Neymar
EastNews

Neymar oskarżony o gwałt! Co zarzuca mu poszkodowana kobieta?

Neymar
EastNews

Brazylijski piłkarz Neymar został oskarżony o gwałt! Do zdarzenia miało dojść 15 maja w Paryżu. Sportowiec miał poznać kobietę przez internet i opłacić jej bilety i zakwaterowanie. Neymar nie przyznał się do winy i twierdzi, że to próba wymuszenia odszkodowania. 

Neymar oskarżony o gwałt

Neymar i poszkodowana kobieta mieli poznać się na Instagramie. Według raportu policyjnego para umówiła się na spotkanie w Paryżu. Sportowiec miał zapłacić za bilety Brazylijki i pobyt w luksusowym hotelu. Do zdarzenia doszło w nocy 15 maja. Neymar będąc "prawdopodobnie pod wpływem alkoholu" przyszedł do pokoju hotelowego dziewczyny. 

Po kilku chwilach „rozmowy i wymiany czułości piłkarz miał stać się agresywny i przemocą, wbrew woli ofiary, zmusić ją do odbycia stosunku seksualnego" - brzmi raport policyjny. 

Zobacz także: Już wiadomo, jak Cristiano Ronaldo będzie się bronić w sprawie o gwałt. To KONIEC jego piłkarskiej kariery?

Kobieta do Brazylii wróciła po 17 maja. Była jednak na tyle w złym stanie emocjonalnym, że nie potrafiła zgłosić gwałtu wcześniej. 

Sportowiec i jego menadżer (ojciec) zaprzeczyli oskarżeniom. Opublikowali na stronie internetowej 27-latka oficjalne oświadczenie odnosząc się do sytuacji. 

„Całkowicie odrzucamy niesprawiedliwe oskarżenia, a przede wszystkim ujawnienie się w prasie niezwykle negatywnej sytuacji. (…) Wszystkie dowody usiłowania wymuszenia i tego, że nie było gwałtu zostaną przedstawione policji w odpowiednim czasie” – napisano. 

Obecnie Neymar przebywa na zgrupowaniu brazylijskiej kadry i przygotowuje się do turnieju Copa America. Jego klub nie odniósł się do sytuacji. 

Neymar
EastNews

Neymar został oskarżony o gwałt

Neymar
EastNews

 

Więcej na temat Neymar
Przeładuj

Basia Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do "M jak miłość"! "Znam już termin"

zobacz 00:51