Party Stories
Wokalistka Roxette nie żyje
East News
Newsy

Nie żyje Marie Fredriksson. Wokalistka zespołu Roxette miała 61 lat

Marie Friedriksson nie żyje. Na co zmarła wokalistka Roxette? Przyczyny śmierci wokalistki Roxette.

Świat obiegła smutna informacja o śmierci wokalistki Roxette. Marie Fredrikkson zmagała się nowotworem i zmarła po długiej walce z chorobą. Miała 61 lat. O jej śmierci poinformowały szwedzkie media. 

Z wielkim smutkiem musimy ogłosić, że odeszła jedna z naszych największych i najbardziej ukochanych artystek. Marie Fredriksson zmarła 9 grudnia w swoim domu" -  zakomunikował  manager piosenkarki Dimberg Jernberg.

"Hotel Paradise 3": Luiza twierdziła, że Ola miała na nią zły wpływ! Czy po programie nadal się przyjaźnią?!

Maria Fredrikkson nie żyje

Okrutne zmagania z chorobą Marii Fredrikkson zaczęły się już w 2002 roku. Wokalistka przewróciła się w łazience, uderzając się w głowę. Późniejsze badania wykazały, że choruje na raka mózgu. Rokowania nie były najlepsze, a lekarze dawali gwieździe zaledwie kilka miesięcy życia. Dzięki intensywnemu leczeniu Marii Fredrikkson udało się przechytrzyć chorobę. W latach 2010-2016 czuła się na tyle dobrze, że wystąpiła w kilku trasach koncertowych. Nawrót choroby nastąpił w 2016 roku i wokalistka postanowiła wycofać się z życia zawodowego. 

Maria Fredrikkson zmarła 9 grudnia, opuszczając męża oraz dwoje dorosłych dzieci. 

Duet Roxette
East News

Per Gessle z zespołu Roxette żegna Marię Friedriksson

Per Gessle współtwórca zespołu Roxette pożegnał swoją przyjaciółkę słowami: 

Czas płynie tak szybko. Niedawno spędzaliśmy czas w moim malutkim mieszkaniu w Halmstad, słuchając ulubionej muzyki, dzieląc się nierealnymi marzeniami. 

Muzyk podziękował także Marie Fredrikkson za wspólnie spędzone lata oraz za wszystko, co wniosła do jego życia: 

Dziękuję Marie, dziękuję za wszystko. Byłaś wybitnym muzykiem, mistrzem głosu, niesamowitym wykonawcą. Dzięki za malowałaś moje czarno-białe piosenki w najpiękniejsze kolory. Byłaś najwspanialszą przyjaciółką przez ponad czterdzieści lat. Jestem dumny, zaszczycony i szczęśliwy, że mogłem dzielić z Tobą swój czas, talent, ciepło, hojność i poczucie humoru. Cała moja miłość idzie do ciebie i twojej rodziny. Już nic nie będzie takie samo. P.

Zespół Roxette powstał w 1986 roku. Marie Fredrikkson była w nim od początku. 

Roxette

Największe przeboje zespołu Roxette

Roxette ma na swoim koncie ponad 60 milionów sprzedanych albumów. Wiele z ich singli stało się piosenkami wszech czasów trafiając na listy przebojów na całym świecie. Zespół na ma swoim koncie takie przeboje jak "It must have been love", "Slepping in my car", "Listen to your heart", "The Look" czy "Spending my time". 

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Maria Czubaszek zmarła w wieku 76 lat
Newsy
Bliscy pożegnali Marię Czubaszek. "Gdyby to od niej zależało, nie byłoby żadnej uroczystości"
Kto towarzyszył jej w ostatniej drodze?

18 maja 2016 roku na Warszawskich Powązkach Wojskowych o godzinie 14. odbył się pogrzeb Marii Czubaszek. Pisarka została skremowana. O swojej woli napisała w książce „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”: Bo ja chcę być spalona. Na złość tym wszystkim, którzy zabraniają palić, puszczę dymek jeszcze po śmierci - pisała Maria Czubaszek. Pogrzeb Marii Czubaszek   Na Cmentarzu w Warszawie pojawiło się mnóstwo znanych osobistości i przyjaciół gwiazdy - m.in. Jerzy Bończak, Krystyna Sienkiewicz, Krzysztof Materna, Stefan Friedmann, Alicja Resich-Modlińska. Nie zabrakło również Artura Andrusa, który mówił: Może po prostu powiem to co mam do powiedzenia. Gdyby to od niej zależało nie byłoby żadnej uroczystości. Zamiast przemów wolałaby, żeby ją pożegnało przyjazne merdniecie ogonem albo szczekniecie psa - tłumaczy dziennikarz w rozmowie z fakt24.pl Artur Andrus zwrócił się również do Wojciecha Karolaka, wdowca po Marii Czubaszek: Marysia kiedy mówiła o Was wystrzegała się dużych słów. Krępowała się publicznie używania słowa miłość. Ale każdy kto porozmawiał kilka razy z Marysią, to wiedział co Was połączyło. To jest szczęście. Bądź tego pewien zawsze, że ona była z Tobą bardzo szczęśliwa. Kiedyś zapytałem ją co jest sensem życia. Odpowiedziała mi: by je fajnie przeżyć. Skończę cytatem Jonasza Kofty - Dobrze, ze byłaś - dodał Andrus Maria Czubaszek zmarła 12 maja. Dzień przed trafiła do szpitala - przeszła zawał. Pisarka, autorka tekstów, felietonistka miała 76 lat. 17 maja swoją premierę miała jej ostatnia książka - "Nienachalna z urody".   Zobacz: Maria Czubaszek we wspomnieniach przyjaciół. "Pamiętam jak zatrzasnęła się na noc na balkonie..."   Maria Czubaszek została pochowana 18 maja.   Maria Czubaszek miała 76 lat.  ...

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, wokalistka Tercetu Egzotycznego nie żyje
East News
Newsy
Wielka gwiazda polskiej piosenki nie żyje! Izabela Skrybant-Dziewiątkowska zmarła po długiej chorobie

Nie żyje wielka gwiazda polskiej piosenki - Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Gwiazda "Tercetu egzotycznego" zmarła po długiej chorobie. O śmierci artystki poinformował facebookowy profil zespołu: Szanowni Państwo, z ogromnym bólem zawiadamiamy,  że rano 01 05 2019, po walce z ciężką chorobą zmarła Izabela Skrybant-Dziewiatkowska - ikona polskiej sceny muzycznej, liderka Tercetu Egzotycznego - napisano. Gwiazda przez dwa lata walczyła z nowotworem trzustki. W ub. roku wydawało się już, że tę walkę wygrała. Niestety, dziś rano przyszła do nas straszna wiadomość.  Izabela Skrybant-Dziewiątkowska, kariera Gwiazda zaczynała swoją karierę w Operze Wrocławskiej. W połowie lat 60. zadebiutowała w filmie - zagrała w "Rękopisie znalezionym w Saragossie". Ale największą sławę przyniosły jej występy z założonym w 1963 r. przez jej męża, Zbigniewa Dziewiątkowskiego, "Tercetem Egzotycznym". Zespół z powodzeniem występował w Polsce i za granicą (m.in. w USA i Francji), grając klasyki hiszpańskie, jak też swoje piosenki. Podczas jednego z takich wyjazdów do Stanów Zjednoczonych artystka miała wypadek - straciła wówczas dwa palce.  Największy i niezapomniany hit kojarzący się z panią Izabelą to słynny " Pamelo, żegnaj ".  Pomimo śmierci męża męża w 2012 roku Izabela Skrybant-Dziewiątkowska nie rozwiązała zespołu, nadal koncertując. W "Tercecie" tańczyły również jej dwie córki: Anna i Katarzyna. Artystka miała na koncie szereg nagród i wyróżnień, w tym bardzo wyjątkowe - w grudniu 2015 roku otrzymała Apostolskie Błogosławieństwo od Ojca Świętego Franciszka. Dwa lata temu ukazała się książka - wywiad-rzeka z nią pt. „Pamelo, żegnaj”.  Izabela...

Lemmy Kilmister
East News
Newsy
Nie żyje Lemmy Kilmister z Motorhead. Odeszła legenda heavy metalu

Lemmy Kilmister przegrał walkę z rakiem. Lider kultowego Motorhead odszedł w wieku 70 lat. Oprócz złośliwego nowotworu, muzyk chorował także na serce, a także zmagał się z cukrzycą. O raku dowiedział się zaledwie 26 grudnia. Zmarł 3 dni później. O śmierci muzyka poinformowano na portalu społecznościowym: Nie ma łatwego sposobu, żeby to powiedzieć. Nasz drogi przyjaciel Lemmy zmarł po krótkiej walce z bardzo agresywnym nowotworem - czytamy na Facebooku zespołu.  Grajcie Mot ö rhead głośno, grajcie Hawkwind głośno, grajcie muzykę Lemmy'ego głośno. Wychylcie kieliszek lub kilka. Opowiadajcie sobie historie. Uczcijcie życie tego cudownego, wspaniałego człowieka tak jak intensywnie czcił je on sam. Właśnie tego by chciał - zachęcają członkowie grupy Motorhead. Muzyk przyszedł na świat 24 grudnia 1945 roku w Stoke-on-Trent w Anglii. Swoją karierę muzyczną rozpoczął od zespołu Hawkind, w którym grał na gitarze basowej. Po tym, jak został wyrzucony z zespołu, założył własną grupę Motorhead. Kapela ma na swoim koncie ponad 20 albumów, w tym najważniejsze "Overkill", "Bomber" oraz "Ace of Spades". W ostatnim czasie grupa wielokrotnie odwoływała koncerty, ze względu na chorobę Kilmistera. Kondolencje po śmierci lidera zespołu złożyło wiele znanych osób, w tym Ozzy Osbourne, który nazwał zmarłego muzyka "jednym ze swoim największych przyjaciół".   Zobacz też: Nie żyje Monika Szwaja. Pisarka zmarła po walce z ciężką chorobą (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); There is no easy way to say this…our mighty, noble friend Lemmy passed away today after a short battle with an extremely......

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner