6. Fashion Designer Awards
serwis prasowy FDA
Newsy

Nasz patronat: znamy 9 finalistów 6. edycji Fashion Designer Awards

Dowiedzcie się więcej!
5. kwietnia 2014 roku w Złotych Tarasach odbył się półfinał 6. edycji Fashion Designer Awards. 20-tu młodych projektantów zaprezentowało swoje kreacje, a 9 z nich weszło do finału konkursu!

Na gości podczas półfinału czekało wiele atrakcji - prezentacja zdjęć uczestników Kazar Photo Design Project, Anna Wierzbicka (Kazar) ogłosiła nazwiska 3 finalistów Kazar Photo Design. Oto oni: Tomasz Szerszeń, Joanna Jaśkowiak, Jarosław Ciesielski. Zwycięzcę poznamy już w maju na gali FDA.

Przeczytajcie więcej o Fashion Designer Awards

Stylistka Ewelina Rydzyńska udzielała konsultacji stylistycznych w strefie Whirlpool 6-ty Zmysł Kolory, Partnera Strategicznego FDA. Jedną z atrakcji wieczoru był także konkurs „Za co kocham swoje ubrania”, nagrodą główną była pralka Whirlpool z innowacyjną technologią 6-ty Zmysł Kolory. O makijaże modelek zadbała firma AVON i makijażystka marki Hanna Knopińska.

Na koniec wszystkich pokazów Joanna Sokołowska- Pronobis, poznajcie ich już teraz:

  1. Cichoń Klaudia - Warszawa
  2. Gniłka Agnieszka - Kobiernice
  3. Goś Marta, Sobczak Martyna - Londyn
  4. Kopeć Anna - Warszawa
  5. Kwapisz Zuzanna - Warszawa
  6. Ożarowska Aleksandra – Strzelce Opolskie
  7. Sypuła Monika – Kraków
  8. Wójciak Michał - Kraków
  9. Wydra Ewelina – Berlin

Zobaczcie więcej zdjęć z półfinału konkursu:

Fashion Designer Awards
Fashion Designer Awards
Newsy
Lizbona, Berlin, Warszawa, Paryż, czyli nagrody w konkursie Fashion Designer Awards 2014

W 6. edycji topowego konkursu Fashion Designer Awards jak co roku znajdują się fenomenalne nagrody. Staże u projektantów mody w Berlinie, Lizbonie oraz w Polsce, nagroda finansowa 15 tysięcy złotych a także wyjazd na targi tkanin do Lille i na wystawę fotograficzną do Paryża w towarzystwie zwycięzcy Kazar Design Photo Project , który odbywa się pod patronatem Fashion Designer Awards. Przeczytajcie więcej o Fashion Designer Awards Zobaczcie o jakie nagrody walczą w tym roku najzdolniejsi polscy projektanci! Nagrody 6. edycji Fashion Designer Awards I miejsce: staż w atelier Alexandry Moury w Lizbonie 15.000 zł ufundowane przez MSKPU dwuletnie stypendium w MSKPU wyjazd na największe targi tkanin Lille we Francji ufundowane przez Partnera Strategicznego Whirlpool z innowacyjną technologią 6-ty Zmysł Kolory II miejsce i III miejsce     –  roczne stypendium w MSKPU wybrani finaliści:          - staż w atelier Dawida Tomaszewskiego w Berlinie        - staż w atelier Bohoboco W warszawie Nagrody dla półfinalistów: Książka „Marlena Dietrich” Charlotte Chander wyd. Pruszyński i S-ka designerski organiser Escribo Książka ”Moda w przedwojennej Polsce” Anny Sieradzkiej, wyd. PWN

6. Fashion Designer Awards - finał
serwis prasowy FDA
Newsy
Finał 6. edycji Fashion Designer Awards już za nami
Zobaczcie, co się działo na wielkiej imprezie modowej!

Ten wieczór należał do 10-ciu finalistów Fashion Designer Awards , którzy zaprezentowali po 4 sylwetki finałowe. Bezkonkurencyjne były MARTA GOS I MARTYNA SOBCZAK. II miejsce zajęła Ewelina Wydra, III miejsce - Klaudia Cichoń. Staż w atelier Bohoboco – Zuzanna Kwapisz a staż w atelier Dawida Tomaszewskiego w Berlinie – Ewelina Wydra. „Tegoroczni finaliści ujęli mnie dojrzałością i profesjonalizmem. Jestem przekonana, że sukces do nich przyjdzie, tylko muszą dać mu trochę czasu" - mówi Joanna Sokołowska – Pronobis (producentka i pomysłodawczyni)  w zjawiskowej kreacji Lidii Kality. Przeczytajcie więcej o Fashion Designer Awards Wyjątkowym pokazem tego wieczoru były pokazy Serafina Andrzejaka (zwycięzcy 5. FDA), oraz Alexandry Moury z Lizbony. Kolekcja zatytułowana „Czarownice z Hadramaut” była inspirowana plemieniem Hadramaut oraz dorobkiem portugalskiego muzyka Pires Vieira. Kolory wykorzystane w kolekcji: czarny, szary oraz specjalne torby podkreślały rutynę życia gdzie podstawą jest pasterstwo i rolnictwo zaś indigo, beżowy a także specjalne stożkowe kapelusze - mistycyzm. Zwyciężczynie 6. edycji FDA zgarnęły imponującą pulę nagród : staż w atelier Alexandry Moury, wyjazd na targi tkanin Tissue Premier do Francji od partnera strategicznego Whirlpool 6th Sense Colour, 15.000 zł od MSKPU. Roczną współpracę przy pokazach i sesjach od firmy AVON. Anna Wierzbicka (Kazar) przyznała nagrodę dla zwycięzcy Kazar Photo Design Project – Joanna Jaśkowiak pojedzie na prestiżowe wydarzenie fotograficzne Paris Photo wraz ze zwycięskim duetem FDA : Marta Gos, Martyna Sobczak.

Fashion Designer Awards 2014
materiały prasowe FDA
Newsy
Nasz patronat: Wystartowała 6. edycja konkursu Fashion Designer Awards
Weź udział!

Tradycyjnie w grudniu rusza już 6 edycja topowego  konkursu Fashion Designer Awards 2014 tym razem pod hasłem szalone lata 20-te i 30-te. Uczestnicy mogą inspirować się m.in.: gwiazdami starego Hollywood, kabaretami, obrazami Tamary Łempickiej, stylem wielkich gwiazd starego kina jak Jadwiga Smosarska, czy Pola Negrii, czasami nowej ery jazzu, prohibicji czy prawdziwej rewolucji w modzie. Modowe gwiazdy na FDA 2014 Producentką i pomysłodawczynią konkursu jest Joanna Sokołowska- Pronobis, która stworzyła go z myślą o wspieraniu młodych modowych talentów. Do tegorocznego grona jurorów - „poławiaczy pereł” zaprosiła: Dawida Tomaszewskiego, Łukasza Jemioła, Joannę Klimas, Agnieszkę Maciejak, duet Bohoboco, Mariettę Żukowską, Adę Fijał, Edytę Herbuś, Dorotę Williams, Karolinę Malinowską, Beatę Sadowska, Lidię Popiel, Różenę Opalińską, Grażynę Olbrych, Mikołaja Komara, Agnieszkę Ścibior, Andrzeja Fodera. Zaprezentuj swoją kolekcję! Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze tylko 20 osób, które zaprezentują konkursowe kolekcje na półfinale 5 kwietnia 2014 w Złotych Tarasach a 10 z nich przedstawi je na Gali Finałowej w maju 2014. Finaliści zawalczą o nagrodę finansową w wysokości 15.000 zł ufundowaną przez MSKPU oraz staże w atelier w Polsce i zagranicą. Do wygrania są także wyjazdy zagraniczne do Paryża na Paris Photo od Kazar i Lille – prestiżowe targi odzieżowe z partnerem strategicznym FDA – Whirlpool, z  innowacyjną technologią 6ty Zmysł Kolory. Zgłoszenie do  konkursu do 10 lutego 2014 roku   Regulamin dostępny na Fashiondesignerawards.com.pl

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner