Monika Zbrojewska przy mikrofonie
East News

Powody śmierci Moniki Zbrojewskiej nie są oczywiste. Czy prawniczka miała problem ze zdrowiem?

Monika Zbrojewska przy mikrofonie
East News

W sobotę 7 listopada odbył się pogrzeb Moniki Zbrojewskiej. Na cmentarzu w Pabianicach byłą wiceminister sprawiedliwości pożegnały tłumy. Nie zabrakło rodziny i bliskich, lecz w ostatnim pożegnaniu polityk towarzyszyli także studenci Uniwersytetu Łódzkiego, na którym Zbrojewska wykładała.

Wyniki sekcji zwłok Moniki Zbrojewskiej

Monika Zbrojewska zmarła 30 października. Wokół śmierci byłej wiceminister nie brakowało spekulacji, jakoby kobieta popełniła samobójstwo. Na kilka dni przed śmiercią, Monika Zbrojewska została zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu. Miała ponad 2 promile alkoholu we krwi. Jeszcze tego samego dnia została odwołana ze swojego stanowiska przez Ewę Kopacz. Wyniki sekcji zwłok polityk nie potwierdzają jednak hipotezy o jej samobójstwie. Z oficjalnych informacji wynika, że minister ciężko chorowała:

Ze wstępnych ustaleń z przeprowadzonej w środę sekcji zwłok wynika, że przyczyną zgonu Moniki Zbrojewskiej była niewydolność wielonarządowa po przebytej operacji. Pełna opinia zostanie sporządzona w ciągu kilku tygodni. Z uwagi na tajemnicę lekarską nie podajemy żadnych dalszych szczegółów - powiedział "Super Expressowi" Przemysław Nowak, rzecznik prokuratury.

Monika Zbrojewska według opinii ekspertów i środowiska prawniczego była bardzo ambitnym i zdolnym prawnikiem, mimo że nie pochodziła z prawniczej rodziny wspinała sie po szczeblach kariery. Była wykładowcą na uczelni w Łodzi, brała udział w sprawie Rywina, została wiceministrem.

Czy Monika Zbrojewska miała problem z alkoholem?

Jak donosi TVN w programie „Uwaga” wiceminister miała problemy alkoholem. Według reportażu TVN kilka razy zostala zatrzymana za jazdę po alkoholu. Raz nawet miała ponoć 4 promile alkoholu we krwi. Ostatnio kiedy została zatrzymana miała 2 promile. Po kilku dniach zmarła.

 

Zobacz też: Daniel Olbrychski usłyszał wyrok za jazdę po alkoholu! Jaka jest decyzja sądu?

 

Monika Zbrojewska została pochowana 7 listopada 2015 roku na cmentarzu w Pabianicach.

 

Monika Zbrojewska, wiceminister sprawiedliwości
East News

Więcej na temat Monika Zbrojewska
Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01