BELLA
East News

20, 30 czy 40? Dobierz odpowiednią pielęgnację skóry do wieku i wyglądaj jak gwiazda!

BELLA
East News

Czasem aż trudno uwierzyć, że gwiazdy Hollywood czy estrady mają tyle lat, ile mają. Wiedzieliście, że Shakira skończyła w tym roku 40 lat, a Beyonce 35? Bez wątpienia zawdzięczają to odpowiedniej pielęgnacji twarzy, która dostosowana jest do ich wieku. Jak zatem dbać o cerę? Na to pytanie odpowie nam dr Magdalena Łopuszyńska z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej BELLA.

 

Wiele osób kojarzy medycynę estetyczną tylko ze wstrzykiwaniem kwasu hialuronowego i Botoxem. Oczywiście to ważne elementy, ale to przecież nie wszystko. Równie ważnym elementem są zabiegi odżywiające i rewitalizujące skórę.

Klient nie może sobie sam wybierać metody terapeutycznej, ponieważ nie ma w tym doświadczenia. W niektórych przypadkach metoda, nawet ta najlepsza, zamiast pomóc, pogorszy sytuację. Zawsze trzeba uwzględnić wiek, aspekty genetyczne, inne schorzenia czy mankamenty skóry – mówi dr Łopuszyńska.

„Terapia skrojona na miarę” – to jedna z najważniejszych zasad w Gabinet Kosmetyki Lekarskiej BELLA.

Sprawdź, zatem jaka metoda będzie najlepsza dla Ciebie.

 

Po dwudziestce

 

BELLA
East News

Już miedzy 20.-30. rokiem życia skóra zaczyna się zmieniać i pojawiają się pierwsze oznaki starzenia.

 

Aby nieco zatrzymać ten proces warto zrobić serię peelingów chemicznych, które nie tylko złuszczają, ale i nawilżają, odżywiają skórę oraz normują wydzielanie sebum. To także świetny sposób na zlikwidowanie małych blizn i śladów po trądziku.

Składniki peelingu chemicznego wnikają w głąb skóry i naprawiają zaburzone procesy: pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, likwidują przebarwienia oraz hamują procesy starzenia.

 

W tym okresie życia można również spróbować delikatnych laserów, np. IPL ELLIPSE czy lasera frakcyjnego diodowego CLEAR + Brilliant.

 

IPL ELLIPSE uszczelnia naczynka i minimalizuje rumień, a przy okazji ujędrnia skórę. Co więcej, rekonwalescencja jest błyskawiczna: skóra jest ładna i napięta od razu po zabiegu.

 

Jeśli pacjent wymaga głębszej regeneracji Gabinet Kosmetyki Lekarskiej BELLA poleca zabieg laserem frakcyjnym diodowym CLEAR+BRILLIANT, który przywraca skórze blask oraz świeżość i prawie nie wymaga rekonwalescencji (zaczerwienienie i niewidoczna szorstkość skóry utrzymuje się przez ok. 2 dni).

Głowica lasera wprowadza w skórę mikrowiązki, nie naruszając przy tym warstwy rogowej naskórka. Energia działa na poziomie skóry właściwej i pobudza skórę do naturalnej produkcji nowego kolagenu.

 

Dwudziestolatkom poleca się także mezoterapię Restylan skinbooster (Restylane Vital). To coś więcej niż zwykła mezoterapia igłowa.

Według mnie to jedyna mezoterapia, która nie dość że od razu przywraca prawidłowe nawilżenie, to jeszcze depozyty kwasu hialuronowego zgromadzone pod skórą stymulują produkcję nowego kolagenu  - mówi dr Łopuszyńska. - Już po serii trzech zabiegów skóra wygląda świetnie.

Po trzydziestce

 

BELLA
East News

Gdy zmarszczki stają się bardziej zauważalne, musimy sięgnąć po silniejsze środki. Po 30. roku życia bardzo dobrze działa zabieg z osocza bogatopłytkowego czy Linerase.

 

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi w małej ilości osocza. Zabieg zaczyna się od pobrania krwi pacjenta, odwirowania jej, a następnie ponownego wprowadzenia pod skórę metodą mezoterapii. Czynniki wzrostu zawarte w płytkach krwi stymulują komórki macierzyste do namnażania się i pobudzają tworzenie kolagenu.

Z zabiegami osocza nie można długo czekać, bo im człowiek starszy, tym w osoczu mniej czynników wzrostu i stąd gorsze działanie stymulujące .

 

LINERASE jest silnym stymulatorem kolagenu typu III: włókien podporowych skóry, odpowiedzialnych za napięcie i jędrność. Pobudza on i utrzymuje intensywną produkcję kolagenu w skórze bez względu na wiek. Preparat działa jak impuls uaktywniający naturalne procesy regeneracyjne.

Zabieg można stosować zarówno profilaktycznie – już po 25 r.ż. w celu zahamowania procesów starzenia, jak i leczniczo – dla odzyskania utraconej jędrności, elastyczności i gęstości skóry.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piękne i bez makijażu. Jak one to robią? Poznaj sekret nieskazitelnej cery gwiazd

 

W tym okresie życia poleca się również zabiegi laserowe, np. FRAX 1550 czy laser frakcyjny CO2 w zależności od stopnia uszkodzenia skóry.

 

Laser FRAX 1550 stosowany jest w celu poprawy struktury skóry i redukcji zmarszczek. Laser wytwarza liczne mikrouszkodzenia w skórze właściwej (bez uszkadzania naskórka) i w ten sposób stymuluje naturalne procesy regeneracyjne.

Oprócz najefektywniejszych parametrów zabiegowych charakteryzuje go także wbudowany system chłodzenia skóry zimnym powietrzem, który zapewnia komfort pacjenta podczas zabiegu.

 

Jeśli skóra jest bardzo zniszczona i wymaga głębokiej regeneracji lub pacjent walczy z bliznami potrądzikowymi, a jednocześnie może poświęcić 6 dni na rekonwalescencję, polecam terapię laserem frakcyjnym CO2 MEDART – mówi dr Łopuszyńska.

Emitowane mikrowiązki światła laserowego wytwarzają siateczki mikrouszkodzeń w głębi skóry. Ze względu na to, że skóra zostaje uszkodzona mikrostrefowo, pozostałe obszary skóry zostają nie naruszone, a sfery zniszczone regenerują się szybciej.

 

Niezwykle skuteczna jest również terapie technologią HIFU.

ULTRASKIN II wykorzystując technologie HIFU stymuluje głębsze partie skóry bez naruszania ciągłości naskórka, czego wynikiem jest natychmiastowy długo utrzymujący się efekt liftingu. Dodatkowa stymulacja warstw skóry właściwej pozwala na jej głęboką przebudowę.

Technologia ta jest szczególnie polecana osobom, u których obserwujemy zatarcie owalu tzw. chomiki – nagromadzenie tkanki tłuszczowej w dolnych partiach twarzy.

 

Po czterdziestce

 

BELLA
East News

Paniom, które skończyły już 40 lat polecam zabiegi, o których była mowa wcześniej – dodaje dr Łopuszyńska. – Jeśli szukają jednak czegoś specjalnie dla siebie, mogę polecić zabieg SCULPTRA, czyli kwas polimlekowy.

SCULPTRA nie jest wypełniaczem takim jak kwas hialuronowy, jego zadaniem nie jest natychmiastowe wypełnienie zmarszczek, ale stopniowa odbudowa skóry. Rezultaty pojawiają się stopniowo wraz z upływem czasu.

Zawarty w nim kwas polimlekowy, który stymuluje syntezę kolagenu, odbudowując utraconą objętość tkanek głębokich, stanowiących rusztowanie dla skóry twarzy. W efekcie dochodzi do naturalnego naprężenia i uniesienia opadających partii skóry, która jednocześnie staje się bardziej napięta i jędrna.

 

Wszystkie informacje na temat zabiegów znajdujących się w ofercie znajdziesz na stronie Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej BELLA – www.bella-derm.pl 

Więcej na temat pielęgnacja skóry
Przeładuj

Ida Nowakowska już wybrała imię dla synka? Będzie tradycyjne! "Nie chcemy zrobić krzywdy dzidziusiowi"

zobacz 02:08