Pogrzeb Zofii Czerwińskiej

Wiemy, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb Zofii Czerwińskiej

Pogrzeb Zofii Czerwińskiej

13 marca w wieku 85 lat zmarła Zofia Czerwińska, wybitna aktorka filmowa, teatralna i serialowa. Już wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb gwiazdy. Szczegóły zdradził jej przyjaciel, Mariusz Szczygieł. Ceremonia odbędzie się 20 marca.

Pogrzeb Zofii Czerwińskiej

Msza święta żałobna odbędzie się 20 marca w godzinie 13:00 w kościele Środowisk Twórczych, na pl. Teatralnym 18. Zofia Czerwińska spocznie w rodzinnym grobowcu na Cmentarzu Komunalnym Północnym. Uroczystości na cmentarzu rozpoczną się o 14:30

Jej ulubione powiedzenie własne: „Najlepsze miejsce na namiot jest zawsze trochę dalej”. Wierzę, że może znalazła właściwe. - napisał Szczygieł przy okazji informacji o pogrzebie Zofii Czerwińskiej. 

Najsłynniejsze role Zofii Czerwińskiej

Zofia Czerwińska ma na swoim koncie setki ról. Największą sławę przyniosły jej występy w filmach Barei m.in. „Miś", "Lalce" Ryszarda Bera, "Rajskiej jabłoni" Barbary Sass, "Och, Karol” Romana Załuskiego oraz serialach: "Czterdziestolatek". "Tygrysy Europy" i "Alternatywy 4”. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w „Pierwszej miłości” i „Świecie według Kiepskich", gdzie brawurowo wcielała się w postać sklepowej, Malinowskiej. 

 

Zofia Czerwińska zmarła w wieku 85 lat. 

East News

East News

Więcej na temat Zofia Czerwińska
Przeładuj

Czy Asia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" żałuje udziału w programie?

zobacz 01:04