Rafał Maślak o psie

Rafał Maślak odniósł się do afery wokół swojego psa! "Nie do końca zdawałem sobie sprawę, że..."

Rafał Maślak o psie

Rafał Maślak odniósł się afery, która wybuchła po tym, jak portal psy.pl wycofał nominację modela do nagrody w konkursie "Serce dla zwierząt". Decyzja zapadła po tym, jak gwiazdor poinformował na Facebooku, że jego suczka w typie rasy westie spodziewa się szczeniąt. Organizatorom plebiscytu jednak nie spodobało się to, że Rafał Maślak dopuścił do rozmnożenia zwierząt, które nie pochodzą z hodowli. W związku z tym wydano specjalne oświadczenie, w którym poinformowano o wycofaniu kandydatury Maślaka z prestiżowego konkursu. Mister Polski nie pozostał obojętny na stanowisko organizatorów konkursu. Do ich decyzji odniósł się w specjalnym wpisie.

 

Zobacz też: Afera z Rafałem Maślakiem! Wycofano jego nominację w konkursie "Serce dla zwierząt"! Mocne OŚWIADCZENIE!

 

Oświadczenie Rafała Maślaka. Co napisał?

 

Rafał Maślak jest poruszony sytuacją. Na swoim profilu zamieścił oświadczenie, w którym wyjaśnił, że szczeniaki, które urodzi jego suczka Tequilli nigdy nie trafią do schroniska, nie zostaną również sprzedane. Model zapewnił również, że jego suczka, po urodzeniu szczeniąt, zostanie wysterylizowana.

Sterylizacje i kastracje zwierząt właścicielskich to ważny aspekt w zapobieganiu bezdomności zwierząt. Nie czuję się dumny z tego, że nie wysterylizowałem swojej suczki Tequili i nie dopilnowałem żeby nie zaszła w ciążę. Kocham mojego psa, jest on członkiem mojej rodziny i tak też go traktuję. Podchodzę odpowiedzialnie do tego co się stało. Szczeniaki nigdy nie trafią do schroniska, nigdy też nie będą psami bezdomnymi. Nigdy nie zostaną sprzedane. Trafią do domów moich bliskich i sam osobiście dopilnuję by były zadbane, kochane do końca ich życia.

Moja suczka zaraz po tym jak odkarmi szczeniaki zostanie wysterylizowana i nigdy więcej nie będzie już rodzić. Podobnie stanie się ze szczeniakami. Zostaną poddane sterylizacji i kastracji gdy tylko pozwoli na to ich wiek. Zobowiązuję się też osobiście tego dopilnować. Psy zostaną ponadto zaczipowane i zarejestrowane w międzynarodowej bazie.

Chcę jednocześnie zapewnić, że szczeniaki nigdy nie miały być sprzedane. Nie jestem pseudohodowcą – nie czerpię zysku z handlu psami i nigdy nie miałem takiego zamiaru. Kocham zwierzęta i są one ważną częścią mojego życia. Przyznaję - nie było odpowiedzialne dopuścić do ciąży mojego psa. W schroniskach czeka wiele zwierząt, które zasługują na nowe domy. Od lat pomagam w poszukiwaniu domów dla nich.

Przyznaję, że nie do końca zdawałem sobie sprawę na czym polega świadome przeciwdziałanie bezdomności. Dlatego przyjmuję z pokorą tę lekcję i postaram się sam od dzisiaj propagować sterylizacje i kastracje zwierząt właścicielskich.

Zamierzam wesprzeć w tym zakresie Gminę Aleksandrów Łódzki, która sterylizuje i czipuję zwierzęta właścicielskie bezpłatnie by przekonać niezdecydowane osoby, żeby poddały własne zwierzaki temu zabiegowi. Aktywnie też włączę się w akcję promującą świadome przeciwdziałanie bezdomności w zakresie sterylizacji, kastracji i czipowania zwierząt właścicielskich.

Szanowni Państwo, życie pisze różne scenariusze. Przyznaję - popełniłem błąd, ale jako człowiek uczę się na błędach. Nigdy więcej nie dopuszczę do tego, żeby mój pies rodził szczeniaki, jednocześnie postaram się od dzisiaj pomóc w podnoszeniu świadomości społeczności w zwalczaniu bezdomności zwierząt.

Rafał Maślak

 

Rafał Maślak był nominowany do plebiscytu „Serce dla Zwierząt” 2017 za swoje zaangażowanie na rzecz bezpańskich zwierząt oraz schronisk dla czworonogów. 

 

Polecamy: Jaki pies będzie odpowiedni dla dziecka?

 

Rafał Maślak odniósł się do zarzutów o "niekontrolowanym rozmnażaniu zwierząt"

Oświadczenie Rafała Maślaka
Facebook/Rafał Maślak

Nominacja Rafała Szpaka w konkursie "Serce dla zwierząt" została wycofana.

Rafał Maślak z psem

Więcej na temat Rafał Maślak
Przeładuj

Szokujący wywiad Meghan Markle i księcia Harry'ego. Oto 5 najmocniejszych fragmentów

zobacz 01:51