Nowy "Taniec z gwiazdami" w Polsacie
ONS
Newsy

Terentiew o sukcesie "TzG": Jeszcze nie opijam zwycięstwa

Wiosna należy do Polsatu


Telewizja Polsat tej wiosny postawiła na rozrywkę. W ramówce stacji znalazły się dwa duże formaty: "Taniec z gwiazdami" oraz "Twoja twarz brzmi znajomo". Ten pierwszy był dotychczas produkowany przez TVN, natomiast drugi jest nowością w naszym kraju. Oba okazały się ogromnym sukcesem i zapewniły Polsatowi pozycję lidera. Przypomnijmy: Weekend należał do Polsatu

Kilka dni temu udało nam się porozmawiać z dyrektor programową stacji, Niną Terentiew. Zapytana o to, czy postawienie na rozrywkę było celowym posunięciem odpowiedziała:

Jest jak wiesz 200 kanałów polskojęzycznych, ale tylko duże stacje robią rozrywkę. To jest forma walki z małymi stacjami, które mają takie same filmy jak my, takie same seriale, natomiast nie mają produkcji polskiej. Tylko produkcją polską można walczyć o zwycięstwo. 


Zobacz: Wielkie zmiany w "Tańcu z gwiazdami"

Szefowa stacji dodała również, że nie będzie świętowała sukcesu pierwszych odcinków nowych programów, bowiem ludzie oglądają je z ciekawości. 

Ja opijam zwycięstwo nie po emisji pierwszego programu. Chodzi o to, żeby widzowie wrócili. Jak wrócą - jest dobrze. - wyznała


Oglądaliście "TzG" lub "TTBZ"?

 Metamorfozy gwiazd w nowym show Polsatu:

Wyniki oglądalności programów rozrywkowych po trzecim tygodniu
POLSAT
Newsy
"TzG" czy "TTBZ"? Polsat miażdży konkurencję w wynikach oglądalności
TVN ma czego żałować?

Wiosenne weekendy w telewizji zostały zdominowane przez programy rozrywkowe. Część stacji postawiła na sprawdzone już formaty, które odniosły sukces, Polsat natomiast zdecydował się do swojej oferty wprowadzić nieznane dotąd show " Twoja twarz brzmi znajomo " oraz przejęty od TVN-u " Taniec z Gwiazdami " z nieco odmienionymi zasadami. Cotygodniowe wyniki oglądalności potwierdzają tylko, że Polacy lubią oglądać rozrywkę i nie nudzą im się kolejne edycje popularnych programów. Przypomnijmy: Wyniki oglądalności za drugi tydzień. Jest nowy lider rankingu W tym tygodniu największy powód do zadowolenia ma Polsat. "Taniec z Gwiazdami" zdecydowało się obejrzeć ponad 3,7 miliona widzów, co oznacza wzrost względem ubiegłego tygodnia o ponad 100 tysięcy. Inna propozycja stacji, czyli "Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie gwiazdy wcielają się w największe postacie ze światowej sceny przyciągnęła przed telewizory ponad 3 mln widzów, co daje wynik jeszcze wyższy od tego z ubiegłego tygodnia. Ostatnia propozycja, czyli talent show "Must Be The Music" został najlepszym tego typu programem w miniony weekend. Mniej powodu do zadowolenia mają TVP i TVN. "The Voice" emitowane w Telewizji Polskiej wybrało 2 mln 314 tysięcy widzów, " X Factor " natomiast 2,5 miliona. Zobacz: Internauci oburzeni wynikami "Tańca z gwiazdami" Gwiazdy w trzecim odcinku "Tańca z gwiazdami":

Wyniki oglądalności za wiosnę 2014
ONS
Newsy
Polsat, TVN czy TVP? Polacy zaskoczyli wyborem ulubionej stacji tej wiosny
Takiego ułożenia w rankingu jeszcze nie było

Telewizja Polsat tej wiosny zdecydowała się postawić na rozrywkę. W ofercie stacji znalazły się dwie nowości, które w każdy weekend przyciągały miliony widzów przed telewizorami. Mowa oczywiście o programach "Taniec z Gwiazdami" i "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" . Pierwszy z nich do tej pory realizował TVN, który zdecydował się jednak zrezygnować po wielu latach i zastąpił format innymi propozycjami. Przypomnijmy: Polsat zostawił konkurencję daleko w tyle. Znamy wyniki oglądalności najpopularniejszych show   Miniony weekend zakończył sezon wiosenny w stacjach telewizyjnych, w związku z czym możemy już podsumować okres od marca do czerwca i sprawdzić jak poradziły sobie największe stacje jeśli chodzi o oglądalność. Zakończony w niedzielę festiwal "Top Trendy 2014" zdecydował o tym, że to właśnie Polsat stał się najczęściej wybieranym kanałem wśród widzów. Tej wiosny Polsat zwyciężył w obu grupach audytoryjnych: zarówno wśród wszystkich badanych, jak i w grupie komercyjnej. W grupie 4+ udziały stacji w rynku w okresie 01.03 - 01.06 2014 r. wyniosły 12,44% co dało jej zwycięstwo nad TVP, TVN i TVP2. W grupie komercyjnej po wyrównanej walce laur również przypadł Polsatowi, który zanotował udziały w rynku na poziomie 14,07% (TVN – 14,06%).  Warto dodać, że stacja jako jedyna spośród 4 największych telewizyjnych graczy poprawiła swój wynik w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. Wszystkie trzy pozostałe kanały, czyli TVP1, TVP2 oraz TVN zanotowały spadki w porównaniu z rokiem 2013. Wy też wybieraliście rozrywkę zaproponowaną przez Polsat? Zobacz: Wielki sukces Malitowskiego. Z kim go świętował? Finałowy odcinek "Tańca z Gwiazdami":

Taniec z Gwiazdami w Polsacie
ONS
Newsy
Polsat zmienia dzień emisji "Tańca z Gwiazdami"
Nie będziemy oglądać gwiazd w niedzielne wieczory

Od momentu ogłoszenia informacji o tym, iż Polsat będzie emitował wiosną "Taniec z Gwiazdami", w mediach rozpoczął się prawdziwy festiwal kandydatur uczestników, jurorów i tancerzy. Stacja powoli kompletuje cały skład programu, a my potwierdziliśmy już kilka nazwisk gwiazd, które zobaczymy na antenie. Przypomnijmy: Aneta Zając wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami" Również same władze Polsatu ujawniają coraz więcej szczegółów dotyczących produkcji. Od początku zastanawiano się, w jakim dniu tygodnia będzie transmitowane taneczne show.  W TVN była to niedziela, ale Polsat w tej kwestii postawił na nowy schemat. Jak wyjawiła Nina Terentiew , "Taniec z Gwiazdami" w jej stacji będzie emitowany w piątki o 20:00. Dyrektor programowa tłumaczy to niuansami związanymi z dotychczasowym formatem ramówki Polsatu.   My mamy w tym paśmie show "Tylko muzyka. Must be the Music" i nie chcemy zmieniać przyzwyczajeń naszych widzów. Natomiast widzowie programów tanecznych wiedzą, że mogą je u nas znaleźć w piątki - wyznała w rozmowie z "Press" Terentiew. Przy okazji Terentiew potwierdza prawdopodobną obecność Michała Malitowskiego jako jednego z jurorów, o czym pisaliśmy już kilka tygodni temu. Zobacz: "Taniec z Gwiazdami" wraca, ale nie do TVN. Znamy szczegóły   Trwa kompletowanie par i jury. Chciałabym, żeby zasiadał w nim między innymi Michał Malitowski - dodaje. Transmisja w piątki to dobra decyzja? Polsat zdoła przyciągnąć przed ekrany telewizorów wielomilionową widownię? Zobacz: Kolejny potwierdzony uczestnik "Tańca z Gwiazdami". To znany wokalista Gwiazdy na imprezie po ostatniej edycji "Tańca z Gwiazdami" w TVN:

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner