Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Nie żyje mężczyzna który dokonał samospalenia przed Pałacem Kulrury i Nauki w Warszawie
East News
Newsy

Zmarł mężczyzna, który 10 dni temu podpalił się przez Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie

Zmarł mężczyzna, który 10 dni temu podpalił się przez Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie

Nie żyje Piotr S., mężczyzna który 10 dni temu dokonał aktu samospalenia przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie - podaje portal oko.press. Zmarł w szpitalu, w niedzielę po południu. Informację o śmierci potwierdziła portalowi rodzina.

Lekarze ostrzegali, że kryzys może przyjść w każdej chwili, ale zaczynaliśmy już mieć nadzieję. (...) O 17.20 od syna Piotra nadeszła wiadomość „Nie żyje”. Rodzina poprosiła, by jeszcze nie podawać Jego nazwiska - pisze portal oko.press.

19 pażdziernika na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki 54-letni Piotr S. oblał się nieustaloną substancją łatwopalną i podpalił. Na miejsce wezwano straż i pogotowie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Był nieprzytomny. Mimo zabiegów lekarzy, nie udało się uratować mu życia.

Piotr S. podpalił się w samym centrum Warszawy:

Nie żyje mężczyzna który dokonał samospalenia przed Pałacem Kulrury i Nauki w Warszawie
East News

 

Protest przeciw rządzącym

Mężczyzna, w dwóch listach do opinii publicznej, napisał o swoich motywach. Jak sam podkreślał, protestował przeciw rządzącym z Prawa i Sprawiedliwości - ograniczaniu przez władzę wolności obywatelskich, łamaniu zasad demokracji, zniszczeniu Trybunału Konstytucyjnego, niezależnych sądów, łamaniu Konstytucji RP. Ale też przeciw niszczeniu przyrody, "szczególnie przez tych, którzy mają ją chronić", wrogiemu stosunkowi władzy do imigrantów oraz przeciw dyskryminacji różnych grup - w tym kobiet, osób homoseksualnych, muzułmanów i innych.

Chciałbym żeby Prezes PiS oraz cała PiS-owska nomenklatura przyjęła do wiadomości, że moja śmierć bezpośrednio ich obciąża i że mają moją krew na swoich rękach - pisał w jednym z listów.

Ale dodawał też:

Proszę was jednak, pamiętajcie, że wyborcy PiS to nasze matki, bracia, sąsiedzi, przyjaciele i koledzy. Nie chodzi o to żeby toczyć z nimi wojnę (tego właśnie by chciał PiS) ani „nawrócić ich” (bo to naiwne), ale o to, aby swoje poglądy realizowali zgodnie z prawem i zasadami demokracji. Być może wystarczy zmiana kierownictwa partii.

Piotr S. przyznał również w liście, że od kilku lat chorował na depresję.

 

Po akcie samospalenia w miejscu, w którym do niego doszło zaczęli zbierać się mieszkańcy stolicy:

Nie żyje mężczyzna który dokonał samospalenia przed Pałacem Kulrury i Nauki w Warszawie
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Michał Żebrowski
East News
Newsy
Skandal w teatrze Michała Żebrowskiego! "Chyba nie wiecie, co będzie się działo, jak nie wpuścicie PiS-u"
Skandal w teatrze Michała Żebrowskiego! "Chyba nie wiecie, co będzie się działo, jak nie wpuścicie PiS-u"

Michał Żebrowski ujawnił skandal, do którego doszło kilka dni temu w jego Teatrze 6. Piętro. Jak pisze portal NaTemat.pl, radny PiS z Działdowa miał tam pod wpływem alkoholu zakłócać spektakl, a także naruszyć nietykalność pracowników teatru.     O co poszło? Jak pisze NaTemat, radny przybył do ulokowanego w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki teatru w towarzystwie kilku osób. Miał przeszkadzać innym widzom w oglądaniu przedstawienia, głośno komentował i nie reagował na próby uciszenia. Do tego stopnia, że inni widzowie poprosili w przerwie pracowników teatru o wyprowadzenie polityka i jego towarzyszy. Jak dalej opisuje NaTemat.pl, ten sam wyszedł z sali i udał się do baru. Nie wrócił stamtąd na drugi akt, dopiero 30 minut przed jego zakończeniem goście postanowili znów udać się na widownię. Nie zgodził się na to jednak kierownik widowni. Co na to radny? (...) usiadł na fotelu na foyer i złapał za przedramię koleżankę ..... , przyciągając ją do siebie. Dziewczyna była w szoku i nic się nie odzywała – portal cytuje oświadczenie jednego z uczestników zdarzenia.  Do tego miał ośmieszać i poniżać obsługę wulgarne wzywając do "zlizywania" wskazywanych przez siebie nieczystości w teatrze. Co jeszcze pracownicy usłyszeli od polityka Prawa i Sprawiedliwośći? Można to wyczytać w ich pisemnych oświadczeniach cytowanych przez portal! "Wszyscy stracicie pracę" "Będziecie mieli przesrane" "Czy wy wiecie, kim ja jestem?" "Chyba nie wiecie, co będzie się działo, jak nie wpuścicie PiS-u na salę" Miał też pogrozić pracownikom: – Jak jakieś nagranie wyjdzie dalej, to wszyscy macie przejebane – cytuje portal. Jednak sprawa wyszła dalej. Media o skandalu zawiadomił sam dyrektor teatru, Michał Żebrowski.  Co więcej, oczekuje wyciągnięcia konsekwencji wobec radnego. Co...

Lech Wałęsa wspomina swojego syna, Przemysława
East News
Newsy
Ksiądz w szpitalu u Lecha Wałęsy! A pod ZDJĘCIEM lawina pełnych niepokoju komentarzy i życzeń
Ksiądz w szpitalu u Lecha Wałęsy! A pod ZDJĘCIEM lawina pełnych niepokoju komentarzy i życzeń

To zdjęcie przeraziło wiele osób. Na oficjalnym profilu Lecha Wałęsy na Facebooku pokazała się w poniedziałek wieczorem fotografia, na której były prezydent i legenda Solidarności leży w szpitalnym łóżku, a obok stoi ksiądz. Natychmiast wywołało lawinę komentarzy - osób, które martwią się o Wałęsę, życzą mu zdrowia, ale też hejtu. Lech Wałęsa w szpilatu:   Ksiądz w szpitalu u Lecha Wałęsy Były przywódca walki o demokratyczną Polskę leży w szpitalnym łóżku z zamkniętymi oczami, obok stoi ksiądz. Na religijny charakter tej wizyty wskazuje strój kapłana. Nic więc dziwnego, że zdjęcie mocno zaniepokoiło obserwatorów profilu Lecha Wałęsy. Niektórzy zastanawiają się nawet czy nie chodzi o sakrament namaszczenia chorych.   Zobacz też:  Lech Wałęsa w poruszającym wpisie o zmarłym synu "Jestem mu to winien jako ojciec"   Lech Wałęsa trafił do szpitala w ostatnią sobotę, kiedy to poinformowano o kłopotach kardiologicznych byłego prezydenta. Na jego profilu pojawiło się kilka fotografii z personelem szpitala, na niektórych był uśmiechnięty - więc wydawało się, że jego stan jest dobry. Jednak ostatnie zdjęcie zmienia ten obraz.   Zobacz komentarze pod wpisem:   Lech Wałęsa od jakiegoś czasu zapowiadał udział w poniedziałkowej kontr-miesięcznicy , czyli protestowi przeciw łamaniu demokracji przez obecne władze. Zorganizowano go w kontrze do oficjalnych tzw. miesięcznic, które mają upamiętnić ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Jednak z powodu pogorszenia stanu zdrowia nie miał szans na przyjazd na pl. Zamkowy w Warszawie. Zdjęcie z księdzem pokazało się dokładnie w momencie gdy w stolicy rozpoczynał się protest.   To dla Lecha Wałęsy trudny rok - w styczniu zmarł jego syn, Przemysław:

Małgorzata Rozenek, Radosław Majdan z dziećmi zbierają na WOŚP
Newsy
Ile pieniędzy zebrała Małgorzata Rozenek-Majdan dla WOŚP? Sprawdź!
Ile pieniędzy zebrała Małgorzata Rozenek-Majdan dla WOŚP? Sprawdź!

Tegoroczny finał WOŚP przyniósł imponującą kwotę - ponad 81 mln złotych. Swój udział miały w tym gwiazdy. Ile na przykład uzbierała Małgorzata Rozenek-Majdan ? Jak donosi magazyn „Flesz" około 2 tysiące złotych. Większą siłą gwiazd jest ich włączenie się w licytację, bo przekazują naprawdę cenne przedmioty. Małgorzata Rozenek-Majdan i jej mąż Radek wystawili piłkę z meczu Polska–Czarnogóra (z podpisami naszych piłkarzy i trenera Adama Nawałki) oraz drift z Kubą Przygońskim. Jaką sumę przyniosą te licytacje, dowiemy się pod koniec lutego. Czytaj w magazynie „Flesz", co przekazały na licytację inne gwiazdy. ZOBACZ:  Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan z synami jak co roku zbierają na WOŚP. Nie straszny im mróz, dzielnie rozdają serduszka!   Małgorzata Rozenek-Majdan razem z mężem Radkiem i synami: Stanisławem i Tadeuszem kwestowali pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Znana rodzina zebrała sporą sumę pieniędzy!

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner