Joanna Mazur w eleganckiej koszuli
East News

Jędrzejczak zabrała głos w sprawie Mazur: "Posiadanie własnego mieszkania jest trochę bez sensu"

Joanna Mazur w eleganckiej koszuli
East News

Dokładnie tydzień temu Joanna Mazur pokazała całej Polsce, jak mieszka. Fatalne warunki zszokowały widzów i jurorów "Tańca z Gwiazdami", którzy nie pozostawili suchej nitki na organizacjach reprezentujących niepełnosprawnych sportowców i prywatnych sponsorach. Złą sytuację niewidomej lekkoatletki skomentowała koleżanka "po fachu" Otylia Jędrzejczak. Według pływaczki, Joanna mieszka w mieszkaniu bez toalety, bo tak jej wygodniej...

Jak mieszka Joanna Mazur?

W ostatnim odcinku "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami" uczestnicy zaprosili swoich tanecznych partnerów do rodzinnych miejscowości. Joanna Mazur pokazała Janowi Klimentowi dom w Szczucinie, w którym się wychowała, a także pokój w internacie w Krakowie, w którym mieszka od kilkunastu lat. Okazało się, że Joanna nie ma w mieszkaniu toalety i łazienki (znajdują się na korytarzu). Sprawa poruszyła jurorów i fanów tanecznego show, którzy zorganizowali zbiórki pieniędzy na nowe mieszkanie dla niewidomej biegaczki.

Zobacz także: Niepełnosprawni sportowcy mają żal do Joanny Mazur? Mocne oświadczenie!

Już następnego dnia po emisji odcinka warunki Mazur skomentowali przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, którzy wsparli biegaczkę, a także Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start", który opublikował w sieci bardzo mocne oświadczenie, niestety, nieprzychylne dla biegaczki. Sytuację mieszkaniową skomentowała również Otylia Jędrzejczak. Słowa sportsmenki zaskakują.

Ja znam drugą wersję niż wersja Joanny Mazur i znam też fundusze jakie otrzymuje, więc tak naprawdę każdy z zawodników na jej poziomie, posiadający sponsorów i partnerów może zainwestować w wynajęcie mieszkania. Rozumiem też drugi punkt widzenia. Bo kiedy spędzasz 257 dni na zgrupowaniach, a ja tyle spędzałam, to dla mnie wygodniejsze było mieszkanie w akademiku. Te opłaty spadały na klub i wtedy tak naprawdę, kiedy Cię nie ma 300 dni w roku w domu, posiadanie własnego mieszkania jest trochę bez sensu - mówi Otylia w rozmowie z JastrząbPost.

Joanna do internatu wyprowadziła się będąc w wieku gimnazjalnym. Dziś biegaczka ma 29 lat. Czy posiadanie własnego mieszkania rzeczywiście jest bez sensu? Co myślicie? 

Otylia Jędrzejczak vs Joanna Mazur
EastNews

Zgadzacie się ze słowami Otylii?

Otylia Jędrzejczak smutna
EastNews

 

Przeładuj

W "Hotel Paradise": Łukasz chciał rozbić kulę! "Miałem przygotowaną chamską zagrywkę"

zobacz 01:23