Organizator fałszywej zbiórki zatrzymany
Instagram

Organizator fałszywej zbiórki na "chorego Antosia", w której wzięli udział Lewandowscy został ZATRZYMANY! Ile mu grozi?

Organizator fałszywej zbiórki zatrzymany
Instagram

Policja zatrzymała Michała S., organizatora fałszywej zbiórki na rzecz Antosia, który miał chorować na raka. Cała akcja okazała się jednym wielkim oszustwem - chłopczyk jest zdrowy, a zebrane pieniądze, czyli ponad 500 000 zł, miały zostać przeznaczone na cele prywatne zatrzymanego! Poznajcie szczegóły!

Zobacz: Robert Lewandowski OSZUKANY! Zapłacił 100 tysięcy złotych na zmyśloną akcję, czy odzyskał pieniądze?

Organizator fałszywej zbiórki zatrzymany!

W sieci od kilku miesięcy zbierano pieniądze na rzecz chorego Antosia, któremu groziła utrata wzroku. Miała mu pomóc operacja za 1,5 mln. Pieniądze zbierano na portalu zrzutka.pl. W akcję, którą nazwano "#Boję Się Ciemności" zaangażowało się kilka tysięcy ludzi, w tym gwiazdy - m.in. Anna i Robert Lewandowscy, Cezary Żak, Kasia Zielińska czy Krzysztof Ibisz. 

8 lipca okazało się, że wszyscy zostali oszukani! Szwindel wytropiła fundacja Siepomaga, która zweryfikowała, czy chłopiec rzeczywiście istnieje:


To było przerażające, bo nikt się nie odezwał. Nikt nie znał tego chłopca. Co więcej, organizator tej zrzutki wydał oświadczenie, że przeprasza, że to wszystko jest nieprawda, że dziecko nie istnieje - mówiła Agnieszka Nowik z Siepomaga w rozmowie z TVN24. 

Organizator akcji przepraszał za swoje zachowanie, na Facebooku pochwalił się, że oddał 100 tysięcy Ani i Robertowi Lewandowskim. Prokuratura jednak wszczęła śledztwo w tej sprawie. Michał S. został zatrzymany:


Michał S. usłyszał zarzut wyłudzenia ponad pół miliona złotych na szkodę ponad 6,5 tysiąca pokrzywdzonych. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że od samego początku działał tylko i wyłącznie po to, by uzyskać środki finansowe na własne potrzeby. To były także środki na bieżące wydatki, zakup sprzętu RTV, bądź rowerów. Podejrzany stwierdził, że ciągnął akcję, bo to było silniejsze od niego - relacjonuje Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu w rozmowie z TVN24. 

Jak podaje TVN24, istnieje dziecko o podanym imieniu i nazwisku.

- Zgadza się także podany rok i miesiąc urodzenia chłopca. Dziecko to jest zdrowe, a jego rodzice nigdy nie prosili i nie uczestniczyli w takiej akcji - informuje Klaus. 

Michałowi S. grozi do 10 lat więzienia. Wcześniej był już wielokrotnie karany.

Zobacz także: Mamy OŚWIADCZENIE Lewandowskich w sprawie fałszywej zbiórki na rzecz chorego Antosia. Co z ich pieniędzmi?

Wśród oszukanych gwiazd jest m.in. Kasia Zielińska.

 

 

Kochani! Nie wiem jakim trzeba być człowiekiem, żeby zrobić coś takiemu drugiemu człowiekowi. Czuję się zbita jak piesek, który chciał dobrze. Przepraszam Was wszystkich. Tydzień temu napisał do mnie człowiek ( PO RAZ KOLEJNY!!!!!!) który podawał się za ojca przepięknego Antosia. Napisał, że brakuje im pieniędzy na operację nowotwora oczka......CO ZA SKU.........ŃTWO. JAK TAK MOŻNA???!!!!! Już nie raz pomagałam UCZCIWYM ludziom w takich sytuacjach. Już nie raz prosiłam Was o pomoc. Już nie raz pomogliśmy małym, wspaniałym, dzielnym pacjentom, którzy cieszą się teraz nowymi oczkami, nowym serduszkiem. Namówiłam nie tylko Was, wspaniałych ludzi, do zbiórki dla Antosia. Namówiłam wspaniała Marzenę Rogalską, wspaniałego Marcina Gortata. PRZEPRASZAM WAS WSZYSTKICH. 😔😔😔 Mam nadzieję, że każdemu z Was zostaną zwrócone pieniądze. Że OSZUST ZOSTANIE ZŁAPANY. Ja BĘDĘ nadal pomagać. BĘDĘ teraz stokrotnie sprawdzać prawdziwość informacji. Bo TRZEBA POMAGAĆ. A człowiekowi, który to zrobił nie życzę źle. Trzymam za niego kciuki, żeby karma, która wraca pomogła mu stać się DOBRYM CZŁOWIEKIEM. Jeszcze raz Was przepraszam. 😥😥😥

Post udostępniony przez Katarzyna Zielińska (@katarzynazielinska)

 

A także Krzysztof Ibisz.

 

 

Przeładuj

"Kogel Mogel 4": To nowa postać zachwyci wszystkich najbardziej! "Rozbije bank"

zobacz 02:41