Monika Zbrojewska przy mikrofonie
East News
Newsy

Powody śmierci Moniki Zbrojewskiej nie są oczywiste. Czy prawniczka miała problem ze zdrowiem?

Powody śmierci Moniki Zbrojewskiej nie są oczywiste. Czy prawniczka miała problem ze zdrowiem?

W sobotę 7 listopada odbył się pogrzeb Moniki Zbrojewskiej. Na cmentarzu w Pabianicach byłą wiceminister sprawiedliwości pożegnały tłumy. Nie zabrakło rodziny i bliskich, lecz w ostatnim pożegnaniu polityk towarzyszyli także studenci Uniwersytetu Łódzkiego, na którym Zbrojewska wykładała.

"Hotel Paradise": Vanessa i Mateusz nie są razem! "Budowaliśmy relację, ale.."

Wyniki sekcji zwłok Moniki Zbrojewskiej

Monika Zbrojewska zmarła 30 października. Wokół śmierci byłej wiceminister nie brakowało spekulacji, jakoby kobieta popełniła samobójstwo. Na kilka dni przed śmiercią, Monika Zbrojewska została zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu. Miała ponad 2 promile alkoholu we krwi. Jeszcze tego samego dnia została odwołana ze swojego stanowiska przez Ewę Kopacz. Wyniki sekcji zwłok polityk nie potwierdzają jednak hipotezy o jej samobójstwie. Z oficjalnych informacji wynika, że minister ciężko chorowała:

Ze wstępnych ustaleń z przeprowadzonej w środę sekcji zwłok wynika, że przyczyną zgonu Moniki Zbrojewskiej była niewydolność wielonarządowa po przebytej operacji. Pełna opinia zostanie sporządzona w ciągu kilku tygodni. Z uwagi na tajemnicę lekarską nie podajemy żadnych dalszych szczegółów - powiedział "Super Expressowi" Przemysław Nowak, rzecznik prokuratury.

Monika Zbrojewska według opinii ekspertów i środowiska prawniczego była bardzo ambitnym i zdolnym prawnikiem, mimo że nie pochodziła z prawniczej rodziny wspinała sie po szczeblach kariery. Była wykładowcą na uczelni w Łodzi, brała udział w sprawie Rywina, została wiceministrem.

Czy Monika Zbrojewska miała problem z alkoholem?

Jak donosi TVN w programie „Uwaga” wiceminister miała problemy alkoholem. Według reportażu TVN kilka razy zostala zatrzymana za jazdę po alkoholu. Raz nawet miała ponoć 4 promile alkoholu we krwi. Ostatnio kiedy została zatrzymana miała 2 promile. Po kilku dniach zmarła.

 

Zobacz też: Daniel Olbrychski usłyszał wyrok za jazdę po alkoholu! Jaka jest decyzja sądu?

 

Monika Zbrojewska została pochowana 7 listopada 2015 roku na cmentarzu w Pabianicach.

 

Monika Zbrojewska, wiceminister sprawiedliwości
East News

Monika Zbrojewska, wiceminister sprawiedliwości
East News
Newsy
Monika Zbrojewska popełniła samobójstwo?! Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie jej śmierci
Monika Zbrojewska popełniła samobójstwo?! Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie jej śmierci

Monika Zbrojewska, wiceminister sprawiedliwości, zmarła w piątek w ubiegłym tygodniu . W środę jej siostra znalazła ją nieprzytomną w mieszkaniu. Po trzech dniach śpiączki polityk zmarła. Na początku mówiło się o tym, że Zbrojewska przedawkowała leki. Czy Monika Zbrojewska popełniła samobójstwo? Dziś tabloid zastanawia się, czy ktoś nie przyczynił się do śmierci byłej wiceminister. Według relacji krewnego Zbrojewskiej, rodzina zmarłej nie ma pojęcia, czy było to samobójstwo czy przypadkowe przedawkowanie leków: W środę próbowała dodzwonić się do niej siostra. Pojechała do jej łódzkiego mieszkania sprawdzić, co się dzieje. Znalazła ją nieprzytomną. Wszystko wskazuje na to, że wzięła dużą ilość lekarstw. Nie zostawiła listu pożegnalnego. - mówi krewny Zbrojewskiej Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w tej sprawie. Do tej pory w sprawie zeznawała tylko siostra Moniki Zbrojewskiej.   Przed śmiercią, Monika Zbrojewska została zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu .  Miała ponad 2 promile alkoholu we krwi. Jeszcze tego samego dnia została odwołana ze swojego stanowiska przez Ewę Kopacz.   Monika Zbrojewska zmarła w piątek Co było przyczyną śmierci Moniki Zbrojewskiej? Prokuratura wszczęła śledztwo    

Monika Zbrojewska, wiceminister sprawiedliwości
East News
Newsy
Wiceminister sprawiedliwości odwołana ze stanowiska w trybie natychmiastowym za jazdę po alkoholu! AKTUALIZACJA
Wiceminister sprawiedliwości odwołana ze stanowiska w trybie natychmiastowym za jazdę po alkoholu! AKTUALIZACJA

Aktualizacja Wiceminister sprawiedliwości, Monika Zbrojewska, została odwołana ze stanowiska w trybie natychmiastowym za jazdę pod wpływem alkoholu. Jak podaje fakt.pl minister sprawiedliwości Borys Budka nie czekał do poniedziałku, kiedy to miał wpłynąć wniosek o odwołanie Zbrojewskiej.  Wiceminister sprawiedliwości Monika Zbrojewska zatrzymana za jadę po alkoholu Wiceminister sprawiedliwości Monika Zbrojewska zatrzymana za jazdę w stanie nietrzeźwości. Taką informację podał Fakt, powołując się na nieoficjalne źródła. Pani wiceminister miała zostać zatrzymana w Łodzi. Według informacji tabloidu Zbrojewska miała mieć dwa promile alkoholu we krwi. Co więcej, kobieta miała być także agresywna wobec policjantów. Została przewieziona do izby wytrzeźwień. Nie ma tolerancji dla takich zachowań niezależnie od tego czy ktoś jest ministrem, wiceministrem, profesorem, czy kimkolwiek innym. Alkohol za kółkiem to śmierć. Jeżeli ta informacja się potwierdzi w poniedziałek na biurku pani premier wyląduje mój wniosek o dymisję pani wiceminister Moniki Zbrojewskiej - natychmiast skomentował sprawę minister sprawiedliwości Borys Budka. Z OSTATNIEJ CHWILI! Nie żyje była wiceminister sprawiedliwości Monika Zbrojewska   Zobacz też: Daniel Olbrychski usłyszał wyrok za jazdę po alkoholu! Jaka jest decyzja sądu?   Monika Zbrojewska  

Monika Zbrojewska przy mikrofonie
East News
Newsy
Rodzina wiceminister Zbrojewskiej o jej nagłej śmierci: „Monika została zaszczuta!”
Rodzina wiceminister Zbrojewskiej o jej nagłej śmierci: „Monika została zaszczuta!”

Rodzina zmarłej byłej wiceminister Moniki Zbrojewskiej skomentowała sprawę jej nagłej śmierci! Po tym jak była wiceminister sprawiedliwości zmarła po tym jak została znaleziona nieprzytomna w swoim mieszkaniu, nie brakuje spekulacji na temat przyczyny jej śmierci . Komentarze rodziny Moniki Zbrojewskiej na temat jej śmierci Monikę Zbrojewską nieprzytomną w jej mieszkaniu znalazła siostra. Polityk została przewieziona do szpitala i tam zmarła po trzech dniach, w czasie których nie wybudziła się ze śpiączki. Mówi się o tym, że przedawkowała leki. Celowo czy nieumyślnie - jeszcze nie wiadomo. Sprawę wyjaśnia Okręgowa Prokuratura w Warszawie. Rodzina wiceminister sprawę komentuje jednoznacznie: Ludzie, nie wiedząc, jaka jest prawda, wydali na nią wyrok. Miałam perłę w rodzinie, wybiła się swoją nauką, pracą, a wszyscy ją zniszczyli. Nikt jej nie podał ręki, gdy tego potrzebowała. Monika została zaszczuta! - powiedziała na łamach "Faktu" siostra Moniki Zbrojewskiej. Żalu z powodu śmierci córki nie kryje także matka zmarłej: Dla mnie to było kochane dziecko, była bardzo dobra - wyznała matka Zbrojewskiej w tabloidzie. Przypomnijmy, że Monika Zbrojewska została zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu 23 października . Jeszcze tego samego dnia premier Ewa Kopacz wydała decyzję o odwołaniu Zbrojewskiej z funkcji wiceminister. Na dzisiaj zaplanowano sekcję zwłok, która ma wyjaśnić przyczyny śmierci polityk.   Monika Zbrojewska        

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner