Gaga znów skopiowała Madonnę
Twitter

Lady Gaga w nowym klipie kopiuje Madonnę. Co tym razem?

Gaga znów skopiowała Madonnę
Twitter

Dziś w sieci pojawił się długo wyczekiwany teledysk Lady Gagi do jej najnowszego singla "Applause". To pierwszy klip artystki od kilkunastu miesięcy, co tylko zwiększyło zainteresowanie wokół produkcji. Przypomnijmy: Jest nowy klip Lady Gagi! Oto najbardziej wyczekiwane wideo roku

Wielu krytyków i fanów zarzuca artystce, że ta zbyt mocno inspirowała się w przeszłości twórczością Madonny. Czasami przekraczało to nawet granicę inspiracji i mówiło się nawet o plagacie, tak jak choćby przy słynnej aferze z singlem Gagi "Born This Way". Również w nowym teledysku piosenkarce często uciec od porównań - internauci szybko zauważyli, że czarno-białe sceny w "Applause" do złudzenia przypominają "Vogue" Madonny z 1990 roku.

Wśród podobieństw wymienia się też instalację "X-Static Process" i "Bedtime Story", które podobnie jak klip Lady Gagi, bazowało na "ożywianiu" słynnych obrazów największych malarzy.

Zobacz też: Madonna kopiuje pomysły Dody?

Wy też widzicie dużo nawiązań do Madonny w twórczości Lady Gagi? Czy to tylko fanaberie jej najbardziej zagorzałych fanów? Porównajcie:

Zobacz też nagą Lady Gagę w lesie podczas eksperymentu Mariny Abramović:

Przeładuj

Widzimy się wieczorem! Antek Królikowski zorganizował dla swoich gości prawdziwą włoską ucztę

zobacz 01:01