Polska wraca na Eurowizję!
ONS

Dziś Telewizja Polska poinformowała, że Polska wraca po dwuletniej przerwie do uczestnictwa w konkursie Eurowizji. Serwis Wirtualnemedia.pl informuje, że szczegóły dotyczące wyboru naszego reprezentanta stacja poda w styczniu przyszłego roku.

Nazwisko wykonawcy, który zaśpiewa w Kopenhadze zostanie ogłoszone do końca lutego. Finał konkursu, który odbędzie się 10 maja 2014 roku ponownie zostanie pokazany na żywo przez telewizyjną Jedynkę.

Warto przypomnieć, że pierwszy raz Polska brała udział w Eurowizji w 1994 roku. Wtedy też odnieśliśmy największy sukces. Edyta Górniak zdobyła bowiem drugie miejsce, co było związane z licznymi kontrowersjami, które artystka zdradziła po prawie 20-latach (zobacz: Szokujące fakty na temat Eurowizji). Później z roku na rok było coraz gorzej. Zła passa odwróciła się na chwilę, gdy Ich Troje zdobyło 7 miejsce podczas imprezy w Rydze w 2003 roku. Ostatni raz wystąpiliśmy w 2011 roku, gdzie zajęliśmy... ostatnie miejsce.

Kogo z polskich artystów chcielibyście zobaczyć na scenie Eurowizji? Przypomnijmy, że o reprezentowanie Szwajcarii w tym roku stara się Gosia Andrzejewicz. Zobacz: Andrzejewicz bliska Eurowizji


 

Na Eurowizji w tym roku sporo kontrowersji wywołała kobieta z brodą:

Więcej na temat Edyta Górniak Eurowizja