akpa20110606_zyczenie_agaty_ae_1274.jpg
AKPA
Newsy

Nergal został laureatem trzeciej edycji akcji "Życzenie Agaty"!

"Pół tej nagrody należy się Dorocie"
Doda za wspieranie swojego narzeczonego w walce z chorobą, a także za zainicjowanie akcji dzięki której oddawanie szpiku wzrosło w Polsce kilkakrotnie, otrzymała wiele nagród. Także główny zainteresowany, czyli jej były narzeczony, Adam Darski został został laureatem trzeciej edycji akcji "Życzenie Agaty". Plebiscyt ten jest dedykowany pamięci siatkarki Agaty Olszewskiej Mróz, zmarła w czerwcu 2008, po przeszczepie szpiku kostnego. Dziennikarze Pani już od 3 lat piszą białaczce i przeszczepach szpiku, propagują profilaktykę zdrowotną i namawiają do zostania dawcą  szpiku.

Lider grupy "Behemoth" otrzymał wyróżnienie za upublicznienie informacji o swojej chorobie i zaangażowanie się w propagowanie idei dawstwa szpiku, a swoją postawą dał wielu chorym nadzieję.

Darski odbierając nagrodę podziękował Dorocie i stwierdził, że połowa tej nagrody należy do niej.

- Pół tej nagrody należy się Dorocie Rabczewskiej. To ona uruchomiła całą tę lawinę, za co bardzo jej dziękuję.
- powiedział wzruszony muzyk.

Magazyn "Pani" od trzech lat prowadzi akcję społeczną "Życzenie Agaty", która propaguje ideę przeszczepów szpiku. Co miesiąc osoby publiczne oddają krew i rejestrują się w banku dawców szpiku. W tym roku zrobili to m.in. Olga Bołądź,, Marietta Żukowska, Beata Tadla oraz Edyta Olszówka.

pijavka
ONS
Newsy
Edyta Olszówka dawcą!
"Czekam w gotowości na telefon"

Edyta Olszówka ma ogromny talent aktorski. Ma również ogromne serce. Niedawno aktorka podjęła niezwykle odpowiedzialną decyzję. Postanowiła wziąć udział w akcji "Życzenie Agaty" i  zostać dawcą szpiku.  - Kiedy otrzymałam propozycję wzięcia udziału w akcji "Życzenie Agaty", nie zawahałam się. Po chwili przyszedł jednak strach i się rozpłakałam. Boję się bólu, boję się zastrzyków. - powiedziała aktorka w "Super Expresie". Z czasem jednak Olszówka przestała się bać. - Dziś jestem w pełni świadoma swojej decyzji i czekam w gotowości na telefon. Raz już zadzwonił, ale ostatecznie okazało się, że to jednak nie ja. Nie jestem mamą, a zawsze marzyłam, aby mieć dziecko. Oddając krew do banku szpiku, otrzymałam wielką szansę ofiarowania komuś życia. - dodała w wywiadzie. Mocno kibicujemy Pani Edyto! daks

Maja Sablewska wspomaga akcję charytatywną
Newsy
Maja Sablewska wspomaga piękną inicjatywę. I nie boi się igieł!
O co chodzi?

Większość gwiazd chętnie wykorzystuje swoją popularność do tego, aby wspomagać najbardziej potrzebujących . Jedną z takich osób jest Maja Sablewska . Stylistka wspiera bardzo szlachetną akcję zorganizowaną przez Fundację przeciwko Leukemii . Kiedy w 2008r umarła siatkarka Agata Mróz redakcja miesięcznika PANI postanowiła realizować jej życzenie: aby w Polsce było jak najwięcej dawców szpiku. Tak powstała akcja " Życzenie Agaty". Dziś dołączyłam do grona tych szczęśliwców, którzy mogą zostać dawcą i uratować komuś życie. Oby sie udało.  LoVe - zdradziła nam Sablewska. Brawo Maja! Zobacz: Sablewska zaręczyła się! Mazolewski zrobił jej ogromną niespodziankę  

doda2.jpg
ONS
Newsy
Nergal dał Dodzie oryginalny prezent
Jesteśmy pewni, że wykreuje nową modę!

Tegoroczne urodziny Dody były wyjątkowe, gdyż pojawił się nich jej narzeczony – Adam Darski. Do końca nie było wiadomo, czy Nergal pojawi się w Warszawie, bo po przeszczepie szpiku kostnego, który ostatnio przeszedł, lekarze kazali mu unikać wszelkich bakterii. A jak wiemy Doda ostatnio była przeziębiona, pisała nawet o tym na swoim Facebooku. Jednak narzeczony zrobił Dorocie nie lada niespodziankę, kiedy w dniu urodzin przyjechał do Warszawy. Jeszcze większą niespodzianką był prezent, jaki Doda dostała od Nergala – złotą blaszkę na łańcuszku  z wygrawerowaną grupą krwi artystki.  Uważamy, że jest to bardzo oryginalny i bardzo piękny prezent. Teraz Dorota będzie miała informację o grupie krwi zawsze przy sobie, tak na wszelki wypadek. Widać, że dla Darskiego zdrowie narzeczonej jest równie cenne jak jego własne. Piękny gest, może znajdzie naśladowców.

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner