Magdalena Żuk popełniła samobójstwo?
Instagram

Nowe fakty w sprawie Magdaleny Żuk. Przedłużono śledztwo i powołano nowych biegłych. Czy jest przełom w sprawie?

 Magdalena Żuk popełniła samobójstwo?
Instagram

 

W poniedziałek, 29 stycznia Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze przedłużyła śledztwo dotyczące śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie do 2 maja 2018 roku. Policja badająca sprawę poprosiła biegłych psychiatrów o opinię.

Celem jest zdiagnozowanie jej nietypowych zachowań ustalonych w toku postępowania. Biegli mają się wypowiedzieć na temat stanu psychicznego, w którym znajdowała się Magdalena Ż. podczas pobytu w Egipcie - genezy tego stanu, jego przebiegu i objawów. Mają także ocenić, jaki wpływ na zachowanie Magdaleny Ż., mogło mieć ewentualne zażywanie a następnie odstawienie leków przeciwdepresyjnych. Prokuratura oczekuje ponadto na uzupełniającą opinię biegłych z zakresu toksykologii. Jest ona konieczna dla pełnej interpretacji wyników uzyskanych na podstawie przeprowadzonych dotychczas badań. Uzyskanie opinii biegłych jest niezbędne, by rozstrzygnąć bez żadnych wątpliwości wszystkie istotne dla śledztwa kwestie – wyjaśnił prokurator Marek Gorzkowicz.

 

Co wiemy w sprawie śmierci Magdaleny Żuk?

 

Przypomnijmy co się wydarzyło. 

27 - letnia Magdalena Żuk przyleciała do egipskiego kurortu Marsa Alam 25 kwietnia 2017 roku. Po dotarciu na miejsce Żuk zaczęła się dziwnie zachowywać. Była w złym stanie psychicznym. 28 kwietnia trafiła do szpitala. Po dwóch dniach kobieta wyskoczyła z okna i zmarła po przewiezieniu do szpitala w Hurghadzie. Powstało wiele teorii na temat śmierci kobiety, od zabójstwa, po chęć porwania. 

 

Zobacz: Siostra Magdy Żuk o Marcusie: "Jest w złym stanie". Zdradza, że jej siostra i Marcus planowali ślub!

 

A jaki jest wynik śledztwa na ten czas?

Na podstawie wyników sekcji zwłok i badań laboratoryjnych biegli z Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wskazali w opinii z 30 sierpnia 2017 roku, że zmiany urazowe świadczą, iż przyczyną zgonu p. Magdaleny Ż. był upadek z wysokości. Nie znaleziono śladów, które dawałyby podstawy do przypuszczeń, że zmarła padła wcześniej ofiarą gwałtu albo innych aktów przemocy – poinformował Marek Gorzkowicz z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

 

Zobacz: Interpretacja wyników badania morfologii PTC – o czym świadczy wynik powyżej normy?

 

Po przesłuchaniu wielu świadków, chłopaka, rodziny, zbadaniu komputera i telefonów nie znaleziono przesłanek, że Magdalena Żuk padła ofiarą przestępstwa. Czy po nowych badaniach się to zmieni? Na wyniki będzie trzeba poczekać. 

 

Zobacz także: Siostra Magdaleny Ż. w szczerym wywiadzie: "Była taka szczęśliwa w objęciach Markusa"

 

Sprawa Magdaleny Żuk wstrząsnęła Polską. Nikt nie wie co myśleć o tajemniczej śmierci młodej dziewczyny.

Magdalena Żuk
Facebook/Magdalena Żuk

 

Przed wyskoczeniem z okna Magdalena Żuk szarpała się z pracownikami szpitala. Nikt nie wie czego się tak bała i dlaczego.

Magdalena Żuk zmarła w dramatycznych okolicznościach w Egipcie - nagranie ze szpitala
Screen z YouTube

 

Rodzina domaga się dokładnego zbadania sprawy.

Magdalena Żuk popełniła samobójstwo?
EastNews

Więcej na temat Śmierć Magdaleny Żuk
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36