Paweł Królikowski w szpitalu Paweł Królikowski "Ranczo" Paweł Królikowski z żoną, Małgorzatą Ostrowską-Królikowską Paweł Królikowski trafił do szpitala to_byl_rok_odcinek_3
Paweł Królikowski
EastNews

Leży w szpitalu już drugi miesiąc. Paweł Królikowski (58) trafił na oddział neurochirurgii pod koniec grudnia. Przeszedł ciężką operację. „Rodzina staje na wysokości zdania, aby dać mu siłę. Rehabilitacja to jest proces. Nie wiadomo, ile potrwa. Mąż pracuje, ale jest cały czas rehabilitowany, walczy i jest bardzo dzielny”, mówiła wtedy „Faktowi” Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Na początku stycznia przekazała dziennikarzom, że – choć aktor jest w dobrej formie – musi jeszcze zostać w szpitalu, bo „wdała się infekcja”. Teraz, pytana przez „Flesz” o to, jak czuje się mąż, nie chce już o jego zdrowiu rozmawiać. Ale choć cała Polska trzyma za aktora kciuki, producentom coraz trudniej zaakceptować jego przedłużającą się nieobecność…

1/5
Paweł Królikowski w szpitalu

Już wiadomo, że Królikowskiego na pewno nie zobaczymy w 13. edycji show „Twoja twarz brzmi znajomo”. „Paweł jest jurorem od pierwszego odcinka. Zna ten program od przysłowiowej podszewki i jego rola w nim jest nie do przecenienia. Jednak teraz najważniejsze jest jego zdrowie. Może być pewien, że czekamy na niego w kolejnej edycji, jak tylko powróci do formy”, powiedziała dziennikarzowi portalu Wirtualne Media Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska jest bardzo wdzięczna za takie postawienie sprawy.

– Dla mojego męża to niezmiernie ważne, że Nina Terentiew zostawiła mu otwarte drzwi do Polsatu. Świadomość, że w każdej chwili może wrócić do pracy, jest dla niego budująca – mówi „Fleszowi” żona aktora.

W roli jurora Królikowskiego zastąpi Adam Strycharczuk, youtuber, który wygrał poprzednią edycję programu.

– To dla mnie nie lada wyzwanie, ale również ogromne wyróżnienie. Nie była to jednak łatwa decyzja. To spora odpowiedzialność, ale mam nadzieję, że nie zagrzeję „stołka” Pawła na zbyt długo i już wkrótce to on znowu będzie zmagał się z ocenianiem uczestników – mówi nam Adam.

2/5
Paweł Królikowski "Ranczo"
East News

Na aktora ciągle czekają za to na kolejnych planach. Na wiosnę 2020 roku Królikowski ma zaplanowane zdjęcia do kinowej wersji „Rancza”. Wydaje się niemożliwe, by film mógł powstać bez jednego z głównych i tak uwielbianych bohaterów – Kusego. Na razie nikt z ekipy nie bierze tego pod uwagę.

„Zdrówka, kochany. Wracaj, się nie wygłupiaj, musimy jeszcze dużo namieszać. Czekam na Ciebie w boksach. Twoja Lucynda”, napisała do Pawła na Instagramie Ilona Ostrowska (serialowa Lucy).

Scenariusz filmu jest już gotowy i – jak nas zapewniono – na razie nie będzie zmieniany.

– Wszyscy aktorzy głównych ról zgłosili gotowość pracy na wiosnę – dowiedzieliśmy się w produkcji.

Dobrej myśli są także scenarzyści serialu „W rytmie serca”, w którym Paweł dostał rolę ojca głoĀLwnej bohaterki Marysi (granej przez Barbarę Kurdej-Szatan). Odcinki, które aktor zdążył nagrać jesienią, zobaczymy niedługo. W Polsacie zapewniają, że jego rola może być rozpisana jeszcze na wiele scen.

3/5
Paweł Królikowski z żoną, Małgorzatą Ostrowską-Królikowską
East News

Problemy Królikowskiego ze zdrowiem zaczęły się w 2015 roku. Któregoś dnia aktor nagle źle się poczuł w trakcie prowadzenia samochodu. Miał bóle i zawroty głowy, kłopoty z widzeniem, wymiotował. Okazało się, że to był tętniak mózgu. Po operacji wycięcia guza Królikowski dość szybko wrócił do formy. Jednak w maju ubiegłego roku problemu wróciły. Aktor przeszedł drugą operację.

„Uratowała mi życie moja żona i uratował mi życie mój profesor Ząbek. I okazało się, że mogę żyć, że mogę się z wami spotykać”, mówił po powrocie na plan „TTBZ”.

Na nagraniach pojawiał się w kapeluszu, który zakrywał bliznę po operacji. Jesienią wyznał, że zmaga się z kłopotami natury onkologicznej.

„Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci”, mówił „Faktowi”.

Pawłowi nie było wtedy łatwo. Jego przyjaciele twierdzą, że zaczął mieć problemy z płynnym mówieniem. Podczas jesiennej edycji „TTBZ” rzeczywiście można było zauważyć, że jego wypowiedzi są bardziej lakoniczne.

„Dla człowieka rozgadanego i elokwentnego jak on jest to bardzo trudne, ale pracuje nad tym. To jest trudna rehabilitacja”, tłumaczyła jego żona dziennikarzom portalu Plejada.

4/5
Paweł Królikowski trafił do szpitala
ONS

Widzom „TTBZ” zapewne trudno będzie się pogodzić z brakiem Królikowskiego w 13. edycji. Serdecznego jurora lubili także uczestnicy show.

– Nasze jury w nowym składzie nie będzie już takie samo – mówi „Fleszowi” Katarzyna Skrzynecka. – Podczas poprzedniej edycji Paweł był bardzo dzielny. To silny facet. Niejeden na jego miejscu już wtedy poddałby się i poszedł na długi urlop. On jednak walczył. Walczy cały czas i mam nadzieję, że szybko do nas wróci – dodaje aktorka.

 

5/5
to_byl_rok_odcinek_3
Mat. promocyjne

W kuluarach mówi się, że najprawdopodobniej zwycięzca jednego z odcinków przeznaczy czek za wygraną na rehabilitację Pawła. Wszyscy się o niego martwią, wszyscy chcą mu jakoś pomóc. Wierzą, że aktor niedługo wróci: w końcu jest członkiem ekipy już od sześciu lat. Mocno trzymamy za niego kciuki!

Więcej na temat Paweł Królikowski