Paweł Adamowicz
ONS.pl
Newsy

Paweł Adamowicz tuż po ataku był nadal przytomny. Ujawniono wstrząsające nagranie

"Fakty TVN" opublikowały wstrząsający materiał, który został nagrany tuż po ataku na Pawła Adamowicza!

"Fakty TVN" opublikowały wstrząsający materiał, który został nagrany tuż po ataku na Pawła Adamowicza! Za zgodą rodziny stacja zdecydowała się pokazać poruszający moment, w którym prezydent Gdańska chwilę po ataku nożownika siada na schodach i czeka na pomoc specjalistów. Nagranie zostało opublikowane dopiero rok po tragicznych wydarzeniach do których doszło podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Wspominamy Pawła Adamowicza. Niedługo minie rok od tragicznej śmierci...

Poruszające nagranie Pawła Adamowicza w TVN

Stacja TVN, która rok temu relacjonowała finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a później pokazywała, co wydarzyło się na scenie w Gdańsku tuż przed atakiem nożownika do tej pory nie chciała publikować nagrania, na którym widać zranionego Pawła Adamowicza i moment obezwładnienia Stefana W. Dopiero teraz, rok po śmierci prezydenta Gdańska "Fakty TVN", za zgodą rodziny Pawła Adamowicza pokazały poruszające nagranie, na którym widać świadomego jeszcze prezydenta. Materiał przygotowany przez dziennikarzy TVN został opublikowany bez dźwięku. 

Przypominamy, że po ataku nożownika rozpoczęła się walka o życie prezydenta Gdańska. Niestety, pomimo kilkugodzinnej operacji, Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku. 

Poruszające, niepublikowane dotąd nagranie możecie zobaczyć TUTAJ.

Zobacz także: Wstrząsające wyznanie Magdaleny Adamowicz: „Paweł był w białym worku, otworzyłam go. I przytulałam się"

Fakty TVN pokazały niepublikowane dotąd nagranie, na których Paweł Adamowicz czeka na specjalistów.

Paweł Adamowicz
East News

Prezydent Gdańska został zamordowany przez nożownika, który zaatakował podczas finału WOŚP.

Gdańsk oddał hołd Pawłowi Adamowiczowi
EastNews

 

Paweł Adamowicz
East News
Newsy
Wspominamy Pawła Adamowicza. Niedługo minie rok od tragicznej śmierci...
Wspominamy Pawła Adamowicza. Niedługo minie rok od tragicznej śmierci...

Aż trudno uwierzyć, że niedługo minie rok od tej tragicznej śmierci. 13 stycznia 2019 roku nożownik wszedł na scenę podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i trzykrotnie ugodził prezydenta Gdańska. Pomimo reanimacji i skomplikowanej pięciogodzinnej operacji Paweł Adamowicz zmarł, pozostawiając na świecie kochającą rodzinę. Śmierć polityka wstrząsnęła Polakami, do dziś nie wszyscy mogą uwierzyć w to, co stało się na chwilę przed "Światełkiem do nieba".  Kilka dni temu ojciec Pawła Adamowicza, Ryszard udzielił wywiadu dla TVN24. Wyznał, że wybaczył zabójcy.  Nigdy nie przepuszczaliśmy, że ta nienawiść znajdzie wyraz w takim akcie jak 13 stycznia nastąpił. Niech Bóg wszystkim błogosławi. Tym, którzy oczerniali, i tym którzy dobrze życzyli - powiedział ojciec Adamowicza. Zobaczcie wideo o Pawle Adamowiczu. Nie tylko 1 listopada powinniśmy pamiętać o wspaniałym prezydencie Gdańska. :(  Zobacz także:  Nieprawdopodobne! Zobaczcie wynik 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Ile zebrano w tym roku?

Paweł Adamowicz
ONS.pl
Newsy
Rodzice Pawła Adamowicza wspominają ostatnie spotkanie z synem: "Oglądaliśmy ze ściśniętymi sercami, jak..."
Rodzice Pawła Adamowicza w poruszającym wywiadzie wspominają ostatnie spotkanie ze swoim ukochanym synem.

Rodzice Pawła Adamowicza w poruszającym wywiadzie wspominają ostatnie spotkanie ze swoim ukochanym synem. Kiedy po raz ostatni widzieli się z prezydentem Gdańska? 13 stycznia 2019 roku, podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy doszło do ogromnej tragedii. W trakcie "Światełka do nieba" na scenę, gdzie stał Paweł Adamowicz wtargnął Stefan W. Mężczyzna podbiegł do prezydenta Gdańska i zaatakował go nożem. Jak już wiemy, chwilę po ataku nożownika Paweł Adamowicz był przytomny i czekał na pomoc specjalistów. Prezydent Gdańska w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, jednak pomimo wielogodzinnej operacji lekarzom nie udało się go uratować. Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia. Teraz, rok po tamtych wydarzeniach rodzice Pawła Adamowicza wspominają ostatnie spotkanie z synem. Ich słowa poruszają do łez. Rodzice wspominają spotkanie z Pawłem Adamowiczem Rok po tragicznych wydarzeniach rodzice Piotra Adamowicza w rozmowie z Maciejem Drzewieckiem i Grzegorzem Kubickim dla Dużego Formatu wspominają swoje ostatnie spotkanie z synem. Okazuje się, że prezydent Gdańska był w domu rodziców 13 stycznia, tuż przed rozpoczęciem kwestowania na rzecz WOŚP.  Wrzuciłam mu do orkiestrowej puszki 20 zł, tak na dobry początek. I poszedł. Zadzwonił wieczorem, że kwesta dobrze poszła, zebrał 5,6 tys. zł- Teresa Adamowicz zdradza w wywiadzie dla "Dużego Formatu". Rodzice Pawła Adamowicza przyznali, że o ataku nożownika dowiedzieli się z telewizji.  Oglądaliśmy ze ściśniętymi sercami, jak mu na scenie robią reanimację, jak karetka czeka, a potem odjeżdża na sygnale- wspomina Teresa Adamowicz. Następnego dnia rodzice Pawła Adamowicza pojawili się w szpitalu, w którym prezydent Gdańska przeszedł operację- operacja trwała pięć godzin.  Paweł leżał w takiej dużej sali razem z...

Piotr Adamowicz
Newsy
Znamy datę pogrzebu Pawła Adamowicza. Andrzej Duda ogłosił, że będzie to dzień żałoby narodowej
Za nami specjalna konferencja z udziałem prezydenta RP

  Prezydent Andrzej Duda podczas specjalnej konferencji prasowej poinformował o zamiarze ogłoszenia żałoby narodowej po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który zmarł w wyniku ataku nożownika na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawca popchnął nożem polityka kilkukrotnie. Prezydent Gdańska był reanimowany ponad 30 minut, następnie trafił do jednego z gdańskich szpitali. Niestety, kilkanaście godzin później Paweł Adamowicz zmarł.    Zobacz:  Gdańszczanie kochali Pawła Adamowicza. Na Instagramie pokazywał to, co było dla niego najważniejsze   Konferencję prasową Andrzej Duda rozpoczął od minuty ciszy na cześć zmarłego Pawła Adamowicza: Ponad 2 godziny temu dotarła do nas informacja, że odszedł w gdańskim szpitalu Paweł Adamowicz. Ciężko ranny wczoraj w ataku nożownika, w czasie ceremonii zamykającej dzień kwestowania na WOŚP. Bardzo proszę, żebyśmy nasze spotkanie zaczęli od uczczenia pana prezydenta minutą ciszy. - mówił Andrzej Duda.    Następnie prezydent zapewnił, że modli się za rodzinę prezydenta Gdańska. Proszę państwa, to są emocjonalne chwile, osobiście przeżywam tę sytuację. Odszedł od nas w tragicznych okolicznościach. Został zamordowany przez kryminalistę, przez człowieka, który był skazany w 2013 roku. Został zamordowany w chwili, który miała wymiar szczególny. WOŚP jest bez wątpienia elementem, który łączy bardzo wielu ludzi, w czynieniu dobra, w zbieraniu funduszy na pomoc dla dzieci, na szpitale. Że to  czasie tego wydarzenia, morderca wychodzi i zabija prezydenta, który się raduje na scenie. Jest to poruszające. To cios w naszą wspólnotę, ludzi, którzy chcą czynić dobro. W tamtej chwili stało się niewyobrażalne zło. Modlę się za jego duszę, za jego rodzinę, żeby zdołała przetrwać ten nieprawdopodobnie trudny...

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner