Piotr Szczepanik nie żyje
EastNews
Newsy

Nie żyje Piotr Szczepanik. Wybitny artysta zmarł po walce z chorobą w wieku 78 lat

Piotr Szczepanik nie żyje. Wykonawca hitów Kochać, Nigdy więcej, Żółte kalendarze zmarł po ciężkiej chorobie.

Zmarł Piotr Szczepanik, piosenkarz i gitarzysta. Wykonawca takich utworów jak "Goniąc Kormorany" czy "Żółte kalendarze". O śmierci wybitnego artysty poinformowała jego córka, Jagoda Maria Szczepanik. Piotr Szczepanik miał 78 lat.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia - po wielu latach zmagań z chorobą - odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik - poinformowała Jagoda Maria Szczepanik

Utwory Piotra Szczepanika zna cała Polska. "Goniąc Kormorany", "Żółte kalendarze", "Kochać", "Nigdy więcej" to ballady, które są teraz prawdziwymi standardami polskiej piosenki. 

Nie czyniłem żadnych zabiegów, ani specjalnie się nie starałem, aby stać się popularnym. Właściwie, to o moim dalszym życiu, śpiewaniu i o tym, że piosenki przeze mnie wykonywane stały się szlagierami, zadecydowali radiosłuchacze - mówił w jednym z wywiadów Piotr Szczepanik.

Piotr Szczepanik urodził się 14 lutego 1942 roku w Lublinie. Tam też studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Swoją działalność artystyczną rozpoczął w kabarecie "Czart" i teatrze Akademii Medycznej "Dren 59". W latach 60. i 70. razem z Bohdanem Łazuką i Jackiem Fedorowiczem prowadził program estradowo-kabaretowy "Popierajmy się". Kochał piosenki poetyckie i z nimi koncertował po całym świecie, między innymi po Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie i Europie. 

Był doceniany za niezwykle piękny, klarowny, czysty głos, który po prostu chwytał za serca. 

Piotr Szczepanik zmarł w wieku 78 lat. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Piotr Szczepanik nie żyje
EastNews

Artysta zmarł po wielu latach zmagań z chorobą. 

Piotr Szczepanik nie żyje
EastNews

 

Zobacz także

Ennio Morricone nie żyje. Kompozytor muzyki do filmów "Nietykalni", "Misja" miał 91 lat

Zofia Karpiel Bułecka nie żyje

Nie żyje Zofia Karpiel Bułecka. Była babcią Staszka, wychowała Sebastiana... To prawdziwa legenda Podhala

 

East News
Newsy
Paweł i Antoni Królikowscy we wspólnym utworze "Tata mój". Dziś ciężko powstrzymać przy nim łzy
Paweł Królikowski z synem Antkiem nagrał utwór "Tata mój". Dzisiaj ta piosenka nabiera zupełnie innego znaczenia.

W dalszym ciągu ciężko jest uwierzyć, że Pawła Królikowskiego nie ma już wśród nas. Śmierć aktora to ogromna strata nie tylko dla fanów i środowiska artystycznego, ale przede wszystkim dla jego kochającej, licznej rodziny. Paweł Królikowski razem ze swoją żoną Małgorzatą Ostrowską - Królikowską doczekał się piątki dzieci. Antoni, Julia, Marcelina, Ksawery i Jan byli dla aktora całym światem. Zobaczcie jak piękna i wyjątkowa relacja łączyła go z jego synem Antonim. W 2013 roku ojciec i syn nagrali wspólny utwór "Tata mój". Chociaż z nagrania płynie mnóstwo pozytywnej energii i dobrego humoru, dzisiaj trudno powstrzymać przy nim łzy. Zobacz także:  Antek Królikowski żegna ojca, Pawła! "Do zobaczenia Tato" Paweł i Antoni Królikowski w utworze "Tata mój" Antoni Królikowski  urodził się 17 lutego 1989 roku i jest najstarszym synem Pawła Królikowskiego. Antek poszedł w ślady taty i zajmuje się aktorstwem. Dzisiaj jest jednym z najbardziej rozchwytywanych artystów młodego pokolenia. Ojca i syna zawsze łączyła wyjątkowa i piękna relacja. Mnie zawsze imponowała twoja samodzielność. Antek, kiedy miał 19 lat, wyniósł się z domu, zarabiał na siebie, a my z żoną mieliśmy poczucie, że stoimy w odwodzie i ubezpieczamy tyły […]. Antek naprawdę od urodzenia był niebanalny i niesamowicie rozgarnięty – powiedział o Antku w rozmowie z Vivą, Paweł Królikowski.  Niestety 27 lutego 2020 roku Paweł Królikowski odszedł i zostawił nie tylko Antka, ale także pozostałą czwórkę dzieci oraz kochającą żonę Małgorzatę Ostrowską - Królikowską. Antoni we wzruszającym wpisie na Instagramie, pożegnał swojego wspaniałego tatę.  Dzisiaj, po wielu...

Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego. Olga Kalicka, Michał Mikołajczak i Zofia Zborowska żegnają swojego mistrza
EastNews
Newsy
Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego. Olga Kalicka, Michał Mikołajczak i Zofia Zborowska żegnają swojego mistrza
Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego. Olga Kalicka, Michał Mikołajczak i Zofia Zborowska żegnają swojego mistrza

Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego (+68 l.) odbył się w piątek, 25 lipca 2020 roku. Aktor znany m.in. z roli doktora Tadeusza Koziełły w "Klanie", został pochowany na Cmentarzu Powązki Wojskowe.  Andrzej Strzelecki  zmarł 17 lipca po długiej walce z chorobą nowotworową. Strzelecki był bardzo znanym i cenionym człowiekiem w środowisku aktorskim. Na jego pogrzebie oprócz rodziny i przyjaciół, pojawili się m.in. Olga Kalicka, Zofia Zborowska, Wojciech Gąssowski czy Michał Mikołajczak. Zobacz także:  Rodzina Andrzeja Strzeleckiego. Aktor pozostawił żonę Joannę Pałuckę i dzieci: Antoniego i Joannę Strzeleckich Na co zmarł Andrzej Strzelecki? Andrzej Strzelecki zmarł w wieku 68 lat. Wybitny aktor walczył z nowotworem płuc i oskrzeli. Jeszcze niedawno odbyła się zbiórka  pieniędzy na lek, który miał być sprowadzony z zagranicy . Niestety w piątek, 17 lipca, pojawiła się tragiczna informacja o śmierci aktora. Andrzej Strzelecki zasłynął między innymi z ról w filmach i serialach, takich jak: "W pustyni i w puszczy", "Rozmowy nocą", "Klan", "Barwy szczęścia" czy "Na dobre i na złe". W latach 2008-16 był rektorem Akademii Teatralnej w Warszawie. Zobacz także:   Andrzej Strzelecki z "Klanu" nie żyje. Miał 68 lat. Wiedział, że umrze - zabił go nowotwór Na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego pojawiła się m.in. Zofia Zborowska. W tłumie udało nam się wypatrzeć również Olgę Kalicką. "Profesor Andrzej Strzelecki - Strzelec - nasz teatralny Tata... ♥️ Pustka..." - napisała na Instagramie Olga Kalicka, kiedy dowiedziała się że Strzelecki zmarł. Na pogrzebie pojawili się również Piotr Fronczewski i Rafał Zawierucha. Nie zabrakło również Wojciecha...

Andrzej Strzelecki
East News
Newsy
Pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego. Kiedy i gdzie zostanie pochowany aktor?
Nowe informacje w sprawie pogrzebu Andrzeja Strzeleckiego. Data pogrzebu Andrzeja Strzeleckiego.

Andrzej Strzelecki zmarł 17 lipca po długiej walce z chorobą nowotworową. Wybitnego aktora i reżysera pożegnało w mediach społecznościowych szerokie grono artystów i gwiazd. Wiadomo już kiedy odbędzie się pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego. Nekrolog opublikowała córka aktora i pojawił się również na stronie na swojej stronie Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe zostały zaplanowane na najbliższy piątek, 24 lipca. Poznajcie szczegóły pogrzebu Andrzeja Strzeleckiego. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego? Uroczystości pogrzebowe Andrzeja Strzeleckiego rozpoczną się 24 lipca o godzinie 14.00 w Domu Przedpogrzebowym na stołecznym Cmentarzu Powązki Wojskowe. Potem nastąpi odprowadzenie odprowadzenie do grobu. O szczegółach pogrzebu aktora poinformowała najbliższa rodzina. Andrzej Strzelecki zmarł w wieku 68 lat. Wybitny aktor walczył z nowotworem płuc i oskrzeli. Jeszcze niedawno odbyła się zbiórka pieniędzy na lek, który miał być sprowadzony z zagranicy . Niestety w piątek, 17 lipca, pojawiła się tragiczna informacja o śmierci aktora. Andrzej Strzelecki zasłynął między innymi z ról w filmach i serialach, takich jak: "W pustyni i w puszczy", "Rozmowy nocą", "Klan", "Barwy szczęścia" czy "Na dobre i na złe". W latach 2008-16 rektor Akademii Teatralnej w Warszawie .  Andrzej Strzelecki z żoną.  

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner