Johnny Depp Pamela Anderson Orlando Bloom Dorota Rabczewska, Doda
Johnny Depp
ONS
Gwiazdy naszego rankingu były całkiem przeciętnymi nastolatkami. Dziś są symbolami seksu i ikonami stylu. Co najbardziej pomogło im w tej magicznej metamorfozie?
1/7
Johnny Depp
ONS
Miejsce 7

Johnny Depp – cygańskie dodatki

Jak z przeciętnego chudego nastolatka przeobrazić się w „mroczny obiekt pożądania”? Johnny Depp postawił na dodatki. I nie mamy tu bynajmniej na myśli krawata, spinek do mankietów ani złotego zegarka, ale wszystko to, co zbudowało jego oryginany styl: fantazyjne tatuaże, bajeranckie okulary, tajemnicze talizmany, kolorowe bransoletki... Dodajmy do tego wiecznie nieokiełznane włosy, seksowny zarost i nieco nieśmiały uśmiech (jedyna pozostałość z czasów młodości) – ot, i mamy współczesnego Deppa! Trudno uwierzyć, że to ten sam facet, który na pierwszych castingach na początku lat 80. słyszał, że jest mało oryginalny i za szczupły. Johnny jako nastolatek ważył zaledwie 48 kilogramów przy 178 centymetrach wzrostu. „Gdy dostałem pierwszą rolę w erotycznej komedii »Private Resort«, reżyser na mój widok załamał ręce i zapytał, czy w scenie, w której miałem zagrać nago, chciałbym wyręczyć się dublerem”, śmieje się dziś Depp. Od tego czasu aktor spędził dużo czasu na siłowni, wkładając wiele wysiłku w wyrzeźbienie swojego torsu. Efekty jego metamorfozy można podziwiać w „Piratach z Karaibów”.
2/7
Pamela Anderson
ONS
Miejsce 6

Pamela Anderson – sylikonowa metamorfoza

Gwiazda „Słonecznego patrolu” już jako dziecko nie miała najmniejszych wątpliwości, że jej zdjęcia trafią na okładki kolorowych pism. I bynajmniej nie przejmowała się tym, że matka natura nie dała jej nadzwyczajnych predyspozycji do bycia gwiazdą. Nastoletnia Pamela miała przeciętną urodę i dość obfite kształty. Ale zawsze można sobie co nieco poprawić, nieprawdaż? Zanim jednak Pam stała się obiektem pożądania milionów mężczyzn, przepracowała kilka lat jako instruktorka fitness. Schudła, przefarbowała się na platynowy blond (w rzeczywistości jest szatynką), a przede wszystkim zafundowała sobie operację powiększenia biustu – i to nie jedną! Przełom w jej życiu nastąpił latem 1989 roku. Anderson wybrała się ze znajomymi na mecz futbolowy i wpadła w oko kamerzyście, który podczas przerwy wyświetlił jej twarz na telebimie. Następnego dnia w prasie pojawiły się zdjęcia Pam podpisane: „Dla meczu nie warto było tracić dwóch godzin i dwudziestu dolców, dla niej – tak!”. Dzięki nim Pamela dostała propozycję zagrania w reklamówce piwa. Ta zaś pomogła jej trafić na okładkę „Playboya”. Dalej jej kariera potoczyła się już szybko...
3/7
Orlando Bloom
CORBIS
Miejsce 5

Orlando Bloom – hipnoza antyczekoladowa

Czy uwierzycie, że aktualny bóg seksu jako nastolatek nie cieszył się powodzeniem u płci pięknej? W okresie dojrzewania miał bowiem spore skłonności do tycia i – jakby tego było mało – uzależnił się od czekolady. W wieku dziesięciu lat Orlando podczas gry w piłkę nożną złamał nogę. Wypadek unieruchomił go na kilka tygodni. Chłopak siedział w domu, oglądał telewizję i zajadał się czekoladą. W ciągu miesiąca przytył ponad dziesięć kilogramów. „Kiedy zdjęto mi gips, oderwałem się co prawda od telewizora, ale jeszcze przez parę miesięcy pożerałem kilkanaście czekolad dziennie i ciągle przybierałem na wadze. Byłem rumianym prosiaczkiem z pyzatymi policzkami! Zaniepokoiło to mamę, która postanowiła skonsultować mój problem z lekarzem. Ten zaś wysłał mnie na seans hipnotyczny. Od tego czasu nie mogę nawet patrzeć na słodycze”, śmieje się Bloom, który ostatnio co rusz nagradzany jest przez kobiety tytułami najprzystojniejszego lub najseksowniejszego faceta świata.
4/7
ONS
Miejsce 4

Kate Moss – czarodziejski dotyk Kleina

Miała zaledwie 14 lat, kiedy wracała z rodzicami z wakacji na wyspach Bahama i na nowojorskim lotnisku JFK została wypatrzona przez Sarę Ducas z agencji modelek Storm. Pani Sarze należy pogratulować oka (albo intuicji), Moss bowiem daleko było wówczas do ideału. „Miałam zęby jak królik i nieproporcjonalnie ogromny nochal, a do tego byłam przeraźliwie chuda”, wspomina modelka. Paradoksalnie właśnie te cechy, które Kate wpędzały w kompleksy, sprawiły, że szybko zaistniała w show-biznesie. Jako pierwszy zainteresował się nią Calvin Klein. To właśnie on uczynił z młodej Brytyjki prawdziwą gwiazdę. „Od niego i jego współpracowników nauczyłam się wszystkiego – począwszy od tego, jak za pomocą makijażu tuszować niedoskonałości twarzy, a skończywszy na sztuczkach z ciuchami, którymi można zamaskować brak naturalnych atutów. Właśnie tych dwóch atutów, o których myślicie!”, przyznaje obdarzona niedużym biustem Kate. Dzięki modelingowi dorobiła się majątku szacowanego na kilkadziesiąt milionów dolarów.
5/7
Dorota Rabczewska, Doda
M. WĘGRZYN / KAPIF
Miejsce 3

Doda – marzenia o koronie

Mogłoby się wydawać, że przeistoczenie się z grzecznej dziewczynki w atrakcyjnego wampa kosztowało Dodę dużo wyrzeczeń. Nic bardziej mylnego! Gwiazda nigdy nie umiała się umartwiać i zawsze ceniła przyjemności. Kiedy jako nastolatka miała do wyboru: odchudzać się czy zjeść kolację, zawsze wybierała to drugie. A przynajmniej tak mówiła w wywiadach, pytana o sposób na zgrabną figurę. Aby zdobyć szczyt (a nigdy nie kryła, że chce być królową polskiej estrady), Doda nie musiała za bardzo zmieniać swojego wizerunku. Wystarczyło, że przypomniała sobie starą prawdę głoszącą, że mężczyźni wolą blondynki, zafundowała kilka odjazdowych tatuaży, zainwestowała w seksowne ciuchy i wyeksponowała – wzorem Pameli Anderson – to, co najbardziej działa na płeć brzydką. A potem pozostało jej już tylko nagrać kilka chwytliwych kawałków, wygłosić parę ostrych, kontrowersyjnych opinii i... ogłosić się królową. Proste. I za ten klarowny plan Doda ma miejsce na podium w naszym rankingu!
6/7
Tom Cruise
ONS
Miejsce 2

Tom Cruise – mały złoty aparacik

Zanim Tom stał się najdroższym aktorem w Hollywood, a potem opętanym przez scjentologię maniakiem religijnym, był równie sympatycznym, co brzydkim chłopcem z zębami, które upodabniały go do królika Bugsa. „Jeszcze teraz mam odruch zasłaniania twarzy, gdy się śmieję”, przyznaje Cruise w wywiadach. Pierwsze pieniądze zarobione w Hollywood aktor przeznaczył na aparat ortodontyczny! Dzielnie przecierpiawszy w małym złotym „druciaku” ponad trzy lata, Cruise wszystkie oszczędności wydawał już potem na siłownię oraz stylistów. Złośliwi twierdzą, że co najmniej kilka razy odwiedził gabinet chirurga plastycznego, a jego wymodelowany w idealne L podbródek nie jest bynajmniej dziełem matki natury. Teraz Tomowi pozostał już tylko jeden kompleks – wzrost. Mierzący zaledwie 170 centymetrów aktor ma dość pechowo słabość do wysokich kobiet. Znalazł jednak i na to sposób. Żonie Katie Holmes wydał zakaz noszenia obcasów wyższych niż pięć centymetrów!
7/7
Amy Winehouse
ONS
Miejsce 1


Amy Winehouse – miłość do Bardot i Joplin
Karl Lagerfeld okrzyknął ją niedawno największą współczesną ikoną mody, a Victoria Beckham z dobrze maskowaną zazdrością stwierdziła, że Winehouse jest prawdziwą królową trendów. Jednak jeszcze piętnaście lat temu Amy była miłą dziewczynką o rozbrajającym, szczerym uśmiechu i wcale nie zapowiadało się, że wyrośnie na wampa. Piosenkarka przyznaje dziś, że aby zrobić karierę, musiała „wymyślić siebie na nowo metodą prób i błędów”. Postawiła na ostry make-up doskonale kryjący niedoskonałości cery i podpuchnięte (w jej przypadku dość często) oczy, imponujących rozmiarów fryzurę (hołd dla urody Brigitte Bardot) i nonszalanckie ciuchy. Tworząc sceniczny wizerunek, Amy wzorowała się na swojej największej idolce Janis Joplin. I udało się! Winehouse, namalowana wyrazistą kreską, jest niemożliwa do podrobienia. Biorąc pod uwagę długą drogę, którą pokonała – od rumianej nastolatki z warkoczykami do skandalizującej ikony stylu – pierwsze miejsce należy się jej bezapelacyjnie!