książę Harry odwiedził szpital dziecięcy
East News

Książę Harry pod ostrzałem Internautów! Przypomnieli mu pewne mocno wstydliwe zdjęcie...

książę Harry odwiedził szpital dziecięcy
East News

Kolejne zamieszanie wokół pary książęcej! Jednak tym razem to nie Meghan jest krytykowana, ale Harry. Książę Sussex poruszył kwestię tolerancji. Odkąd pochodząca z pół-afroamerykańskiej rodziny Markle jest jego żoną, sprawa tolerancji, czy walki z rasizme jest dla niego szczególnie ważna. Co sam ostatnio przyznał. Ale internet nie zapomina. Właśnie wyciągnięto księciu, że w młodości pozwalał sobie na zachowania, które mogły kojarzyć się z rasizmem! Zobaczcie, o co chodzi!

Wykład Harry'ego o tolerancji 

Odkąd Harry poznał Meghan, bardzo się zmienił. Do tej pory był znany jako imprezowicz, który nie myśli o ustatkowaniu się. Jednak dzięki Markle szybko się to zmieniło - Harry wziął ślub, a kilka miesięcy temu został tatą. Zaczął też więcej mówić o ważnych sprawach - często porusza kwestie dotyczące środowiska, zdrowia psychicznego oraz tolerancji. I aktywnie promuje te tematy. Podczas ostatniego wywiadu, który przeprowadziła z nim antropolog Jane Goodall do wrześniowego numeru brytyjskiego Vogue'a, współtworzonego przez Meghan Markle, również mówił o tych kwestiach. 

Szczera rozmowa dotyczyła głównie ochrony środowiska i rodziny Harry'ego, ale ostatecznie podjęli też trudny temat rasizmu, który jest bliski księciu odkąd zaczął spotykać się z Meghan. To już wtedy obecna księżna była przedmiotem rasistowskiej krytyki. Nękanie pojawiło się nie tylko w sieci, w mediach społecznościowych, ale również na pierwszych stronach niektórych brytyjskich tabloidów, a Harry martwił się, że nie zdoła ochronić przed tym żony.

W wywiadzie dla "Vogue" Harry podkreślił, że nie warto ulegać stereotypom i przekazywać uprzedzenia z pokolenia na pokolenie. 

Co Internauci zarzucają Harry'emu?

W sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy od Internautów, którzy twierdza, że książę Harry powinien te zasady, o których mówi zastosować też do siebie! Przypomnieli mu, że w młodości sam miał kilka kontrowersyjnych epizodów, a jako osoba publiczna powinien dawać dobry przykład.

Oczywiście przypomniano mu okładkę magazynu "The Sun", na której na jego ramieniu widoczna jest opaska ze swastyką, którą nosił na jednej z imprez, których był stałym bywalcem.

Jak wiadomo Internet nie zapomina! Sądzicie, że takie wypominanie jest potrzebne? Teraz Harry jest dorosłym mężczyzną i może mieć inne poglądy niż kiedy był nastolatkiem?

Książę Harry ze swastyką na ramieniu na okładce The Sun

Książę Harry teraz mówi, o tym jak ważna jest tolerancja

książę Harry wita się z dziećmi
East News

 

Więcej na temat Książę Harry
Przeładuj

Hotel Paradise. One zrobiły operacje plastyczne: Ania zoperowała nos, a Martyna powiększyła biust... To nie wszystko!

zobacz 01:44