Gwiazdy i politycy o Kobiecie z Brodą
ONS

Tolerancja na poziomie zero: Gwiazdy i politycy o Eurowizji i Kobiecie z brodą

Gwiazdy i politycy o Kobiecie z Brodą
ONS

Kilka miesięcy temu Austriacy poinformowali, że podczas 59. Konkursu Eurowizji reprezentować ich będzie niejaka Conchita Wurst. Internauci szybko odkryli, że chodzi o drag queen, która wygląda jak atrakcyjna kobieta, ale ma pokaźną brodę. Przydomek "Kobieta z brodą" szybko przyjął się w sieci, a obserwatorzy Eurowizji zgodnie przewidywali, że kontrowersyjna Conchita powalczy o zwycięstwo. I mieli rację, bo w sobotę to właśnie ona triumfowała w Kopenhadze. Przypomnijmy: Kobieta z brodą wygrała Eurowizję! Tak wyglądała przed metamorfozą

Wizerunek Conchity wzbudza wiele emocji, a w internecie nie brakuje prześmiewczych memów czy obraźliwych komentarzy pod artykułami związanymi z austriacką drag queen. Występ Kobiety z Brodą nie umknął też uwadze polskim gwiazdom, a nawet politykom. Niestety, niektórzy z nich przy okazji komentowania Conchity, obnażyli swoją zaściankowość i poglądy, które aż wstyd wypowiadać na głos w XXI wieku w Europie. Ale po kolei:

Największy popis w tej kwestii dał chyba Cezary Pazura, który umieścił obszerny wpis na Facebooku. W jego przypadku ilość znaków nie poszła jednak w parze z jakością.
 

Cyrk czy demokracja? Wygrała Konczita Kiełbasa z Austrii . Ojczyzny m.in. Pana Fritzla znanego miłośnika dzieci. WłasnychJeśli muzycznie jesteś jak inni, musisz czymś zaszokować. I proszę. Wystarczy, że babka przestała się golić... To zresztą kolejny dowód, że cyrk przeniósł się do telewizji, bo takie cuda jak "baba z brodą", "ciele z dwoma ogonami" i tym podobne, kiedyś można było oglądądać tylko tam. To wystarczyło, żeby oszalała na punkcie poprawności politycznej Europa straciła resztki zdrowego rozsądku i wybrała co wybrała. Ignorując dodatkowo głosy tych, dla których jest ta audycja. Głosy widzów.No cóż, przed nami kolejny konkurs już za rok. Może warto by było przygotować się do niego właściwiej. Nie muzycznie, a propagandowo. Proponuję warkocze pod pachami. Ładnie wyglądają i naturalnie chłodzą w tańcu. A Eurowizja to show. Najlepiej to czuje w naszym kraju czołowy tancerz gej celebryta M. Piróg. Wydał przecież swoją pierszą grubą książkę. Myślę, że śpiewać też potrafi. Przecież to takie naturalne... - dywagował Pazura.


Metaforę cyrku za stosowną uznał też DJ Adamus. Juror "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" na gorąco skomentował wyniki konkursu.


W cyrku objazdowym po Europie gwoź­dziem programu jest kobieta z brodą i kiełbasą w nazwisku. Baba z brodą koniom lżej :-))) Euro freak show! - dowcipkował Adamus.


Co ciekawe, głos w tej sprawie zabrał nawet Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości dzięki występowi Conchity miał głębszą refleksję dotyczącą Europy. W jego wypowiedzi zabrakło nam tylko złośliwości w stronę Platformy Obywatelskiej...


W Europie dzieją się rzeczy bardzo niepokojące, które wskazują na jej dekadencję i schyłkowość. Wszelkiego rodzaju propaganda zmierzająca do tego, aby zacierać różnice między kobietami a mężczyznami i tworzyć taki model życia, gdzie człowiek może zmienić w swoim życiu wszystko, łącznie z tym, że czy jest kobietą czy mężczyzną, jest drogą do rozkładu, rozsypania się wszystkiego. Na pewno nie powinniśmy się z tego rodzaju wydarzeń cieszyć, to wydarzenia, które niczego dobrego nam nie wróżą - powiedział dziennikarzom Kaczyński.


Wśród polityków temat Conchity mocno poruszył też Jacka Kurskiego, kandydata do Europarlamentu z ramienia Solidarnej Polski.


Jesteśmy nie tylko świadkami agresji kulturowej, ale też dopychania kolanem modelu społecznego wyboru płci. To nie jest smaczne, że się facet ubierze w sukienkę, a potem sobie brodę przyklei. Nie da się tego oglądać - mówił oburzony.


Może to odpowiedni moment, aby Conchita Wurst wpadła z wizytą do Polski? Dla niektórych mógłby to być spory szok, ale liczymy, że któraś z polskich telewizji takie zaproszenie wystosuje.

Zobacz: Internauci wysyłają Grodzką na Eurowizję. Zareagowała na porównania z ConchitąConchita Wurst podczas Eurowizji 2014:

Przeładuj

Poznali się na planie "BrzydUli", do dziś są bardzo szczęśliwą parą! Kim jest o 20 lat starszy partner Julii Kamińskiej?

zobacz 01:27