Andrzej Gmitruk nie żyje

Nie żyje Andrzej Gmitruk. Trener Andrzeja Gołoty i Tomasza Adamka zginął w pożarze!

Andrzej Gmitruk nie żyje

 

Nie żyje Andrzej Gmitruk, jeden z najwybitniejszych i najbardziej znanych trenerów boksu, który pracował m.in. z Andrzejem Gołotą, Tomaszem Adamkiem, a ostatnio z Arturem Szpilką. Zginął w pożarze swojego domu. Miał 67 lat. O jego śmierci poinformował na Twitterze Karol Mielcarek:

 

Dziś w nocy zginął Andrzej Gmitruk, najsłynniejszy trener boksu w Polsce. Wychował między innymi Tomasza Adamka i Andrzeja Gołotę. Bardzo smutna wiadomość. Kondolencje dla rodziny

 

Informację o pożarze w domu jednorodzinnym podaje na swoim Facebooku Ochotnicza Straż Pożarna Długa Kościelna:

Dzisiejszego poranka tj. 20 listopada doszło do tragicznego zdarzenia w Hipolitowie. O godzinie 4:00 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru domu jednorodzinnego. W wyniku pożaru śmierć poniósł jeden z najlepszych trenerów kadry bokserskiej. Ochotnicza Straż Pożarna w Długiej Kościelnej składa najszczersze kondolencje rodzinnie i bliskim.

 

Nie żyje Andrzej Gmitruk - trener Gołoty, Adamka, Szpilki

 

Andrzej Gmitruk był trenerem najlepszych polskich pięściarzy - m.in. Andrzeja Gołoty, Tomasza Adamka, Mateusza Masternaka czy Artura Szpilki. Karierę jako trener zaczynał w Polskim Związku Bokserskim jako trener kadry juniorów. Po 2 latach zajął się kadrą pięściarską Legii Warszawa. Przez lata trenował również kadry Norwegii. Był również konsultantem Norweskiego Komitetu Olimpijskiego ds. sportów letnich. Od 2012 roku komentował walki w Polsacie Sport. 

 

Jak podaje Fakt.pl, okoliczności pożaru i śmierci trenera bada prokuratura.  

 

Zobacz także: Ekipa "Rancza" w żałobie. Zmarła ważna dla nich osoba. Artur Barciś: "Dzięki swojej twórczości zostaniesz z nami na zawsze"

 

Andrzej Gmitruk nie żyje

Andrzej Gmitruk nie żyje

Andrzej Gmitruk nie żyje

Zdjęcie z pożaru

 

Więcej na temat Tomasz Adamek Andrzej Gołota
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05