East News

Dramat w escape roomie! 5 osób zginęło w pożarze w Koszalinie. Najmłodsza z ofiar miała 15 lat!

East News

 

Do dramatycznego zdarzenia doszło w piątek około godziny 17 w Koszalinie. W jednym z popularnych escape roomów przy ulicy Piłsudskiego wybuchł pożar w jednym z pokoi. Pech chciał, że bawiło się tam wtedy kilka osób, które były w połowie rozwiązywania zagadki. Na miejscu niemal od razu pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe. Niestety, mimo ich wysiłków pięciu dziewczynek w wieku 15 lat nie udało się uratować, o czym poinformował rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej, Tomasz Kubiak. Wśród ofiar jest także ciężko poparzony mężczyzna. Prawdopodobnie jest to opiekun pokoju, w którym wybuchł pożar, któremu jako jedynemu udało się uciec. 

 

- Staraliśmy się dotrzeć jak najszybciej do osób, które znajdowały się w środku. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, ogień opanował już wszystkie pomieszczenia na parterze i wychodził na zewnątrz.  Wszystko wskazuje na to, że te osoby zostały uwięzione w pomieszczeniach. Na tę chwilę trudno ocenić jednoznacznie, jednak przyczyną śmierci mogły być zarówno płomienie, jak i czad - mówi o akcji jeden ze strażaków w rozmowie z Onetem. 

 

Pożar w Koszalinie w escape roomie: przyczyny

 

Wciąż nie wiadomo, jakie były przyczyny pożaru w escape roomie. Nieoficjalnie mówi się, że być może było to zaprószenie ognia z butli gazowej. Śledczy będą także ustalali, dlaczego pracownicy escape roomu od razu nie zareagowali na zdarzenie. 

 

Zobacz także: Domy gwiazd spłonęły w wyniku pożarów w Kalifornii. Butler pokazał dramatyczne zdjęcia! Co z willami Gagi, Cyrus i Kardashian?

 

Szef MSWiA Joachim Brudziński niemal od razu zareagował na tragedię w Koszalinie. Za pośrednictwem Twittera przekazał kondolencje rodzinom ofiar. Oprócz tego polityk zapowiedział także kontrole przeciwpożarowe w escape roomach w całej Polsce. 

 

- W związku z tragedią w Koszalinie pragnę przekazać wyrazy współczucia i żalu dla rodzin ofiar pożaru. Poleciłem Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej wszczęcie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich obiektach tego typu w kraju - napisał poruszony Joachim Brudziński. 

 

 

 

Co to jest escape room?

 

Escape room w ostatnich latach zyskał w Polsce sporą popularność. Są to tematyczne pokoje, w których zamyka się uczestników zabawy. Gracze nie mogą z niego wyjść, dopóki nie rozwiążą wszystkich przygotowanych dla nich zagadek. Drzwi do pokoju otwierają się w momencie, gdy odkryją wszystkie zakamarki lub gdy minie przeznaczony na to czas. Graczy cały czas obserwuje opiekun pokoju, który czuwa nad tym, aby uczestnikom nie stało się nic złego. 

 

POLECAMY: Jakich czynności dokonuje się po wypadku przy pracy?

 

Byliście kiedyś w escape roomie? Jak wasze wrażenia?

East News

Przeładuj

Ida Nowakowska już wybrała imię dla synka? Będzie tradycyjne! "Nie chcemy zrobić krzywdy dzidziusiowi"

zobacz 02:08