Party Stories
Gdzie i kiedy pogrzeb Mariana Kociniaka?
Newsy

Znamy szczegóły pogrzebu Mariana Kociniaka. Aktor spocznie obok żony Grażyny

23 marca w Warszawie odbędzie się pogrzeb zmarłego w czwartek aktora Mariana Kociniaka. Wielki artysta spocznie koło swojej żony, Grażyny, która zmarła w lutym tego roku, na cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym przy ulicy Żytniej w Warszawie.

Córka Anny Lewandowskiej pyta mamę, czy może zjeść coś niezdrowego! "Jest świadoma"

Pogrzeb Mariana Kociniaka

Jak informuje "Fakt" Marian Kociniak zostanie pochowany w grobie, w którym spoczywa jego żona, Grażyna Kociniak. Aktor do końca nie mógł pogodzić się z jej śmiercią. Dlatego ceremonia pogrzebowa ma być symbolicznym końcem ich pięknej, trwającej ponad 50 lat, miłości. 

Pożegnanie Mariana Kociniaka odbędzie się w środę 23 marca o godzinie 13.00 w Kościele Środowisk Twórczych pw. św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła w Warszawie - informuje Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

 

Zobacz także: Żona Mariana Kociniaka zmarła w lutym, on miesiąc później "Ile ja przykrości narobiłem tej mojej Grażynce..."

 

Marian Kociniak miał 80 lat. Jego żona, Grażyna, zmarła w lutym.

Marian Kociniak z żoną Grażyną
East News

Marian Kociniak zostanie pochowany 23 marca.

Marian Kociniak z żoną Grażyną
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Marian Kociniak zmarł 17 marca 2016
EastNews
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI: Marian Kociniak nie żyje! "Mówił, że pogodził się ze śmiercią i chciał już odejść"
Miesiąc temu zmarła jego żona...

Marian Kociniak nie żyje! Jak podaje RMF FM aktor zmarł w jednym z warszawskich szpitali.  Miał 80 lat. Marian Kociniak od jakiegoś czasu poważnie chorował. Ponad 2 lata temu przeszedł poważną operacją jelita grubego. Ponad miesiąc temu odeszła jego żona, Grażyna Kociniak. Kociniak bardzo przeżył śmierć swojej żony. - Mówi tylko o tym, że pogodził się ze śmiercią i już chce odejść (...) - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" znajomy Kociniaka tuż po pogrzebie pani Grażyny Kociniak. Największą popularność Kociniakowi przyniosły role Franka Dolasa w komedii "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" i Murgrabiego w serialu "Janosik". Podziwialiśmy go również w takich produkcjach jak "Jan Serce", "Pan Tadeusz" czy "Niebieskie jak Morze Czerwone". Przez większość zawodowego życia grał na deskach Teatru Ateneum w Warszawie. Ostatni raz na małym ekranie mogliśmy zobaczyć Mariana Kociniaka w serialu "Głęboka woda".   Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia.   Marian Kociniak nie żyje. Marian Kociniak miał 80 lat. Jego żona, Grażyna, zmarła w styczniu tego roku.  

Grażyna i Marian Kociniakowie
EastNews
Newsy
Żona Mariana Kociniaka zmarła w lutym, on miesiąc później "Ile ja przykrości narobiłem tej mojej Grażynce..."
Tak niedawno pożegnał ukochaną...

Odszedł Marian Kociniak - wybitny aktor filmowy i teatralny. Zaledwie miesiąc temu odeszła żona Mariana Kociniaka, Grażyna Kociniak - montażystka filmów fabularnych i dokumentalnych. Aktor już po śmierci swojej żony wyznał, że jego życie straciło sens. Sam był już schorowany. Dwa lata temu przeszedł operację jelita grubego, po której miał problemy z poruszaniem się i praktycznie nie opuszczał domu. Odejście ukochanej żony na początku lutego 2016 roku pogorszyła jego samopoczucie. Tyle, ile ja przykrości narobiłem tej mojej Grażynce... Że też ona ze mną tyle wytrzymała! Będzie niedługo 50 lat.(...) Zbliża się mój schyłek. Zrobiłem też rachunek sumienia - zdradził jakiś czasu temu w wywiadzie dla "Super Expressu". Marian i Grażyna Kociniakowie mieli dwoje dzieci i czworo wnucząt.   Przypomnijmy losy życia rodziny Kociniaków. Marian Kociniak Marian Kociniak urodził się w 11.01.1936 roku w Warszawie. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Od 1956 roku przez długie lata był aktorem Teatru Ateneum. Współpracował także z Teatrem na Woli. Ma na swoim koncie wiele wybitnych ról teatralnych. Pojawiał się również w spektaklach Teatru Telewizji, m.in. "Łuku Triumfalnym". Marina Kociniak występował również w Kabarecie Starszych Panów. W 1959 zadebiutował na wielkim ekranie rolą w filmie "Pan profesor". Łącznie zagrał w ponad 30 filmach. Największą popularności przyniosła mu jednak rola Franka Dolasa w filmie "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" oraz Margrabiego w serialu "Janosik". Ostatni raz wystąpił na ekranie w filmie "Głęboka woda". Prywatnie mąż montażystki filmowej Grażyny Kociniak. Brat stryjeczny aktora Jana Kociniaka. Odszedł w szpitalu w Warszawie 17.03.2016 roku. Miał 80 lat. Grażyna Kociniak Grażyna Kociniak, żona aktorka Mariana Kociniaka, urodziła się 02.01.1938 roku w...

Marian Kociniak z żoną Grażyną
East News
Newsy
Nie żyje żona Mariana Kociniaka. Grażyna Kociniak odeszła w wieku 78 lat

Nie żyje żona popularnego aktora Mariana Kociniaka - informuje Fakt.pl. Według portalu,  Grażyna Kociniak zmarła 11 lutego w Warszawie. Miała 78 lat.  Informację o śmierci Grażyny Kociniak potwierdza strona internetowa Stowarzyszenia Filmowców Polskich.   Czytaj najnowsze: Marian Kociniak nie żyje! "Mówił, że pogodził się ze śmiercią i chciał już odejść"   Jak przypomina portal Stowarzyszenia, Grażyna Kociniak urodziła się 2 stycznia 1938 roku w Lublinie. Zawodowo byłą związana z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych w Warszawie. Zmontowała dziesiątki filmów dokumentalnych i fabularnych.  Pracowała jako montażystka filmowa m.in. u Jerzego Gruzy przy serialu "Wojna domowa", a także filmach: "Przekładaniec" Andrzeja Wajdy, "Bulgot" Marka Piwowskiego, czy "Superwizja" Roberta Glińskiego. Również sam Marian Kociniak od jakiegoś czasu choruje. Dwa lata temu przeszedł poważną operację jelita grubego. Media informowały, że ma problemy z chodzeniem i właściwie nie rusza się już z domu. Śmierć żony musi być dla niego wielkim ciosem... Babcię opłakuje też czwórka wnucząt - dzieci Weroniki, córki państwa Kociniaków. Całej rodzinie składamy szczere kondolencje.   Marian Kociniak z żoną Grażyną.

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner