Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News
Newsy

Poruszające oświadczenie mamy Dawida. "Proszę o modlitwę"

Poruszające oświadczenie mamy Dawida. "Proszę o modlitwę"

Matka 5-letniego Dawida przesłała do "Uwaga TVN" krótkie oświadczenie, w którym we wzruszających słowach podziękowała wszystkim służbom zaangażowanym w akcję poszukiwawczą jej synka. W sobotę, 20 lipca, po 10 dniach akcji odnaleziono ciało chłopca, a policja wydała oświadczenie, twierdząc, że "z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością" to poszukiwany Dawid.

Zobaczcie pełną treść oświadczenia mamy 5-letniego Dawida!

Co tak naprawdę stało się w escape roomie w Koszalinie?!

Oświadczenie mamy Dawida

Poszukiwania 5-letniego Dawida zakończyły się w sobotę. Niestety, komunikat wydany przez policję potwierdził najgorszy z możliwych scenariuszy. Ciało dziecka zostało odnalezione w pobliżu zbiornika retencyjnego w okolicy węzła Konotopa na trasie Warszawa-Grodzisk Mazowiecki, gdzie trwały poszukiwania.

Matka chłopca zdecydowała się wydać oświadczenie i podziękować wszystkim zaangażowanym, w poszukiwania jej syna:

Szanowni Państwo. Składam podziękowania Służbom, które z ogromna determinacją, nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej Społeczności, Mediom i wszystkim tym, którym los mojego Synka nie był obojętny, którzy do końca okazywali wsparcie wierząc w szczęśliwe zakończenie. Proszę o modlitwę. Mama Dawida - czytamy w oświadczeniu przesłanym do "UWAGA! TVN".

Co się stało z Dawidem?

Mimo licznych, tragicznych teorii wszyscy mieli nadzieję, że chłopca uda się odnaleźć Dawida i dziecko wróci do matki. Niestety, w sobotę policja wydała oświadczenie, że odnaleziono ciało chłopca.

Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid - powiedział dziennikarzom asp. sztab. Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji. 

Zwłoki zostały odnalezione w trawie przy zbiorniku retencyjnym, były przysypane trawą i liśćmi. Dziś odbędzie się sekcja zwłok, która ma ustalić przyczynę śmierci Dawida oraz odpowiedzieć na pytanie czy miejsce znalezienia ciała jest tożsame z miejscem zabójstwa. Obecnie podejrzany o zabójstwo dziecka jest jego ojciec. 32-letni Paweł Ż. w dniu zaginięcia chłopca rzucił się pod pociąg. 

Mężczyzna 10 lipca o godzinie 17.00 zabrał syna od dziadków i miał odwieźć go do matki. Przed godziną 18.00 wysłał SMS-a do żony z informacją, że więcej nie zobaczy syna. Tego samego dnia  Paweł Ż. rzucił się pod pociąg. Poszukiwania dziecka rozpoczęły się natychmiast, jednak po 5-letnim Dawidzie nie było śladu. W trakcie akcji na światło dzienne wyszły problemy w rodzinie chłopca, okazało się, że matka już w czerwcu zgłosiła do prokuratury zawiadomienie o przemocy psychicznej ze strony męża, a trzy tygodnie przed zaginięciem syna wyprowadziła się od niego. 10 lipca rozmawiała z Pawłem Ż. i miała powiedzieć o rozwodzie. Prokurator Łukasz Łapczyński poinformował, że ustalenia poczynione w toku oględzin wskazują na to, że było to zabójstwo. Obecnie prokuratura chce ustalić okoliczności śmierci chłopca.

Zobacz takżePolicja mogła już wcześniej znaleźć ciało Dawida? Funkcjonariusze kilka razy byli w tym miejscu!

Poszukiwania 5-letniego Dawida to największa tego typu akcja w historii policji!

Policja szuka Dawida Żukowskiego
East News

Zobacz także
Krzysztof Ibisz w czarnym garniturze na planie Tańca z Gwiazdami

"Nie wstydźmy się dzisiaj łez" Tragiczny finał poszukiwań Dawida Żukowskiego poruszył Krzysztofa Ibisza. Jego wpis chwyta za serce

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego

Policja znalazła ciało dziecka "Jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid"

 

Policja wciąż poszukuje 5-letniego Dawida Żukowskiego
East News
Newsy
200 tysięcy długu, awantury po nocach, rozpad małżeństwa. Policja ujawnia nowe fakty na temat rodziców Dawidka!
200 tysięcy długu, awantury po nocach, rozpad małżeństwa. Policja ujawnia nowe fakty na temat rodziców Dawidka!

Od tygodnia trwają poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego. Chłopiec po raz ostatni był widziany w środę 10 lipca wraz z jego ojcem w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Niedługo potem mężczyzna popełnił samobójstwo . Matka chłopca zgłosiła jego zaginięcie niedługo po tym, jak dostała od męża sms-a, w którym ten poinformował ją, że już nigdy nie zobaczy Dawidka. Policja wciąż nie traci nadziei, że natrafi gdzieś na ślad 5-latka. Rozpatrywane są różne scenariusze. Niemal codziennie funkcjonariusze wpadają na nowy trop. Niewykluczone, że ojciec dziecka skrupulatnie zaplanował całą akcję. Dlaczego zrobił to własnemu dziecku? Odpowiedzi możemy nigdy nie poznać... Zobaczcie, co jeszcze udało nam się ustalić w tej sprawie! 5-letni Dawidek zaginął 10 lipca Ojciec chłopca popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg Zobacz także:  Wiadomo, jak wyglądały ostatnie chwile ojca Dawida! Znalazł słup i czekał na pociąg

Dawid Żukowski nie żyje
East News
Newsy
Jest oficjalna przyczyna śmierci 5-letniego Dawidka! Chłopiec zmarł w innym miejscu, niż go znaleziono
Jest oficjalna przyczyna śmierci 5-letniego Dawidka! Chłopiec zmarł w innym miejscu, niż go znaleziono

Prokuratura podała przyczynę śmierci 5-letniego Dawida. Jego ciało policja odnalazła w sobotę po południu, niedaleko zbiornika retencyjnego przy autostradzie A2 niedaleko Pruszkowa. Jak informuje Radio Zet, rzecznik warszawskiej prokuratury powiedział, że chłopiec zmarł w wyniku "licznych ran kłutych klatki piersiowej" . Wiadomo też gdzie go zabito. Przyczyny śmierci Dawidka  Poszukiwania 5-letniego Dawidka zakończono po 10 dniach od zgłoszenia zaginięcia - w sobotę, 20 lipca. Policja odnalazła ciało chłopca w pobliżu zbiornika w okolicy węzła Konotopa. W poniedziałek miała miejsce sekcja i oględziny zwłok. Wiadomo już jak zmarło dziecko.  - Wczoraj zakończyły się czynności identyfikacyjne. Rodzina potwierdziła, że są to zwłoki Dawida - powiedziała prokuratura warszawska. - Dawid zmarł w wyniku licznych ran kłutych klatki piersiowej. (...) Przyczyną śmierci był krwotok wewnętrzny i zewnętrzny. Prokurator dodał, że chłopiec nie zmarł w miejscu, gdzie go znaleziono.  Do zabójstwa doszło najprawdopodobniej w samochodzie - usłyszeliśmy. Chłopiec najprawdopodobniej zmarł 10 lipca między godziną 18 a 19 "z minutami".  Zobacz także:  Ojciec nieumyślnie spowodował śmierć 5-letniego Dawida? Kryminalistyk mówi o trzech scenariuszach śmierci chłopca Oświadczenie matki Dawidka Matka Dawidka zdecydowała się wydać oświadczenie i podziękować wszystkim zaangażowanym, w poszukiwania jej syna: Szanowni Państwo. Składam podziękowania Służbom, które z ogromna determinacją, nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej Społeczności, Mediom i wszystkim tym, którym los mojego Synka nie był obojętny, którzy do końca okazywali wsparcie wierząc w szczęśliwe zakończenie. Proszę o...

Miejsce odnalezienia ciała 5-letniego Dawida
East News
Newsy
Pięknie uczcili pamięć 5-letniego Dawidka! Wzruszający widok
Pięknie uczcili pamięć 5-letniego Dawidka! Wzruszający widok

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego postanowili uczcić pamięć zamordowanego 5-letniego Dawidka, wypuszczając w niebo setki balonów w kolorze czerwonym i niebieskim. Wybór tych barw nie jest przypadkowy. To kolory głównego bohatera bajki "Auta" - Zygzaka McQueena. Tę postać uwielbiał 5-letni Dawid.  W ten sposób uczczono pamięć dziecka w Parku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim. Potem przyszedł czas na kolejne miasta. Jak podaje se.pl ten sam pomysł wykorzystano jeszcze w  Werbkowicach oraz Kozienicach. Zobaczcie to wzruszające nagranie!  Kiedy pogrzeb 5-letniego Dawida? Poszukiwania 5-letniego Dawida to największa tego typu akcja w historii polskiej historii. Jednak ta sprawa poruszyła całą Polskę. W sobotę, 20 lipca, potwierdził się najbardziej dramatyczny finał i policjanci odnaleźli ciało chłopca . Mama Dawida wydała oświadczenie, w którym podziękowała służbom i poprosiła o modlitwę: Szanowni Państwo. Składam podziękowania Służbom, które z ogromna determinacją, nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej Społeczności, Mediom i wszystkim tym, którym los mojego Synka nie był obojętny, którzy do końca okazywali wsparcie wierząc w szczęśliwe zakończenie. Proszę o modlitwę. Mama Dawida - czytamy w oświadczeniu przesłanym do "UWAGA! TVN". W odpowiedzi na ten apel odbyła się msza święta w intencji chłopca w Grodzisku Mazowieckim, gdzie mieszkał z rodzicami. Data pogrzebu ciągle nie jest znana. Zabójstwo Dawida Przez cały okres poszukiwań służby w nich uczestniczące miały nadzieję, że dziecko uda się odnaleźć całe i zdrowe. 5-letni Dawid zaginął 10 lipca, to wtedy ok. godziny 17.00 ojciec odebrał go od dziadków i miał odwieźć do matki. Jednak to nie...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner