East News

Znane są przyczyny pożaru w escape roomie. Wnioski strażaków porażają. Tej tragedii można było uniknąć?

East News

 

Oczy całej Polski zwrócone są w stronę Koszalina, gdzie w piątkowy wieczór rozegrał się prawdziwy dramat. Przypomnijmy, że w jednym z escape roomów bawiło się pięć dziewczynek w wieku 15 lat. Nastolatki świętowały w ten sposób urodziny koleżanki. W pewnym momencie w pomieszczeniu obok wybuchł pożar. Choć na miejscu po zaledwie kilku minutach pojawiły się zastępy straży pożarnej, dziewczyn nie udało się uratować.

 

Zobacz także: Dramat w escape roomie! 5 osób zginęło w pożarze w Koszalinie. Ofiary miały 15 lat

 

Pożar w escape roomie w Koszalinie: przyczyny tragedii

 

W sobotę odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona tej tragedii. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej ujawnił, co było przyczyną dramatu, który rozegrał się w escape roomie. Okazuje się, że specjaliści wykryli tam wiele rażących niedociągnięć. 

 

- Urządzenia grzewcze znajdowały się zbyt blisko materiałów palnych. W pomieszczeniu znaleźliśmy świece, a instalacje były poprowadzone w sposób prowizoryczny - wylicza Paweł Frątczak. 

 

Komendant zaznaczył także, że w regulaminie escape roomu znalazł się zapis, że z zabawy nie mogą korzystać osoby niepełnoletnie - chyba, że są pod opieką dorosłego opiekuna. Wygląda na to, że 26-letni właściciel, któremu udało się uciec przed płomieniami, nie przestrzegał tego zakazu. Strażak zaznaczył także, że choć w pomieszczeniu znajdowały się gaśnice, nie zostały użyte. 

 

- Do tragedii doszło przede wszystkim ze względu na brak zapewnienia właściwej ewakuacji - stwierdził Paweł Frątczak.

 

Szef MSWiA Joachim Brudziński zapowiedział, że w escape roomach w całej Polsce odbędą się kontrole przeciwpożarowe. Z kolei prezydent Koszalina ogłosił, że w niedzielę w mieście będzie obowiązywała żałoba.

 

POLECAMY: "Co się dzieje z naszymi dzieciakami" Dramatyczne wideo z miejsca pożaru w Koszalinie. Rodzice ofiar dowiedzieli się od strażaków najgorszego

 

Nie ma słów, aby opisać ból rodziców ofiar

East News

 

W Koszalinie rozegrał się prawdziwy dramat

East News

Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08