Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Maciej Kurzajewski
ONS.pl

"Mam wszystko poukładane i ogarnięte..." Paulina Smaszcz-Kurzajewska szczerze o rozwodzie

Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Maciej Kurzajewski
ONS.pl

Ta wiadomość zelektryzowała polski show-biznes. Po 23 latach małżeństwa Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Maciej Kurzajewski postanowili się rozstać. Informacja była ogromnym zaskoczeniem, bo do tej pory dziennikarska para uchodziła za wzorowe i szczęśliwe małżeństwo.

Decyzję o rozwodzie Paulina i Maciej podjęli wspólnie, i to już kilka miesięcy temu. Jak czytamy w najnowszym magazynie "Flesz",  drogi Pauliny i Maćka rozeszły się, ale oboje wciąż pozostają w dobrych relacjach. Uzgodnili, że rozwiodą się za porozumieniem stron, dogadali się też w sprawie podziału majątku i opieki nad młodszym synem, więc rozwód powinien być orzeczony już na pierwszej rozprawie.

Jak Paulina Smaszcz-Kurzajewska radzi sobie po rozstaniu z mężem?

Zarówno dla Pauliny, jak i dla Macieja nie jest to łatwy czas. Ale oboje z optymizmem patrzą w przyszłość. Dziś dziennikarka znów się uśmiecha, choć ostatni rok był jednym z najtrudniejszych w jej życiu. Dlaczego?

Do kłopotów osobistych niespodziewanie doszły też zawodowe. W październiku 2018 roku Smaszcz-Kurzajewska straciła pracę. Platforma NC+, w której przez dwa lata była rzeczniczką prasową i dyrektor ds. PR i komunikacji zewnętrznej, rozwiązała z nią umowę. Półtora miesiąca później dziennikarka trafiła do szpitala na oddział neurochirurgii. Przez cały ten czas mogła liczyć na pomoc i wsparcie Macieja.

Na jakim etapie jest teraz?

Mam wszystko poukładane i ogarnięte. Żyję i działam dalej. Mam szczęście, że trafiłam na takiego ojca moich dzieci i rozchodzimy się w megapokojowym nastroju. Spełniam marzenia, szkoląc i wykładając – mówi „Fleszowi” Paulina Smaszcz-Kurzajewska.

Dlaczego Paulina Smaszcz-Kurzajewska i Maciej Kurzajewski się rozstali?

Sami nie tłumaczą swojej decyzji, pozostają jedynie domysły. Ponoć oddalili się od siebie, gdy oboje byli bardzo zapracowani. Paulina całe dnie spędzała w pracy. Do tego dochodziły wieczorne spotkania i eventy, a często też szkolenia poza Warszawą. Maciej często wyjeżdżał relacjonować zawody sportowe, był gospodarzem „Dzień dobry, Polsko” i „The Wall. Wygraj marzenia”, który znika z anteny. Teraz prowadzi „Wielkie Testy” i „Czar par” w TVP1.

Byli zajęci i być może zaczęli się mijać. Synowie podrośli. Starszy, 22-letni Franek, wyjechał do Wielkiej Brytanii, żeby studiować w Edynburgu. Młodszy, 13-letni Julek, jest już coraz bardziej samodzielny.

Paulina i Maciek wciąż darzą się dużym szacunkiem i sympatią, ale ich uczucie po latach się wypaliło. Pokonali razem wiele kryzysów, prywatnych i zawodowych. Tego ostatniego nie udało im się już przetrwać – zdradził „Fleszowi” znajomy Kurzajewskich.

Obecnie Maciej Kurzajewski nadal kręci programy dla TVP i oddaje się swojej wielkiej pasji – bieganiu maratonów. Paulinę czeka wkrótce czwarta operacja, dzięki której ma szansę odzyskać zdrowie. Wciąż działa na rzecz kobiet – prowadzi w Polsce i w Europie warsztaty i wykłady motywacyjne, działa też w swojej fundacji #lovuje. Jej motto?

„Trzeba wyciskać z życia tyle, ile się da. A nawet jeszcze więcej. Nie narzekać, nie kłócić się, nie rozpaczać. Szkoda na to czasu, życie jest tylko jedno”, uważa Paulina.

Więcej o Paulinie i Macieju Kurzajewskich przeczytasz w nowym "Fleszu".

Okładka magazynu
Party.pl

Kurzajewscy byli małżeństwem przez 23 lata.

Paulina i Maciej Kurzajewscy na prezentacji kolekcji Mariusza Przybylskiego

 

Przeładuj

Klaudia El Dursi jest faworyzowana w "Top Model"? Jurorka show odpowiada na zarzuty internautów

zobacz 01:04