2016 roku. Prowadził "Wiadomości" przez 12 lat.

AKPA

Więcej na temat Piotr Kraśko
Przeładuj

Jak Ania z "Hotelu Paradise" wspomina związek z Tindera? Zdradziła również, jaki ma typ mężczyzny

zobacz 02:11