Na warszawskim wernisażu Bogny Jarzemskiej-Misztalskiej pojawiło się wiele gwiazd świata kultury i show-biznesu. Twórczość artystki podziwiali m.in. Natalia Kukulska, Joanna Racewicz, Marzena Rogalska, Monika Zamachowska, Piotr Zelt i Katarzyna Krawczyk, Zofia Czernicka, Marek Kaliszuk, Walerija Żurawlewa czy Laura Samojłowicz. Muzyczną gwiazdą wieczoru była Sasha Strunin, a wydarzenie prowadził Andrzej Młynarczyk.

Sztuką polskiej artystki zachwycano się w Kanadzie, Szwajcarii, Belgii, Niemczech i Arabii Saudyjskiej. Jej pasją jest wymagająca niezwykłego kunsztu emalia - obrazy pokryte kolorowymi szkliwami i wypalane w temperaturach 1000'C. Kolorystyka, po włożeniu do pieca, zupełnie różni się od tej po wyjęciu z niego. Emalia tworzy nad obrazem alchemiczną aurę. 

Bogna Jarzemska-Misztalska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wychowywana w rodzinie artystów, została uhonorowana już w najwcześniejszym etapie kariery, zdobywając nagrodę prof. Józefa Szajny za nowatorstwo w sztuce, a jej dyplom uznano za najlepszy z dziedziny malarstwa w 2003 roku. 

 

Natalia Kukulska to fanka twórczości Bogny Jarzemskiej-Misztalskiej

Na wernisażu pojawiła się m.in. tancerka Walerija Żurawlewa

Więcej na temat Natalia Kukulska