Paweł Adamowicz zaatakowany w Gdańsku
East News

W jakim stanie jest prezydent Gdańska po ataku nożownika? Andrzej Duda podał nowe informacje!

Paweł Adamowicz zaatakowany w Gdańsku
East News

 

Podczas finału WOŚP w Gdańsku doszło do ataku na prezydenta Pawła Adamowicza. Na scenę wszedł mężczyzna, który dźgnął nożem prezydenta miasta. Napastnik miał krzyczeć na scenie, że siedział w więzieniu za rządów PO i dlatego zaatakował prezydenta. Policja od razu go zatrzymała i zaczęła przesłuchiwać. Jak podaje TVN24, napastnik to 27-letni mieszkaniec Gdańska.

W jakim stanie jest Paweł Adamowicz?

 

Jaki jest stan prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza?

Paweł Adamowicz był reanimowany na scenie. Jak nieoficjalnie podaje Radio Gdańsk, prezydent Paweł Adamowicz otrzymał cios w okolice serca. Po 21 zaczęła się operacja prezydenta w szpitalu w Gdańsku. Radio Gdańsk podaje, że stan prezydenta jest krytyczny. Według nieoficjalnych informacji, prezydent otrzymał trzy ciosy nożem - jeden w klatkę piersiową, dwa w brzuch, podał "Dziennik Bałtycki".

 

- Stan zdrowia prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jest bardzo poważny - mówił w TVP Info Jerzy Karpiński z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

 

- Pan prezydent po reanimacji został przewieziony do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego i jest pod troskliwą opieką. Jutro zostanie zorganizowana przed dyrekcję konferencja prasowa, aby wszystkim państwu udzielić informacji. Można ocenić sytuację jako bardzo poważną, natomiast wszyscy liczymy na to, że pan prezydent dojdzie do zdrowia i będzie mógł wśród nas niedługo sam się wypowiadać - mówił w TVN24 Jerzy Karpiński z Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

 

Andrzej Duda o stanie zdrowia prezydenta Gdańska

Po 22 na Twitterze Andrzej Duda napisał:

- Otrzymałem informację, że Lekarzom udało się przywrócić akcję serca ciężko rannego Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i jest nadzieja ale stan nadal jest bardzo trudny. Kto może, proszę o wsparcie dla Niego dobrą myślą, kto może modlitwą. Tyle możemy - napisał Andrzej Duda.

 

Nowe informacje na temat stanu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

- Pan prezydent dotarł do nas z poważnymi obrażeniami, trwa operacja. Stan pana prezydenta jest ciężki. Kolejne komunikaty będziemy podawali, jeżeli stan się zmieni. Trwa operacja, walczymy, ściągnęliśmy niezbędnych specjalistów - powiedział Jakub Kraszewski, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

 

Zobacz: Nożownik zaatakował prezydenta Gdańska podczas finału WOŚP! WIDEO

 

Tu słychać słowa napastnika tuż po ataku:

 

Takie zdjęcie wrzucił dziś do sieci prezydent Gdańska:

 

Paweł Adamowicz trafił do szpitala w Gdańsku

Paweł Adamowicz
East News

Więcej na temat WOŚP Paweł Adamowicz
Przeładuj

Izabela Janachowska niepozwoliłaby korzystać córce z aplikacji randkowych! Wedding plannerka jest bardzo nieufna!

zobacz 03:12