Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Łukasz Berezak i Jurek Owsiak na WOŚP
East News
Newsy

"Nie przegrywam, tylko już przegrałem - najsłynniejszy wolontariusz WOŚP poruszająco o swojej chorobie

"Nie przegrywam, tylko już przegrałem - najsłynniejszy wolontariusz WOŚP poruszająco o swojej chorobie

Trwa 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tysiące wolontariuszy w całym kraju jest zaangażowanych w pomoc w zbiórce pieniędzy na szczytny cel. W tym roku fundusze zostaną przekazane na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci, potrzebujących różnego rodzaju operacji. Jeden z wolontariuszy, który od lat jest związany z WOŚP to naprawdę wyjątkowy chłopiec. Łukasz Berezak, pomimo iż walczy z poważną chorobą i na co dzień zmaga się z bólem i cierpieniem, co roku kwestuje i pomaga innym. Niestety, jak przyznaje ciężko chory chłopiec, walka z jego schorzeniem jest nierówna. 

Zobacz także: Na co zbiera pieniądze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020? Wiemy!

Jurek Owsiak zdradził, skąd wziął się pomysł na zbiórkę dla dzieci! Tak narodził się WOŚP!

"Nie przegrywam, tylko już przegrałem" - Łukasz Berezak o walce ze swoją chorobą

Łukasz Berezak od kilku lat jest wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chociaż sam jest ciężko chory, to chce pomagać innym osobom. Nastolatek zmaga się z nieuleczalną chorobą Leśniewskiego-Crohna oraz zespołem Cushinga. Niestety stan zdrowia Łukasza ciągle się pogarsza.

Podstawowym problemem Łukasza jest choroba Leśniowskiego i Crohna. To choroba jelit. W jego przypadku jest nieuleczalna. Na skutek podawania leków rozwalił mu się cały system immunologiczny, nie ma odporności. Ma też chore serducho, stąd omdlenia. Wysiadają mu nerki. Tak naprawdę on jest cały chory. Z jego zdrowiem jest coraz gorzej – wyznał Mariusz Berezak, tata Łukasza w rozmowie z "Uwaga TVN".

Łukasz Berezak w wywiadzie wyznał, jak wygląda jego codzienność. Każdy dzień obfituje w ból i cierpienie.

Niektórzy ludzie myślą, że jak boli jelito, czy nerka to weźmie się tabletkę i nie ma co dramatyzować. U mnie wygląda to trochę inaczej, u mnie to jest uczucie, jakby ktoś wziął igłę, kij i zaczął ostro bić. Odczuwam ten ból razy 200. Jeszcze pół roku temu coś mi pomagało, teraz ulga jest coraz mniejsza - powiedział Łukasz Berezak dla "Uwaga TVN".

Od pół roku stan nastolatka dramatycznie się pogarsza. Leki, które wcześniej przynosiły chłopcu ulgę, już nie pomagają. Mama Łukasza przyznała, że w tym roku święta Bożego Narodzenia nie wyglądały tak jak zawsze.

- Od kilku miesięcy Łukasz bardzo źle się czuje. Każdy dzień wygląda tak samo. W tym roku pierwszy raz od lat nie czułam magii świąt i nie czekałam na święta – powiedziała mama Łukasza, Izabela Berezak.

Rodzice są bezradni i chociaż robią wszystko, aby pomóc swojemu synowi, to choroba nie daje za wygraną. 

Wysiadają mu nogi. Musi wziąć kule, żeby chodzić po domu. Parę lat temu w domu poruszał się normalnie. Pojawiają się ataki, omdlenia, nie wiadomo kiedy. Tu normalnie rozmawiamy czy Łukasz je posiłek, idzie do łazienki, ni z tego, ni z owego leży na ziemi. To nas po prostu wkurza - przyznał tata chłopca. 

Jednak najbardziej poruszające było wyznanie Łukasza pod koniec wywiadu. Na pytanie dziennikarza "Uwagi TVN", czy zdaniem nastolatka udaje mu się wygrywać czy przegrywać z chorobą, chłopiec ze smutkiem przyznał, że tę walkę już przegrał. 

Wydawało mi się, że jeszcze parę lat temu wygrywałem. Ale teraz mogę powiedzieć szczerze, że przegrałem. Nie przegrywam, ale przegrałem - przyznał Łukasz Berezak.

Sytuacja Łukasza jest naprawdę trudna, jednak mimo tego, chłopak w dalszym ciągu chce pomagać innym. Nastolatek jest niewątpliwie najbardziej wyjątkowym wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Łukaszu, życzymy Ci dużo zdrowia i trzymamy mocno kciuki, abyś mógł jak najszybciej pokonać chorobę! 

Łukasz Berezak i Jurek Owsiak na WOŚP
East News

Łukasz od 6 lat jest zaangażowany w zbiórkę pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Łukasz Berezak kwestuje dla WOŚP
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Jurek Owsiak WOŚP
East News
Newsy
Nie uwierzycie, w jaki sposób Jurek Owsiak rozpoczął WOŚP... Zobaczcie, jak wyglądał "I Finał" w 1992 roku!
Nie uwierzycie, w jaki sposób Jurek Owsiak rozpoczął WOŚP... Zobaczcie, jak wyglądał "I Finał" w 1992 roku!

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy , której założycielem był Jerzy Owsiak , podczas 27 finałów uzbierała ponad miliard złotych. To dzięki tej kwocie polskie oddziały noworodkowe i neonatologiczne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt niezbędny do ratowania życia najmniejszych dzieci. Zobaczcie, jak WOŚP zmieniał się na przestrzeni lat. Pamiętacie, ile udało się zebrać podczas "I Finału"?  Obecnie ta akcja stała się częścią naszej kultury, a w pomoc angażuje się z roku na rok coraz więcej osób.    Niestety dramatyczne wydarzenie, które miało miejsce podczas 27. finału WOŚP w Gdańsku sprawiło, że Jurek Owsiak zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa fundacji. Śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który zmarł na skutek ran odniesionych podczas ataku nożownika na scenie , bardzo dotknęła Owsiaka. Obejrzyjcie wideo i zobaczcie, jak tworzyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!   Zobacz:  Poruszające słowa Owsiaka dzień po rezygnacji: "Jestem w rozsypce"!   Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP Jurek Owsiak z żoną Lidią

Łukasz Berezak, wolontariusz WOŚP
Instagram
Newsy
Dramatyczny wpis Łukasza Berezaka: Zawiodłem was. Stan chłopca podczas finału WOŚP pogorszył się
 Łukasz Berezak źle się poczuł podczas 28. finału WOŚP. Dostał ataku kolki nerkowej. Opublikował w sieci bardzo smutny wpis

Łukasz Berezak jest wyjątkowym wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chociaż jest ciężko chory i - jak sam przyznał - nie ma dla niego już ratunku, znajduje w sobie siłę, aby walczyć o zdrowie innych dzieci. Nastolatek zmaga się z nieuleczaną chorobą Leśniewskiego-Crohna oraz zespołem Cushinga. Wczoraj po raz pierwszy kwestował na finale WOŚP w stolicy. Niestety, stan zdrowia Łukasza pogorszył się. Nastolatek opublikował w sieci rozdzierający serce wpis.  Zobacz także:   Oto najpopularniejsze aukcje WOŚP 2020! Medal Tokarczuk na razie droższy niż spotkanie z Lewandowskimi Stan Łukasza Berezaka pogorszył się podczas finału WOŚP Podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Łukasz Berezak kwestował w Warszawie. Chłopca można było spotkać pomiędzy placem Bankowym a placem Teatralnym. To właśnie tam wraz z rodzicami zbierał pieniądze do swojej puszki. Miniona niedziela była dla chłopca bardzo intensywna. O poranku gościł na kanapie DD TVN, opowiedział o swoich zmaganiach z chorobą, a po południu wraz z rodzicami pojawił się już na ulicach Warszawy. Po godzinie 18 miał wystąpić w studiu WOŚP razem z Jurkiem Owsiakiem. Niestety, stan chłopca niespodziewanie się pogorszył.  Łukasz opublikował na swoim Instagramie rozdzierający serce wpis:  Ledwo piszę tę wiadomość, przepraszam ale nie zobaczycie mnie w tv. Dostałem silnej kolki nerkowej i jestem wrakiem człowieka. Przepraszam Was - napisał Łukasz. Kolejna wiadomość chłopca jest jeszcze smutniejsza:  Zwyczajnie Was zawiodłem - czytamy.   Łukaszu! Dla wszystkich jesteś bohaterem i symbolem siły! Nikogo nie zawiodłeś lecz pokazałeś piękną postawę, która godna jest naśladowania. Życzymy Ci dużo siły w walce z tą okrutną chorobą.  Chłopiec podsumował...

Łukasz Berezak, wolontariusz WOŚP
Instagram
Newsy
Łukasz Berezak w poruszającym wywiadzie: "Całymi dniami leżę w łóżku. Poddałem się. Przegrałem"
Łukasz Berezak oraz jego mama Iza opowiedzieli o zmaganiach z chorobą Leśniewskiego-Crohna i zespołem Cushinga. Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP czuje się coraz gorzej.

Łukasz Berezak to najpopularniejszy wolontariusz WOŚP. 16-latek zmaga się z nieuleczalną chorobą Leśniewskiego-Crohna, zespołem Cushinga oraz wieloma powikłaniami, takimi jak problemy z kośćmi, nerkami i sercem. Pomimo tego, że z roku na rok czuje się coraz gorzej, a leki przestają działać, zawsze znajduje w sobie siłę, aby pomagać innym. W tym roku po raz pierwszy kwestował na WOŚP w Warszawie.  Łukasz Berezak i jego mama Iza w poruszającym wywiadzie dla Viva.pl opowiedzieli o swoim życiu, bólu i gasnącej nadziei na wygraną z okrutną chorobą.  Zobacz także:   "Nie przegrywam, tylko już przegrałem - najsłynniejszy wolontariusz WOŚP poruszająco o swojej chorobie Łukasz Berezak, najpopularniejszy wolontariusz WOŚP, o swojej chorobie  Łukasz Berezak w wywiadzie dla Viva.pl zdradził, że będzie kwestował na WOŚP tak długo, jak mu tylko zdrowie na to pozwoli. Nastolatek nie wierzy, że jego stan poprawi się w najbliższym czasie, ale ma nadzieję, że będzie miał na tyle siły, żeby wyjść na ulicę podczas kolejnego finału Orkiestry: Diagnoza została już postawiona i zmienić jej nie można. Jeżeli ktoś chciałby mi pomóc, nie będzie w stanie. (...) Ta wiara już we mnie wygasła, nie zostało jej nawet 0,01 procenta. Od dłuższego czasu otacza mnie ból, z którym zmagam się tak, że nie mogę normalnie funkcjonować. Całymi dniami leżę w łóżku, ciągle mam różne bóle i nie mogę im zaradzić. Poddałem się więc. Wiem, że przegrałem. Wszyscy mi mówią, że nie wolno (tak myśleć - red.), ale ja musiałem to powiedzieć. Gdy czuję, że przegrywam, nie mogę tego zatajać. Po prostu nie umiem - wyznał Łukasz Berezak.  W programie "Uwaga!" Łukasz wyznał, że stracił już nadzieję na odzyskanie zdrowia i...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner