Anna Lewandowska
Newsy

Nie żyje przyjaciółka Ani Lewandowskiej. To dla niej zbierała niedawno pieniądze...

"Prawdziwy Wojownik nigdy nie umiera"

Nie żyje Beata Maciejewska-Wefle, zawodniczka karate, przyjaciółka Anny Lewandowskiej. Żona Roberta Lewandowskiego, która sama była mistrzynią karate, zaangażowała się kilka miesięcy temu w akcję pomocy Maciejewskiej.

U Beaty Maciejewskiej w 2007 r. wykryto nowotwór - glejaka anaplastycznego. Sportsmenka dzielnie walczyła z chorobą i wyglądało, że udało się go pokonać. Jednak w 2015 roku nowotwór wrócił, a terapia nie przynosiła rezultatów. W akcję pomocy karateczce zaangażowali się przyjaciele, znajomi, zawodnicy, w tym Anna Lewandowska. Gdy zmiany nowotworowe objęły cały jej organizm, pomóc Maciejewskiej mogła kosztowna terapia w Chinach. Niestety, dziś doszła do nas bardzo smutna informacja o jej śmierci. Poinformował o tym Polski Związek Karate Tradycyjnego:

Prawdziwy Wojownik nigdy nie umiera, tylko odchodzi...

Beata Welfle odeszła dzisiejszej nocy. Nie płaczemy. Jesteśmy dumni, że była z nami i pokazała nam, jak walczyć!

Do zobaczenia, Wojowniczko! - napisał związek na profilu na FB.

Beata Welfle
facebook

Beata Maciejewska-Welfle miała 31 lat. Pozostawiła męża i małego synka. Pogrzeb zawodniczki zaplanowano na 7 grudnia. 

Ewa Chodakowska na spacerze z Beatą Jałochą
Facebook
Newsy
Chodakowska na spacerze z podopieczną swojej fundacji PIERWSZY RAZ po wypadku
Beata Jałocha ma w niej ogromne wsparcie

Tragiczny wypadek, któremu kilka miesięcy temu uległa Beata Jałocha - samobójca upadł na nią z dużej wysokości powodując trwały paraliż - wstrząsnął całą Polską. W pomoc Beacie zaangażowały się wielkie gwiazdy estrady, które wystąpiły na charytatywnym koncercie zorganizowanym przez Hannę Lis . Przypomnijmy: Gwiazdy na koncercie charytatywnym Hanny Lis Sprawa mocno poruszyła też Ewę Chodakowską , która również postanowiła się włączyć w akcję pomocy i zbierania funduszy na rehabilitację Beaty. Trenerka użyczyła nawet swojego nazwiska fundacji, która zbiera pieniądze na ten szczytny cel. Jałochę stara się wspierać nie tylko finansowo, ale i prywatnie - ostatnio spotkała się z nią w Warszawie i razem poszły na spacer. Spacer szczególny, bo jeden z pierwszych dla Beaty po tragicznym wypadku. Ewa Chodakowska i Beata Jałocha na spacerze. Doceniacie zaangażowanie Chodakowskiej w charytatywność? Zobacz: Chodakowska została twarzą światowej marki kosmetycznej Zdjęcia ze ślubu Ewy Chodakowskiej:

Anna Lewandowska  na meczu Polska-Armenia
Instagram/ONS
Newsy
Lewandowska hejtowana za chęć pomocy koleżance: "Otrzymuje dziesiątki próśb o wsparcie, nie jest w stanie..."
Lewandowska hejtowana za chęć pomocy koleżance: "Otrzymuje dziesiątki próśb o wsparcie, nie jest w stanie..."

Wszyscy zadawali sobie ostatnio pytanie, dlaczego Ania Lewandowska nie zapłaciła za całe potrzebne leczenie swojej koleżanki sekcji karate Beaty Welfle, która zmaga się teraz z bardo złośliwym nowotworem.  Na trenerkę spadła ogromna fala krytyki!    Ania pomaga Beacie, i to nie tylko finansowo. Zainicjowała na przykład akcję wspierającą jej dalsze leczenie. Ale nie musi się tym chwalić . Ania chęć pomocy potrzebującym wyniosła z domu. J ej mama zawsze powtarzała, że trzeba pomagać ludziom pokrzywdzonym przez los -  mówi znajoma trenerki.   Lewandowska bierze udział między innymi w akcji „Szlachetna paczka”, pomaga jednemu z trójmiejskich domów samotnej matki oraz Klinice Budzik. A dwa lata temu zbierała pieniądze dla karateczki Anety, która w wyniku choroby straciła ręce i nogi. Podobno Lewandowska zastanawia się, czy w przyszłości nie założyć fundacji, dzięki której będą mogli mężem pomagać większej ilości potrzebujących. Tak zdobił ich wspólny przyjaciel Marcin Gortat, który słynie hojnego serca i wielu działań charytatywnych.    "Anka codziennie otrzymuje dziesiątki próśb o wsparcie. Nie jest w stanie nawet wszystkich przeczytać.  Ale to przecież nie znaczy, że nie pomaga. Przecież ona dobrze wie, czym jest bieda", mówi jej znajoma.  Niedawno Lewandowska w rozmowie z Magdą Mołek w „W roli głównej” przyznała, że jej dzieciństwo nie należało do najłatwiejszych. Rodzinie gwiazdy brakowało pieniędzy.     "Chodziłam w dziurawych butach zimą i to był okropny okres w naszym życiu. Do tego stopnia, że nawet pomagał nam Caritas”, wspominała Anna Lewandowska.   Więcej na ten temat przeczytasz w nowym magazynie Flesz.   Zobacz także:  Na Facebooku Anny Lewandowskiej znów burza na temat ciąży! Trenerka nie wytrzymała i odpisała fance!  ...

Kim jest najstarsza matka w Polsce?
BlogStar.pl
Newsy
„Każda kobieta ma prawo być matką” - lekarz o aktorce, która urodziła bliźniaki w wieku 60 lat
Dyskusja trwa

Późne macierzyństwo aktorki Barbary Sienkiewicz to temat numer jeden w polskich mediach. Wszystko przez Olgierda Łukaszewicza , który chciał pomóc 60-letniej koleżance w kłopotach finansowych i upublicznił sprawę. Napisał list otwarty do premier Kopacz i pokazał fotografię bliźniaków na swoim blogu. Zobacz: 60-letnia aktorka, która została matką potrzebuje pomocy. Olgierd Łukaszewicz reaguje Nieznana wcześniej aktorka jest od kilku dni bohaterką licznych publikacji. Przez chwilę pojawiły się nawet wątpliwości, czy aktorka ma faktycznie 60 lat. Zobacz: Najstarsza matka w Polsce nie ma wcale 60 lat? Czyżby aktorka była o 10 lat młodsza? Aktorka, która jest na emeryturze zwróciła się do premier Ewy Kopacz z prośbą o pomoc i przyznanie jej zasiłku macierzyńskiego, który nie przysługuje kobietom pobierającym emeryturę. Sienkiewicz nie chce, by zwykli ludzie organizowali dla niej pomoc. Zobacz: Barbara Sienkiewicz nie chce pomocy ludzi! „Nie chodzi o to, żeby naród łożył na moje dzieci!” Niektórzy zastanawiają się, jak to się mogło stać, że 60-latka zaszła w ciążę. Aktorka twierdzi, że to dzięki terapii hormonalnej, ale część lekarzy ma wątpliwości. Po pierwsze, czy to była terapia hormonalna, a nie zapłodnienie metodą in vitro, po drugie, czy należy umożliwiać kobietom w tym wieku zachodzenie w ciążę i rodzenie dzieci. Doktor Grzegorz Południewski, ginekolog, w rozmowie z „Super Expressem” stanowczo mówi, że każda kobieta ma prawo być matką, niezależnie od wieku. A tym starszym nie powinno się ograniczać dostępu do terapii: Trudno jest przewidzieć przyszłość, bo jednocześnie młoda matka może umrzeć, zginąć w wypadku i zostawić swoje dzieci rodzinie. Każdy kto się decyduje na ciążę, musi to uwzględnić w swoich rachunkach życiowych. Mogę tylko powiedzieć, że każda matka, która ma dzieci z leczenia...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner