Policja wciąż szuka 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News
Newsy

Policja zdradziła, kiedy nastąpił kluczowy moment w poszukiwaniach 5-letniego Dawidka. To wcześniej niż sądzono!

Policja zdradziła, kiedy nastąpił kluczowy moment w poszukiwaniach 5-letniego Dawidka. To wcześniej niż sądzono!

Poszukiwania 5-letniego Dawida to największa tego typu akcja w historii polskiej policji, która trwała aż 10 dni. Krzysztof Smela, policjant, który dowodził poszukiwaniami w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej zdradził, kiedy nastąpił przełom w sprawie, a służby wiedziały już, że chłopiec może nie żyć. Okazuje się, że wiele wyjaśniły oględziny samochodu Pawła Ż. To wtedy jasne się stało, że najgorsza hipoteza może się sprawdzić!

Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewidział śmierć Dawidka! Co jeszcze było w jego wizjach?

Kiedy nastąpił pierwszy przełom w poszukiwaniu 5-letniego Dawida?

Ogromne znaczenie w poszukiwaniach chłopca miały badania szarej skody, którą ojciec Dawida porzucił, tuż przed tym, jak rzucił się pod pociąg. To ślady krwi, należące do dziecka i znalezione w aucie pomogły ustalić policji, że mogą szukać ciała, a nie żywego chłopca. Ta informacja, o której jako pierwszy pisał "Super Express" pojawiła się już 12 lipca:

W czwartek, 11 lipca, chwilę po rozpoczęciu oględzin samochodu, wiedzieliśmy, że w środku jest krew. Następnego dnia, w piątek wieczorem, po badaniach genetycznych, mieliśmy potwierdzenie, że w aucie jest krew poszukiwanego chłopca. Wtedy byliśmy już przekonani, że najgorsza z hipotez staje się najbardziej prawdopodobna - powiedział Krzysztof Smela dla "Gazety Wyborczej".

Przez cały okres poszukiwań 5-letniego Dawida wszystkim towarzyszyła nadzieja, że dziecko uda się odnaleźć całe i zdrowe. Jednak scenariusz zabójstwa chłopca, który został ujawniony w poniedziałek, 22 lipca, po 5-godzinnej sekcji zwłok wstrząsnął całym krajem.

Kiedy znaleziono 5-letniego Dawida?

Poszukiwania dziecka zakończyły się w sobotę, 20 lipca. Ok. godziny 13.00 znaleziono ciało dziecka, a policja podczas zorganizowanej konferencji prasowej, z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, potwierdziła, że to 5-letni Dawid.  Po sekcji zwłok prokuratura poinformowała, że dziecko najprawdopodobniej zostało zamordowane przez ojca:

W zdarzeniu nie brały udziału inne osoby niż ojciec Dawida. (...) Do zabójstwa doszło najprawdopodobniej w samochodzie - powiedział  Łukasz Łapczyński rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Już teraz nie ma wątpliwości, że chłopiec zginął w samochodzie, a nie w miejscu odnalezienia ciała:

Oględziny i sekcja wskazują na liczne rany kłute klatki piersiowej. (...) W oparciu o wstępne sprawozdania z badań DNA możemy powiedzieć, że w aucie ujawniono ślady krwi, między innymi na foteliku dziecięcym, osłonie przeciwsłonecznej oraz innych elementach tapicerki auta - mówi Łukasz Łapczyński.

Obecnie trwają poszukiwania narzędzia zbrodni, w tym celu policja przeszukuje strategiczne miejsca, w których ojciec mógł porzucić ostre narzędzie, którym zadał ciosy.

Zobacz takżeWzruszająca msza święta w intencji 5-letniego Dawidka. "Wiele serc przenika ból..."

 

Miejsce, w którym znaleziono 5-letniego Dawida

Dawid Żukowski nie żyje, miejsce tragedii
East News

Zobacz także
Dawid Żukowski nie żyje

Jest odpowiedź na apel mamy Dawida, wzruszający gest wychowawczyń z przedszkola chłopca

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego

Wstrząsające szczegóły zbrodni: ojciec Dawida zadał mu jedenaście ciosów

 

Dawid Żukowski nie żyje
East News
Newsy
Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewidział śmierć Dawidka! Co jeszcze było w jego wizjach?
Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewidział śmierć Dawidka! Co jeszcze było w jego wizjach?

W sobotę, 20 lipca zakończyły się poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego . Jego ciało znaleziono po 10 dniach poszukiwań. Znajdowało się ono przy zbiorniku retencyjnym, kilkadziesiąt metrów od ekranów akustycznych stojących wzdłuż autostrady A2. Chłopiec zginął od licznych ran kłutych klatki piersiowej, co w poniedziałek podczas konferencji prasowej potwierdziła prokuratura. Przypominamy, że Dawidek został odebrany przez ojca od dziadków w Grodzisku Mazowieckim. Paweł Ż. nie przywiózł dziecka żonie . 10 lipca popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg. Chwilę wcześniej jego syn zmarł, a nieświadoma tragedii matka zgłosiła zaginięcie chłopca na policję.  Niestety, tragiczny finał poszukiwań 5-latka już kilka dni wcześniej zapowiedział jasnowidz Krzysztof Jackowski w udostępnianych filmikach na YouTubie. Jego wersja wydarzeń wydawała się bardzo prawdopodobna, jednak mało kto chciał wierzyć w dramatyczną historię.  - W moim odczuciu ten mężczyzna musiał w pewnym momencie zjechać z autostrady i dojechał do cmentarza (...) - mówił w nagraniu.  Czy zbrodnia miała miejsce niedaleko cmentarza? Zobaczcie nasze wideo. Czy wszystkie wizje Jackowskiego sprawdziły się? Miejsce tragedii: Zobacz także:  Policja mogła już wcześniej znaleźć ciało Dawida? Funkcjonariusze kilka razy byli w tym miejscu!   

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News
Newsy
Wstrząsające szczegóły zbrodni: ojciec Dawida zadał mu jedenaście ciosów
Wstrząsające szczegóły zbrodni: ojciec Dawida zadał mu jedenaście ciosów

Media ujawniają kolejne szczegóły ustaleń śledczych dotyczących zabójstwa 5-letniego Dawida. W sobotę, niedaleko węzła Konotopa pod Warszawą,  policja odnalazła ciało  poszukiwanego chłopczyka. Po sekcji zwłok prokuratura poinformowała, że dziecko zostało zamordowane, a zabójstwa najprawdopodobniej dokonał ojciec Dawida: W zdarzeniu nie brały udziału inne osoby niż ojciec Dawida. (...) Do zabójstwa doszło najprawdopodobniej w samochodzie - powiedział  Łukasz Łapczyński rzecznik Prokuratury Okręgowej. Ustalenia na temat zabójstwa Dawida! Jak donosi „Super Express” sekcja zwłok Dawida trwała aż 5 godzin. Jak ustalono, ojciec miał zadać synowi jedenaście ciosów ostrym narzędziem, najprawdopodobniej nożem. Ustalenia patologów i ślady znalezione w samochodzie dają dramatyczny obraz zbrodnia, której dokonał najprawdopodobniej jego ojciec. Do zabójstwa doszło w samochodzie, świadczą o tym ślady krwi w foteliku i w całym aucie.  Oględziny i sekcja wskazują na liczne rany kłute klatki piersiowej. (...) W oparciu o wstępne sprawozdania z badań DNA możemy powiedzieć, że w aucie ujawniono ślady krwi, między innymi na foteliku dziecięcym, osłonie przeciwsłonecznej oraz innych elementach tapicerki auta - mówi Łukasz Łapczyński. Według "Faktu" do tego dramatycznego wydarzenia najprawdopodobniej doszło po ostatniej rozmowie Pawła Ż. z żoną. Rzecznik prokuratora Łukasz Łapczyński określił, że do zabójstwa mogło dojść między godziną 18, a 19. To w tym czasie mężczyzna wysłał matce Dawida SMS-a z informacją, że więcej nie zobaczy syna . Niedługo potem miała miejsce kilkusekundowa rozmowa matki z synem, a potem Paweł Ż. zadzwonił jeszcze do żony. Potem nastąpiło najgorsze, a o silnych emocjach ojca Dawida...

Dawid Żukowski nie żyje
East News
Newsy
Jest oficjalna przyczyna śmierci 5-letniego Dawidka! Chłopiec zmarł w innym miejscu, niż go znaleziono
Jest oficjalna przyczyna śmierci 5-letniego Dawidka! Chłopiec zmarł w innym miejscu, niż go znaleziono

Prokuratura podała przyczynę śmierci 5-letniego Dawida. Jego ciało policja odnalazła w sobotę po południu, niedaleko zbiornika retencyjnego przy autostradzie A2 niedaleko Pruszkowa. Jak informuje Radio Zet, rzecznik warszawskiej prokuratury powiedział, że chłopiec zmarł w wyniku "licznych ran kłutych klatki piersiowej" . Wiadomo też gdzie go zabito. Przyczyny śmierci Dawidka  Poszukiwania 5-letniego Dawidka zakończono po 10 dniach od zgłoszenia zaginięcia - w sobotę, 20 lipca. Policja odnalazła ciało chłopca w pobliżu zbiornika w okolicy węzła Konotopa. W poniedziałek miała miejsce sekcja i oględziny zwłok. Wiadomo już jak zmarło dziecko.  - Wczoraj zakończyły się czynności identyfikacyjne. Rodzina potwierdziła, że są to zwłoki Dawida - powiedziała prokuratura warszawska. - Dawid zmarł w wyniku licznych ran kłutych klatki piersiowej. (...) Przyczyną śmierci był krwotok wewnętrzny i zewnętrzny. Prokurator dodał, że chłopiec nie zmarł w miejscu, gdzie go znaleziono.  Do zabójstwa doszło najprawdopodobniej w samochodzie - usłyszeliśmy. Chłopiec najprawdopodobniej zmarł 10 lipca między godziną 18 a 19 "z minutami".  Zobacz także:  Ojciec nieumyślnie spowodował śmierć 5-letniego Dawida? Kryminalistyk mówi o trzech scenariuszach śmierci chłopca Oświadczenie matki Dawidka Matka Dawidka zdecydowała się wydać oświadczenie i podziękować wszystkim zaangażowanym, w poszukiwania jej syna: Szanowni Państwo. Składam podziękowania Służbom, które z ogromna determinacją, nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej Społeczności, Mediom i wszystkim tym, którym los mojego Synka nie był obojętny, którzy do końca okazywali wsparcie wierząc w szczęśliwe zakończenie. Proszę o...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik