Amelka porawnie
Policja Białystok

Policja wciąż poszukuje 3-letniej Amelki. Dziewczynka i jej mama zostały porwane w czwartek 7 marca rano. Policja informuje o dramatycznych wydarzeniach, do których doszło w Białymstoku. Przed jednym z bloków na osiedlu Dziesięciny zamaskowani mężczyźni wysiedli z samochodu i porwali 3-letnią Amelkę i jej mamę, 25-letnią Natalię. Jak się później okazało porywacze porzucili auto zaledwie kilkaset metrów od miejsca w którym ostatni raz widziano Amelkę i jej mamę. Świadkowie porwania poinformowali policję, która uruchomiła Child Alert - system alarmowy, który pozwala m.in. na publikację wizerunku dziecka. 

Komentarz policji w sprawie porwania Amelki

Wciąż nie wiadomo, kto i dlaczego porwał małą Amelkę i jej mamę, ale jak informuje portal tvn24.pl policja skupiła się teraz na ojcu dziewczynki - to właśnie on miał wypożyczyć samochód którym poruszali się porywacze. 

Kobieta była ofiarą przemocy domowej i uciekła do swojej rodziny. Sytuację traktujemy bardzo poważnie, gdyż właśnie jej grozi teraz największe niebezpieczeństwo - w rozmowie z portalem przyznał oficer policji. 

Na stronie internetowej policji pojawiło się zdjęcie 3-letniej Amelki z prośbą o informacje, które mogą pomóc w jej odnalezieniu. Dziewczynka w chwili porwania miała na sobie różową kurtkę, szarą czapkę z pomponem, szare spodnie i granatowe buty. Amelka ma jasne kręcone włosy i niebieskie oczy. 

Wszystkie osoby, które mogą mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu dziewczynki i jej mamy, proszone są o pilny kontakt z najbliższą jednostką Policji. Na czas funkcjonowania Child Alert uruchomione zostało Call Center pod nr 995, na które można przekazywać wszelkie informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionych- czytamy na stronie policji. 

Prababcia dziewczynki w rozmowie z TVP Info przyznała, że widziała moment porwania. 

Wnuczka podjechała, wysiadła z samochodu, postawiła wnuczkę na ziemi. Mała stała, a ja siedziałam i się przyglądałam. W tym samym momencie - to była 10:02 - podjechał samochód, zatrzymał się, wyskoczyło dwóch facetów i je chwycili. Oni się nie kryli, to było tak jak na gangsterskich filmach. Wzięli dziecko pod pachę, widziałam że się szarpała- powiedziała babcia mamy 3-letniej Amelki.

Poszukiwania Amelki i jej mamy trwają w całym kraju. 

Zobacz także: Dramat Tomasza Komendy! Przechodzi załamanie nerwowe, wkrótce może zostać bez pieniędzy!

Trwają poszukiwania 3-letniej Amelki.

Więcej na temat policja Policja