Nie żyje król Arabii Saudyjskiej
wikipedia

Nie żyje król Arabii Saudyjskiej. Uratował życie polskich bliźniaczek

Nie żyje król Arabii Saudyjskiej
wikipedia

Wczoraj o godzinie 23. polskiego czasu zmarł król Arabii Saudyjskiej - Abd Allah ibn Abd al-Aziz. Władca miał 90 lub 91 lat, ponieważ nikt nie zna dokładnej daty urodzin:

Jego Wysokość Salman Ben Abd al-Aziz, wszyscy członkowie rodziny królewskiej i cały naród są pogrążeni w żałobie po Strażniku Dwóch Świętych Meczetów, Abd Allahu ibn Abd al-Azizie, który odszedł dokładnie o godz. 1 (godz. 23 w czwartek czasu polskiego) - brzmiał komunikat odczytany przez prezentera telewizyjnego

Król Arabii Saudyjskiej cieszył się ogromną popularnością na całym świecie. Dlaczego? Uważany był za jednego z najbardziej lubianych monarchów saudyjskich.Ponadto - bardzo zasłużył się również w Polsce. W 2004 roku zainteresował się losem Darii i Olgi, syjamskich bliźniaczek z Janikowa, które urodziły się złączone dolną częścią kręgosłupa. Król sfinansował operację rozdzielenia dziewczynek, która odbyła się w styczniu 2005 roku w stolicy Arabii, Rijadzie. Za ten gest Abd Allahowi nadano tytuł honorowego obywatela Janikowa, a prezydent RP obdarował go Orderem Orła Białego.

Zobacz: Józef Oleksy nie żyje. Przegrał walkę z chorobą
 


Oni odeszli w 2014 roku:

Więcej na temat król Arabii Saudyjskiej
Przeładuj

Doda o karierze Viki Gabor i Roksany Węgiel. Która z młodych artystek ma szansę na karierę zagraniczną?

zobacz 01:31