Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
East News

Poruszające ostatnie słowa prezydenta Gdańska... Tuż po ich wygłoszeniu Paweł Adamowicz został śmiertelnie ugodzony nożem

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
East News

 

Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, nie żyje! Zginął po ataku nożownika podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którą sam bardzo się angażował. Został śmiertelnie ugodzony nożem podczas "światełka do nieba"...

Prezydent Adamowicz sam zbierał pieniądze na ulicach miasta, a tuż przez "światełkiem" wygłosił krótkie przemówienie. Jak się okazało, były to jego ostatnie słowa przed zamachem, którego dokonał 27-letni napastnik.

Zobacz: Stefan W., który zaatakował prezydenta Gdańska, miesiąc temu wyszedł z więzienia! Co wiadomo o zamachowcu?

 

Ostatnie słowa prezydenta Adamowicza

Prezydent tuż przed finałem WOŚP Paweł Adamowicz wystąpił na scenie i powiedział, że kwestował razem z gdańszczanami. Pochwalił się nawet, że w ciągu dwóch godzin udało mu zebrać 5613,11 zł.

Jego słowa pełne dumy z miasta i mieszkańców zostaną zapamiętane na długo:

Gdańsk jest szczodry i dzieli się dobrem. Gdańsk chce być miastem Solidarności. Za to wszystko Wam serdecznie dziękuję, bo na ulicach, placach Gdańska byliście wolontariuszami. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję Wam. - powiedział na scenie uśmiechnięty Paweł Adamowicz. 

Po przemówieniu prezydent opublikował jeszcze zdjęcie na Instagramie z opisem: Światełko do nieba tuż tuż. 

 

Chwilę później na scenie wydarzył się dramat.

 

 

Co stało się podczas finału WOŚP?

W trakcie "Światełka do nieba" na scenę z lewej strony wtargnął 27-letni meżczyzna. Stefan W. bez trudu podszedł do prezydenta i zaatakował go nożem. Po wszystkim zdążył jeszcze chwycić mikrofon i powiedzieć, że został niewinnie skazany i spędził w więzieniu wiele lat. O tortury obwinił Platformę Obywatelską. Po chwili został obezwładniony, a rannego prezydenta natychmiast zabrano go szpitala. tam został poddany operacji, która trwała 5 godzin. Podczas niej przetoczono aż 41 jednostek krwi czyli około 20 litrów. Jak podkreślali lekarze taka utrata krwi spowodowała niedotlenienie całego organizmu. Podczas ostatniej konferencji lekarze podkreślali, że rokowania są bardzo niepewne. Prezydent ma liczne urazy wewnętrzne m.in serca, ranę przepony i innych narządów jamy brzusznej. 

 

 

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
East News

Więcej na temat WOŚP Paweł Adamowicz
Przeładuj

Najmodniejsze fryzury na rok 2021. Hitem jest "syrenka", ale zobaczcie modern mullet. To dopiero odjazd

zobacz 02:09