Newsy

Nazwano ją "najbrzydszą kobietą świata", a lekarze bali się ją pokazać matce. Ale Lizzie Velasquez udowodniła, że to nie wygląd się liczy

Lekarze bali się ją pokazać matce po porodzie

Nic nie wskazywało, że Lizzie Velasquez urodzi się z tak poważnym schorzeniem. Ciąża jej matki przebiegała prawidłowo, beż żadnych komplikacji. Kiedy jednak lekarze zobaczyli Lizzie zaraz po porodzie, obawiali się pokazać ją kobiecie, która ją urodziła.

Na początku nikt nie wiedział, co dolega dziewczynce. Przez lata była szykanowana, wytykana palcami, potępiana za swój odbiegający od kanonów piękna wygląd. Ona jednak udowodniła, że wygląd nie jest najważniejszy, a w życiu można osiągnąć wszystko o czym tylko się marzy.  Założyła kanał na Youtubie, a także została aktywistką działającą na rzecz zapobiegania przemocy w szkołach. Poznajcie zatem niezwykła historię Lizzie Velasquez! 

Zobacz także: Urodził się bez rąk i nóg. Matka po porodzie krzyczała: "Zabierzcie TO ode mnie". Dziś Nick Vujicic inspiruje miliony! 

Anika z "The Voice Kids" o życiu z mukowiscydozą. "Ta choroba jest częścią mnie"

Lizzie Velasquez - niezwykła kobieta, która udowodniła, że to nie wygląd jest w życiu najważniejszy

13 marca 1989 przyszła na świat malutka dziewczynka, która swoim wyglądem zdecydowanie odbiegała od innych niemowlaków. Wygląd Lizzie zszokował nawet lekarzy, którzy byli przerażeni, że muszą pokazać ją matce - bali się jej reakcji. Postanowili zrobić dziewczynce zdjęcie, aby kobieta mogła stopniowo przyzwyczaić się do widoku swojej córki. Na szczęście mama Lizzie jak również jej tata nie przestraszyli się jej, a wręcz przeciwnie. Pomimo iż ich dziecko nie wyglądało jak inne maluchy, od razu ją pokochali i cieszyli się, że właśnie powitali nowego członka rodziny. 

Lekarze długo nie wiedzieli dlaczego Lizzie jest taka malutka i "inna". Na początku nikt nie był w stanie postawić trafnej diagnozy. Jak się okazało, jej choroba jest niezwykle rzadka - to syndrom Marfanoid-progeroid-lipodystrofia. Jest to wada genetyczna, która uniemożliwia gromadzenie tkanki tłuszczowej i przybieranie na wadze. Chociaż je nawet 8 tysięcy kalorii dziennie, Lizzie waży obecnie około 26 kilogramów! Dziewczyna nie widzi również na jedno oko. Jej twarz jest znacząco zdeformowana.

Nigdy nie ważyłam więcej niż 30 kilogramów. Kiedy byłam na studiach chowałam ogromny pojemnik [...] z ciastkami Twinkies, pączkami, czipsami i Skittelsami - mówi Lizzie. 

Wygląd Lizzie od początku był pewną barierą. Brak pewności siebie, naśmiewanie się i szykanowanie przez rówieśników w szkole, wytykanie palcami na ulicy... Jej choroba przysporzyła wielu nieprzyjemnych sytuacji i chociaż ona sama bardzo chciała, aby wszyscy traktowali ją jak zdrową osobę, to niestety tak nie było przez wiele lat. 

Jej dzieciństwo było nieustanną tułaczką po szpitalach i specjalistach. Dziewczyna przeszła kilkanaście operacji i setki badań, jednak nikt nie wiedział, jak można jej pomóc. Ale to nie choroba sprawiała jej największy ból, a obelgi przepełnione nienawiścią i pogardą, których doświadczała przez lata. 

Uznana "najbrzydszą kobietą świata"

Lata mijały, a szykany nie ustawały. Kiedy Lizzie była już nastolatką stało się coś, co nigdy nie powinno się wydarzyć. Pewnego dnia, gdy dziewczyna chciała posłuchać muzyki natrafiła na film w serwisie Youtube - o niej samej! Tam okrzyknięto ją "najbrzydszą kobietą świata", a film w tamtym momencie obejrzało ponad 4 miliony ludzi! 

Jednak nie to było najgorsze, a komentarze, które pojawiły się pod nagraniem. Tysiące obelg, wyzwisk i przepełnionych nienawiścią wpisów zadały jej cios w samo serce. To nie choroba ją niszczyła, tylko ludzie. Dziewczyna długo nie mogła zrozumieć, dlaczego jej wygląd wywołuje  taką nienawiść do jej osoby. Była w coraz gorszym stanie psychicznym. 

Punkt zwrotny w jej życiu 

Po latach cierpienia postanowiła udowodnić, że to nie wygląd jest w życiu najważniejszy! Chciała, aby ludzie zaczęli doceniać ją za życiowe osiągnięcia. Postanowiła założyć kanał w serwisie Youtube nie po to, aby podbić świat social mediów, ale po to, aby ktoś w końcu jej wysłuchał. Z tygodnia na tydzień z Lizzie zostawało coraz więcej subskrybentów i w końcu pojawiły się głosy zachwytu, a nie obelgi i wyzwiska! Ludzie z podziwem zaczęli patrzeć na dziewczynę, która pomimo tak trudnego życia ma w sobie tyle ciepła i pasji. Obserwatorzy kochają ją za jej życiowy optymizm i radość z życia. Lizzie jest teraz dla nich ogromną motywacją! 

Na kanale Lizzie możemy zobaczyć filmy o różnej tematyce, w tym też motywacyjne przemowy. Nienawiść internautów do Lizzie przerodziła się w miłość! Teraz w komentarzach pod jej filmami pojawiają się wzruszające wpisy, w których obserwatorzy dziękują jej za kolejną dawkę motywacji i optymizmu. Niektórzy dzięki niej znów uwierzyli w siebie - tak jak ona uwierzyła w siebie kilka lat temu. Założenie kanału Youtube naprawdę odmieniło jej życie! 

Lizzie jest również autorką książek, powstał także film dokumentalny, ukazujący jej życie - "A Brave Heart: The Lizzie Velasquez Story". Teraz to ona pomaga innym - została aktywistką działającą na rzecz zapobiegania przemocy w szkołach, której ona sama przez lata doświadczyła. Jest również znaną mówczynią motywacyjną. Jej niezwykle wzruszającą przemowę podczas konferencji TEDx w 2014 roku obejrzało miliony osób z całego świata. Wtedy też dziewczyna mówiła między innymi, że właśnie ten sceptycyzm ludzi do jej osoby, zmotywował ją do działania. 

Wypruwałam sobie żyły, a moją motywacją byli ludzie, którzy mówili mi, że nie mogę tego zrobić. Ich sceptycyzm motywował mnie i pozwalał działać. Wykorzystajcie sceptycyzm ludzi, którzy są wokół Was, aby poczuć się lepiej. Gwarantuję Wam, że wygracie. [...] Chciałabym abyście zastanowili się, co Was definiuje. Pamiętajcie! Odwaga zaczyna się tutaj... 

Lizzie znana jest również z tego, że w jej motywacyjnych przemowach jest mnóstwo dobrego humoru. Sama nawet pozwala sobie żartować ze swojej choroby i podkreśla, że stara się wyciągnąć z niej korzyści. 

Wiele osób myśli "Lizzie, jak możesz mówić, o korzyściach tej choroby, kiedy widzisz tylko na jedno oko?" Pozwólcie, że powiem, jakie są korzyści, bo są naprawdę ogromne. Noszę jedną soczewkę kontaktową - pół soczewek kontaktowych. Noszę okulary do czytania, zrealizowane na pół recepty. Jeśli ktoś mnie denerwuje, jest niemiły, lepiej niech stanie po mojej prawej stronie. To tak jakby nie było tam nikogo. Nawet nie wiem, że ktoś tam jest. 

Historia Lizzie jest naprawdę niesamowita i warto brać z niej przykład. Czasami mamy tendencje do narzekania ze swojego wyglądu, życia, pracy... A wystarczy naprawdę tylko trochę chęci i wiary w to, że nasze życie może się odmienić. Tak jak uwierzyła w to i zrobiła to Lizzie Velasquez - mówczyni motywacyjna i Youtuberka! Wygląd to nie wszystko - liczy się to, co mamy w głowie i w sercu!

Zobacz także
królowa Elżbieta II

Choroba królowej Elżbiety II wyszła na jaw! Brytyjczycy są zaniepokojeni

Ania i Jakub z Rolnik szuka żony

Choroba w domu Jakuba z "Rolnik szuka żony"? Mamy oświadczenie: "Nie wiem, kto wymyślił taką plotkę!"

 

Anna Powierza
Newsy
Ania Powierza straciła 30 kg! Jak to zrobiła? „Otyłość to choroba, więc najpierw lekarz”
Ania Powierza straciła 30 kg! Jak to zrobiła? „Otyłość to choroba, więc najpierw lekarz”

Anna Powierza nie tak dawno jeszcze zmagała się z otyłością. Zanim znalazła specjalistę, który ją dobrze zdiagnozował, próbowała różnych ćwiczeń i diet. Niewiele to jednak dawało. Z aktorką, którą Polacy powszechnie kojarzą jako "Czesię z Klanu", mieliśmy okazję porozmawiać przy okazji spotkania "EKO Pomoc ERP". W Dzień Dziecka Europejska Platforma Recyklingu przekazała razem z gwiazdami laptopy do nauki online dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 28 w Warszawie. Ania szczerze opowiedziała nam o swoich zmaganiach z wagą. Jak mówi dziś, choroba to choroba, dlatego należy zacząć od lekarza. Jak powiedziała przed kamerą Party.pl, "insulinooporność ma się do końca życia". Jednak z radami dobrego specjalisty powrót do właściwej wagi nie wymaga aż takich wyrzeczeń. Jak wygląda jej dieta? Co robi? Jak ćwiczy? Zobaczcie, co Ania wyznała naszej dziennikarce. Zobacz także:   Powierza komentuje swoje romanse z kolegami z "Klanu"! Tak szczera dawno nie była! 41-letnia dziś Anna Powierza przeszła niedawno dużą metamorfozę - straciła 30 kg! I wygląda świetnie:

Benetton - materiały promocyjne
Newsy
Benetton musi wycofać reklamę z całującym się papieżem!
W Watykanie zawrzało! Reklama jest zbyt kontrowersyjna

Reklama, mająca na celu walkę z nienawiścią, to fotomontaż, na którym Benedykt XVI całuje imama meczetu Al-Azhar w Kairze Ahmeda al-Tajeba. Reakcja Watykanu była tak szybka i ostra, że została ona wycofana zanim tak naprawdę masowo ruszyła. Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi oświadczył, że: - należy wyrazić zdecydowany protest przeciwko niedopuszczalnemu wykorzystaniu wizerunku papieża, zmanipulowanemu i instrumentalnie użytemu . Dodał, że jest to prowokacja, naruszenie uczuć religijnych wiernych oraz świadczy o braku szacunku do papieża. Reklama z wizerunkiem Benedytka XVI jest częścią kampanii Unheat. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na to ile złego wydarzyło się na świecie przez nienawiść oraz zwrócenie uwagi na potrzebę krzewienia pokoju poza podziałami. W Kampanii wykorzystano również fotomontaże całujących się: premiera Izraela Benjamina Netanjahu i lidera Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa , prezydenta USA Baracka Obamy i przywódcy Chin Hu Jintao , prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego i kanclerz Niemiec Angeli Merkel . Nie jest to pierwsze kontrowersyjna kampania tej włoskiej marki. Benetton słynie z odważnych, ostrych i łamiących tabu reklam. habibi

Roksana Węgiel pod ostrzałem internautów
Lukasz Kalinowski/East News
Newsy
Roksana Węgiel oburzyła internautów odważnym nagraniem. "Ludzie, ona nie ma 12 lat"
Nowe nagranie Roksany Węgiel podzieliło intenautów. Jedni uważają, że ostro przesadziła, inni przypominają, że jest już prawie pełnoletnia.

Roksana Węgiel ma zaledwie 17 lat, a już robi oszałamiającą karierę. Jej muzyczna przygoda zaczęła się od programu "The Voice Kids", który zwyciężyła. Zadebiutowała, mając jedynie 12 lat i niektórym trudno przyzwyczaić się do tego, że nastolatka dorasta. Roxie Węgiel w mgnieniu oka z dziecka stała się pewną siebie nastolatką. Ostatnio jednak szczególnie zaskoczyła fanów, wstawiając nowe wideo na TikToka, na którym, jak twierdzą, zupełnie nie jest do siebie podobna. Pojawiły się krytyczne komentarze, które podzieliły internautów.  Roksana Węgiel publikuje zbyt dorosłe wideo?  Roksana Węgiel zrzesza sporą liczbę fanów na swoich portalach społecznościowych. Nastolatkę na Instagramie obserwuje aż 1,3 mln użytkowników, a jej profil na TikToku śledzi aż 1,5 mln osób! 17-latka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych młodych gwiazd w Polsce. Oprócz działalności w branży muzycznej, dziewczyna aktywnie rozwija swoją karierę w telewizji. U boku Idy Nowakowskiej, zadebiutowała jako prowadząca nowego formatu "You can dance - nowa generacja", który skupiał się na talentach młodych tancerzy. Zobacz także:  Roksana Węgiel zdradziła, czy jest zakochana!  Ta wszechstronna młoda artystka w ciągu kilku lat zmieniła się nie poznania. Chociaż nie powinno to nikogo dziwić, dalej wywołuje u fanów spore zdziwienie . Szczególnie komentowany jest jeden z jej filmików. Na nagraniu, które wzbudziło spore kontrowersje, widzimy Roxie Węgiel tańczącą w jacuzzi. 17-latka, która niedawno obchodziła urodziny , ma na sobie wycięty kostium kąpielowy i futrzany kapelusz. Fani piszą o tym, że ledwo co poznają gwiazdę, a nawet sugerują, że jej zachowanie i wygląd nie są odpowiednie względem jej wieku. ...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik