Natasza Urbańska porównuje się do Lady Gagi
ONS

Natasza Urbańska w końcu doczekała się momentu, w którym poświęca się dużo miejsca jej artystycznym dokonaniom. Jej najnowszy teledysk "Rolowanie" jest na ustach wszystkich, a tydzień po premierze wciąż wzbudza duże emocje. W dużej części negatywne, bo internauci wyśmiali go już na setki różnych sposobów, ale Natasza zdaje się tym nie przejmować i w kolejnych wywiadach przekonuje o jedynej słusznej interpretacji klipu. Przypomnijmy: "Tak się bawi wiele dziewczyn, czasem jest fejs demolejszyn"

Teraz Natasza idzie o krok dalej i ma coraz nowsze pomysły na to, jak obronić swój artystyczny teledysk. Zarzekając się, że nie zamierza się tłumaczyć, właśnie udzieliła kolejnego wywiadu. Tym razem wysłuchała ją Ewa Wojciechowska, która zwróciła uwagę w rozmowie z piosenkarką, że klip doczekał się tysięcy internetowych memów i parodii. Urbańska twierdzi, że sama świetnie się bawi oglądając je w sieci i porównuje się do... Lady Gagi.
 

Tak! Dobre! Czytałam niedawno wywiad z Mariną Abramovic, która opowiadała o teledysku Lady Gagi. Gaga chodzi naga po lesie, przyciskając do siebie wielki kryształ i ten właśnie klip był milion razy parodiowany w internecie. To był wielki sukces, chociaż ludzie tego nie rozumieli i robili sobie z tego żarty (...) Nie mam ochoty nikogo gonić, nikomu niczego udowadniać, ani się przed nikim tłumaczyć. Efekt był zamierzony, dokładnie taką dziewczynę chciałam pokazać - wyznaje w rozmowie z portalem ewawojciechowska.pl


Trzeba przyznać, że to dość pokrętna logika, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że wideo Lady Gagi, o którym wspomina Natasza nie było teledyskiem muzycznym, ale eksperymentem autorstwa Mariny Abramovic, cenionej w świecie artystki performatywnej. Mamy wrażenie, że zestawienie go z lizaniem umywalki to dość ryzykowny pomysł.

Zobacz: Lady Gaga kompletnie nago. Tak promuję nową płytę (18+)

Urbańska przy okazji zdradza, kto stoi za jej efektowną choreografią i wspomnianą umywalką w klipie. Niespodzianki nie ma.
 

To Janusz Józefowicz. Ograniczenie przestrzeni było zabiegiem celowym. Choreografia to wspólna koncepcja moja i Janusza. Operatorem był Kuba Józefowicz, który zebrał wiele pochwał za te kadry. Dla mnie zagranie takiej dziewczyny było ciekawym wyzwaniem, chociaż po zdjęciach miałam posiniaczone kolana i naciągnięte ścięgna - dodaje.


Jedno jest pewne - "Rolowanie" cieszy się sporą oglądalnością na YouTube, gdzie dobija powoli do 2 milionów odtworzeń. Tylko czy o taką popularność powinno chodzić artystce?

Zobacz: Urbańska chce jechać na Eurowizję. Zaśpiewa "Rolowanie"?

Sesja zdjęciowa promująca kolekcję "Muses" Nataszy Urbańskiej:

Więcej na temat Natasza Urbańska