Olga Tokarczuk przekazała medal na WOŚP

Olga Tokarczuk przekazała replikę medalu noblowskiego na WOŚP!

Olga Tokarczuk przekazała medal na WOŚP

Olga Tokarczuk przed kilkoma dniami odebrała Nagrodę Nobla, a wczoraj media obiegła informacja o niezwykłym geście noblistki. Pisarka zdecydowała się na oddanie pierwszej repliki medalu noblowskiego! Olga Tokarczuk spotkała się osobiści z Jurkiem Owsiakiem i przekazała jedną z najcenniejszych rzeczy, jaka kiedykolwiek trafiła na charytatywną aukcję! 

Olga Tokarczuk przekazała medal na WOŚP!

Już 12 stycznia odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiele znanych osób często decyduje się oddać cenne rzeczy na tę akcję charytatywną, aby w ten sposób wesprzeć potrzebujących. W tym roku będzie można wylicytować naprawdę cenny eksponat, a mianowicie medal noblowski Olgi Tokarczuk! Ten wyjątkowy gest zaskoczył nawet samego Jurka Owsiaka! 

Aukcje już ruszyły, zapełniają się niesamowitymi historiami, przekazywanymi rzeczami takimi od serca, a obok jest ze mną Olga Tokarczuk, która także ma do przekazania rzecz od serca, przepiękną, fantastyczną. Usłyszałem, nie wierzyłem - powiedział Jerzy Owsiak na nagraniu, które można obejrzeć na Facebookowym profilu WOŚP

Olga Tokarczuk podczas przekazania swojej cennej nagrody nie kryła radości, że może właśnie w ten sposób pomóc potrzebującym. 

Jurku, chciałabym na twoje ręce przekazać na 28. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pierwszą replikę medalu noblowskiego, który przywiozłam ze Sztokholmu. Chciałabym, żeby przyczynił się do tego wszystkiego, co wy robicie i jestem szczęśliwa, że mogę to zrobić - powiedziała do Jurka Owsiaka pisarka. 

Jerzy Owsiak był niezwykle wzruszony gestem noblistki i przyznał, że aż zaniemówił z wrażenia! 

Z pewnością w tym roku padnie kolejny rekord na zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a licytacja o medal noblowski Olgi Tokarczuk będzie zacięta do samego końca! 

A Wam, jak się podoba gest artystki? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Olgę przywitaliśmy w drzwiach Fundacji w niedzielę, o godzinie 22:00, tak jak się umawialiśmy. Chociaż gdyby nie dojechała, to też byśmy zrozumieli, bo teraz w jej kalendarzu tornado za tornadem. Ale dojechała, więc ściskamy i dziękujemy Oldze serdecznie! Bez trudu rozpoznałbym ją, gdyby szła zatłoczonym Times Square, po prostu charakterystyczna postać, fryzura, którą zobaczył i poznał cały świat. A teraz wkracza do naszej Fundacji. Od razu zauważyłem, że jeden but z luźnym sznurowadłem. Powolutku wdrapała się na nasze drugie piętro, a ja cały czas patrzę na to sznurowadło - żeby nie doszło do jakiegoś zawirowania! Już między piętrami ustalamy, że zaraz zrobimy herbatę i postaramy się, aby ta wizyta była krótka, bo to jednak późny wieczór i teraz dopiero widać, jak bardzo Olga jest zmęczona. U nas zatrzymujemy się na drugim piętrze, czyli tam, gdzie ze wszystkimi rozmawiamy, filmujemy, fotografujemy. Olga chce nam coś przekazać na licytację 28. Finał WOŚP, więc jesteśmy przygotowani, światła zapalone, lekki rozgardiasz. Olga i ja szybkie "zadbanie" o wizerunek i już jesteśmy gotowi, aby nagrać krótki film. Ale zanim to zrobimy, delikatnie pokazuję jej sznurowadło i bez chwili namysłu klękam, wiążę jej czarny, bardzo zgrabny, taki za kostkę bucik, a nawet bym użył słowa - trzewik. I to już w pełni rozluźnia atmosferę, jest mega miło, a Olga dopiero w tym momencie spowodowała, że zaniemówiliśmy i wirowaliśmy we wszechświecie niesamowitych zdarzeń. Otóż Olga wyjęła oficjalną replikę Medalu Noblowskiego Nobel Prize. Pozłacany, pięknie wykonany medal z podobizną Alfreda Nobla. Na rewersie muza literatury, a pod spodem wyraźny, wygrawerowany napis – O. Tokarczuk. To stuprocentowy medal naszej Olgi! Okazuje się, że ma prawo do wykonania trzech replik, srebrnych, dodatkowo pozłacanych. I takie repliki zamówiła, a pierwszą z nich przekazała WOŚP na licytację. Z tego wszystkiego dopiero za trzecim razem nagraliśmy krótką zapowiedź na https://rzeczyodserca.pl/780. Wreszcie mogliśmy napić się gorącej herbaty, którą Dzidzia przygotowała dla Olgi i jej ekipy.” #olgatokarczuk #jurekowsiak

Post udostępniony przez Olga Tokarczuk (@olgatokarczuk_official)

Olga Tokarczuk z nagrodą Nobla

Więcej na temat Olga Tokarczuk
Przeładuj

Oto hitowe wózki dzieci gwiazd! Najdroższy kosztował 20 tysięcy, najtańszy - niecałe 500 zł!

zobacz 01:40