Zbigniew Boniek
East News

Nie żyje Józef Boniek, ojciec Zbigniewa. To jemu prezes PZPN zawdzięcza miłość do piłki

Zbigniew Boniek
East News

To będą wyjątkowo smutne i trudne święta dla rodziny Zbigniewa Bońka. Nie żyje Józef Boniek, ojciec prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zmarł w wieku 88 lat.

Tata jednego z naszych najlepszych piłkarzy w historii sam przez lata grał w piłkę. Swoją karierę zaczynał w zespole Czarni Nakło nad Notecią, skąd pochodzi. Jak informuje Wikipedia, w latach 1953–1958 Boniek Senior był zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz, a potem Polonii Bydgoszcz, która grała wtedy w najwyższej lidze w naszym kraju.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej nie rozstał się ze sportem - pracował jako trener, m.in. w Czarnych Nakło, czy Unii Solec Kujawski.

- Mój ojciec grał twardo, przed nikim nie pękał. Ale nie był brutalem. Przeciwnicy go szanowali - mówił Zbigniew Boniek w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". - Ja za bardzo nie pamiętam ojca z boiska, ale jego cechy na pewno przejąłem. Dopóki jest szansa, to walczę.

Według portalu Interia.pl, na wieść o gorszym stanie ojca Zbigniew Boniek odwołał swój wyjazd na spotkanie UEFA w Genewie i natychmiast pojechał do Bydgoszczy. Niestety, na miejsce dotarł 5 minut po śmierci taty. Pogrążony w żałobie prezes PZPN odwołał wszystkie spotkania.

Historyczne zdjęcie Polonii Bydgoszcz z Józefem Bońkiem opublikował profil Piłka Nożna Foto:

Pogrzeb Józefa Bońka odbędzie się w sobotę o godz. 13.30 w Bydgoszczy.

Więcej na temat Zbigniew Boniek
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51