Nowe trendy w modzie, to także nowe trendy w makijażu. W tym sezonie mocno podkreślamy policzki, malujemy kreski, a usta podkreślamy w kolorach letnich owoców. Na pokazach mody znajdziemy także nowe tendencje wśród manicure. Dior proponuje malować paznokcie w kolorach pistacji. Śladem francuskiego kreatora mody poszły praktycznie wszystkie marki kosmetyczne i lakiery w zielonej tonacji znajdziemy w ofercie każdej z marek.

Kolejnym mocnym trendem są odcienie niebieskiego. Chanel wskrzesiła swoją najbardziej pożądaną kolekcję lakierów w historii - trzy lakiery w odcieniach jeansu robią prawdziwą furorę w perfumeriach. Nie musimy jednak wydawać fortuny (cena lakieru Chanel: ok. 100 zł). W drogeriach również znajdziemy wiele zbliżonych odcieni za dużo mniejsze kwoty, np. Isa Dora, Delia. Modnie jest nosić kilka odcieni niebieskiego, dlatego też warto zaopatrzyć się, tak jak u Chanel w zbliżone odcienie i nimi wykonać manicure.

Jeśli minionej zimy kupiłaś złoty lakier, nie pozbywaj się go! Tej wiosny modne są odcienie starego złota, lub ciemne lakiery z dużą ilością złotego pyłku. Wyglądają świetnie nawet na krótkich paznokciach.

Zgodnie z tymi trendami swoje paznokcie maluje wiele polskich gwiazd. Niebieskie paznokcie nosi m.in. Marina, zielone Małgosia Kożuchowska, a złote Honorata Skarbek. A Wy, który kolor wybieracie?


kj