Oscar Pistorius pojawił się w sądzie bez protez
Eastnews

Oscar Pistorius podciął sobie żyły! Zabił swoją partnerkę, teraz próbował popełnić samobójstwo

Oscar Pistorius pojawił się w sądzie bez protez
Eastnews

Oscar Pistorius (29 l.)  zamordował swoją partnerkę 29-letnie Reevy Steenkamp w nocy z 13 na 14 lutego 2013 roku. Pistorius tłumaczył się, że wziął ją za włamywacza. W pierwszej instancji został oskarżony o "nieumyślne spowodowanie śmierci" i skazano go na pięć lat. Karę odbywał w areszcie domowym u swojego wuja. Sąd 6 lipca 2016 zmienił kwalifikację czynu na morderstwo i wówczas były paraolimpijczyk trafił na sześć lat kary więzienia.

 

Teraz okazuje się, że Pistorius ma za sobą próbę samobójczą! Paraolimpijczyk trafił do szpitala, po tym, jak służba więzienna zobaczyła cięte rany na jego nadgarstkach. Rzecznik służby więziennej powiedział, że rany powstały w wyniku upadku z łóżka. Jak było naprawdę? 

Miał głębokie cięcia na swoich nadgarstkach, przez co doktorzy musieli zawiązać wokół nich bandaże. Niepełnosprawny sportowiec trafił do szpitala około godziny 0:30 w nocy z soboty na niedzielę - podaje południowoafrykańska agencja informacyjna City Press.

Co na to władze więzienne? Odmawiają komentarza i utrzymują, że Pistorius spadł z łóżka i stąd wzięły się rany.

Kim jest Oscar Pistorius?

Oscar Pistorius to sześciokrotny mistrz paraolimpijski (medale zdobył w Atenach, Pekinie i Londynie) w biegach. W ostatnich igrzyskach olimpijskich (2012 rok), jako pierwszy sportowiec z protezami nóg, startował w rywalizacji z pełnosprawnymi sportowcami, choć jego start budził wiele kontrowersji.

 

Pistorius na rozprawie sądowej.

Oscar Pistorius zszokował wszystkich w sądzie
Eastnews

Więcej na temat Oscar Pistorius
Przeładuj

Sylwia Madeńska i Mikołaj Jędruszczak rozstali się, a jak wspominają początek znajomości? „Ty mi mówiłaś fejkowe informacje…”

zobacz 01:33