Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński Alżbeta Lenska Alżbieta Lenska, Rafał Cieszyński z dziećmi w programie SuperPies
Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński
Instagram
Dziś toczą najtrudniejszą walkę...
1/5
Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński
Instagram

 

Dwa dni temu Rafał Cieszyński, aktor - gwiazdor serialu "Ojciec Mateusz" ogłosił, że jego ukochana żona Alżbeta Lenska przeszła operację mózgu. 

Piszę na stronie mojej żony, ponieważ wiem, że Ona sama by sobie tego życzyła. Widzę ile wiadomości przychodzi od was... Prowadziła swój Instagram systematycznie i szanowała każdego kto do niej napisał. Becia nie będzie przez jakiś czas mogła odpowiadać na wasze wiadomości. W środę miała bardzo poważną operację mózgu. Prosimy o modlitwę. Rafał Cieszyński – Napisał aktor na Instagramie swojej żony. 

Z tego co wiadomo, Lenska nagle zasłabła i trafiła do szpitala. Jej mąż nie poinformował co się dokładnie stało - napisał jedynie o operacji. Z naszych informacji wynika, że przebiegła ona zgodnie z oczekiwaniami. Aktorka i prezenterka do tej pory nie chorowała i prowadziła zdrowy tryb życia. Była znana ze zdrowych przepisów (prowadzi program na TVN Meteo Active), które publikowała również na Instagramie. Jakiś czas temu pisała o swoim roztargnieniu, zapominaniu różnych rzeczy, czy nawet, że kilka miesięcy temu po jednym ze spektakli zasłabła. Ale wtedy nie wydawało się, że to coś poważnego...

 

Zobacz: Dawali jej 40 proc. szans na przeżycie... Jak czuje się dziś Monika Jarosińska?

 

Choroba Alżbety Lenskiej to duży cios dla Rafała Cieszyńskiego i całej rodziny. Para uchodziła za jedną z najbardziej kochających się i zgranych w polskim show-biznesie. Jak się poznali? To gotowy scenariusz na film!

 

Zobacz także: Mąż prosi o modlitwę za Alżbetę Lenską. Aktorzy ruszyli jej z pomocą!

2/5
Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński
Instagram

 

Para poznała się w 2005 roku na planie serialu „Anioł stróż”. Rafał Cieszyński grał w nim jedną z głównych ról, zaś Leńska mały epizod – kelnerkę. I zaiskrzyło! Podobno aktor oświadczył się ukochanej w dniu jej urodzin, i to w oryginalny sposób. Cieszyński miał wynająć salę kinową, zaprosił najbliższych przyjaciół i w pewnym momencie przerwano projekcję filmu, a na ekranie pojawił się filmik specjalnie nakręcony na tę okazję.

Później zapalono światła, a Cieszyński oświadczył się ukochanej. 

Dostałam rólkę w serialu "Anioł Stróż", gdzie Rafał grał główną rolę. Cieszyłam się, że nieźle mi poszło i w ogóle nie myślałam, że mogę tam spotkać kogoś, kto będzie ważny w moim życiu. Dużo później uświadomiłam sobie, że spełniła się przepowiednia pewnej kobiety sprzed 10 lat: spotkałam mężczyznę z branży, bruneta, starszego ode mnie, z którym wzięłam ślub. Może to zbieg okoliczności, a może coś w tym jest... - powedziała w jednym z wywiadów Alżbeta Lenska.

Jednak dopiero po poł roku znajomosci dała Cieszyńskiemu szansę.

- Często już po zdjęciach kombinował, co zrobić, żeby być blisko. A to niby zapomniał kurtki, a to jeszcze czegoś... Lubię, kiedy mężczyzna zabiega o moje względy. A Rafał jest bardzo interesującym mężczyzną. Typ latynoski. Świetnie zbudowany, zadbany. Kiedy go pierwszy raz zobaczyłam, przyjechał cabrioletem, włosy na żel, bicepsy na wierzchu, ciemne okulary. Na dodatek aktor. Pomyślałam: kobiet to on musi mieć na pęczki (śmiech). Dlatego na początku trzymałam go na dystans - mówiła w wywiadzie dla kobieta.pl

Para pobrała się 2007 roku w USA! Dlaczego tam?

3/5
Alżbeta Lenska, Rafał Cieszyński
Instagram

 

Nie planowaliśmy tego. Jesteśmy związani z firmą, która organizowała wyjazd na imprezę do Los Angeles. Skorzystaliśmy z zaproszenia. A później, gdy reszta towarzystwa wróciła do kraju, zostaliśmy sami i wtedy narodziła się myśl, że fajnie byłoby wziąć ślub właśnie tam. I stało się - wyznała Alżbeta Leńska. 

Dlaczego Lenska ma na imię - Alżbeta, a nie Elżbieta? Jak kiedyś tłumaczyła sama prezenterka, takie imię nosiła jej babcia w Czechach i to na jej cześć została tak nazwana. Ale w Polsce, często jest mylona z Elżbietą, szczególnie w urzędach. 

4/5
Alżbeta Lenska
Instagram

 

Kim jest Alżbeta Lenska?

W młodości była modleką. Pochodzi z rodziny polsko-czeskiej. Jej ojcem jest Tibor Lenský – czeski muzyk, piosenkarz i były menedżer Heleny Vondráčkovej. Mama jest anglistką. Sama Lenska ukończyła Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. W 2002 uczestniczyła w III edycji reality show TVN-u “Agent”. W lutym 2003 pojawiła się na okładce magazynu „CKM”. W 2008 wzięła udział w IV edycji emitowanego przez telewizję Polsat programu “Jak oni śpiewają”. Zajęła 15. miejsce.

W 2013 zastąpiła Agnieszkę Szulim na stanowisku redaktor naczelnej magazynu ekologicznego „e! stilo”. W Teatrze Capitol gra w spektaklu “Goło i wesoło”, z którym często podróżowała po Polsce. 

Co jakiś czas gra również epizody w serialach i filmach. Lenską widzieliśmy m.in. w "Na dobre i na złe", "Kryminalnych", "Pierwszej miłości" czy "Ojcu Mateuszu". Aktorka zagrała nawet w produkcji o katastrofie smoleńskiej. Ostatni raz na dużym ekranie mogliśmy ją oglądać w filmie "Kobiety bez wstydu" w 2016 roku.

Jest też prowadzącą program "Twój portfel - nasza dieta" w TVN Meteo Active, w którym pokazuje, że zdrowe odżywianie wcale nie musi być drogie. 

5/5
Alżbieta Lenska, Rafał Cieszyński z dziećmi w programie SuperPies
Mat. prasowe

 

Jeszcze w marcu para wystąpiła z dziećmi - Zosią i Antkiem w programie „SuperPies”. Widzowie poznali ich białego pupila, maltańczyka o imieniu Sparky, który podczas zabawy podgryza dzieci aktora. Cała rodzina wyglądała na bardzo szczęśliwą. Teraz wszyscy przechodzą trudne chwile. Życzymy Alżbecie Lenskiej szybkiego powrotu do zdrowia!