Program 500 plus wycofany?!
EastNews

Program 500+ zostanie wycofany?! Sprzeczne informacje w sieci. Znamy prawdę

Program 500 plus wycofany?!
EastNews

Czy program 500+ zostanie wycofany ze względu na epidemię koronawirusa w Polsce? Takie informacje pojawiły się po słowach posła Krzysztofa Gawkowskiego, który w rozmowie z gazeta.pl powiedział:

Za kryzys gospodarczy w formie dzisiejszej pomocy antykryzysowej płacą najsłabsi. W tamtym tygodniu w kuluarach sejmowych chodząc i rozmawiając z posłami PiS, słyszałem: no, trzeba będzie się wycofać z 500 plus - powiedział polityk.

W sieci od razu pojawiły się spekulacje na ten temat. Głos w sprawie zabrał sam prezydent Andrzej Duda. Jaka jest prawda?

 

Flesz ewydanie

 

Co dalej z programem 500+? Zostanie wycofany?

Reakcja władz jest stanowcza - program będzie kontynuowany:

To są absolutnie nieprawdziwe informacje o tym, że 500 Plus miałoby być zawieszane czy zmniejszone. Absolutnie nie ma takiego planu, by w jakikolwiek sposób cokolwiek zmieniać na gorsze w programie 500 plus. On jest realizowany, jest bardzo ważny dla rodzin i wszyscy mamy tego świadomość, że jest ogromnie dla nich ważny, zwłaszcza w obecnej, bardzo trudnej sytuacji - powiedział Andrzej Duda na Facebooku. 

Jego słowa potwierdza minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg:

Ten program ma zupełnie inny wymiar, pozwala przeżyć ten trudny czas, więc absolutnie nie zamierzamy wycofywać się z tego programu - tłumaczyła na konferencji prasowej Maląg. 

A Waszym zdaniem program 500+ powinien być zawieszony na czas koronawirusa? Zagłosujcie w sondzie!

Prezydent zapewnia, że program 500+ będzie kontynuowany! 

Prezydent Andrzej Duda
East News

 

Więcej na temat Andrzej Duda
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48