"Płynące wieżowce" i "Ida" wśród wielkich filmów magazynu Empire
ONS

Zagraniczny magazyn stworzył ranking najlepszych filmów 2014. Wśród nich 2 polskie produkcje

"Płynące wieżowce" i "Ida" wśród wielkich filmów magazynu Empire
ONS

Polskie filmy często nie są doceniane przez rodaków. Dziełem, które choć na chwilę odmieniło tę tendencję jest "Ida" z ogromną szansę na Oscara. Film już wielokrotnie został nagradzany na międzynarodowych festiwalach, a jedna z nagród przypadła nawet Agacie Kulesze za rolę drugoplanową. Jak się okazuje jednak są też inne filmy, które zasługuję na uwagę nie tylko Polaków. Zobacz: "Ida" nominowana do Złotego Globu: reakcja Kuleszy była natychmiastowa

Zagraniczny magazyn "Empire" stworzył ranking "20 wspaniałych filmów, których (prawdopodobnie) nie widzieliście w 2014 roku". Co ciekawe znalazły się tam aż dwa polskie filmy: "Płynące wieżowce" z Mateuszem Banasiukiem w roli głównej i słynna "Ida". Pierwszy z nich doczekał się dystrybucji między innymi w Wielkiej Brytanii, a drugi można było oglądać na festiwalach na całym świecie, a także w regularnej dytsrybucji kinowej w wielu krajach europejskich. Nie da się ukryć, że to ogromny sukces dla polskiej kinematografii.

Teraz pozostaje nam już czekać na Osacara. 

Zobacz: Mateusz Banasiuk nagrodzony na festiwalu filmowym we Francji
 Agata Kulesza na premierze filmu "Pani z przedszkola"

 

Korwin Piotrowska wybrała 5 najlepszych polskich filmów 2014:

Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58