Cameron Diaz
Adobe Stock
Newsy

Jak Cameron Diaz pozbyła się trądziku? Poznaj sekret gwiazdy!

Odkryj jak Cameron Diaz pozbyła się trądziku!

Cameron Diaz znana jest ze swoich problemów ze skórą prawie tak samo jak z filmowych hitów, w których zagrała. Obecnie ma dużo lepszą cerę niż kiedyś, choć ciągle co jakiś czas pojawiają się na niej wypryski. Co się zmieniło? Gwiazda pokochała peelingi chemiczne i zabiegi laserowe, które redukują ślady po stanach zapalnych i blizny. Aktorka zauważyła też, że na jej skórę wpływ ma to, co je – gdy ograniczyła fastfoody i słodycze, a jej cera poprawiła się. Masz ten sam problem co Cameron? Zobacz, jak sobie z nim radzić! 

 

Co jest przyczyną trądziku?

Uważa się, że za zły stan skóry po 30. roku życia odpowiedzialne są przede wszystkim dwa czynniki: stres oraz nieodpowiednia dieta. Wpływ mają też zaburzenia hormonalne – dobra wiadomość jest jednak taka, że z wiekiem ich aktywność zanika i tendencja do trądziku zmniejsza się. Mówi się też o specyficznych cechach genetycznych skóry. Jest to jednak bardzo złożony problem, a leczenie trądziku polega w głównej mierze na zaleczeniu stanów zapalnych, usuwaniu nieestetycznych śladów i działaniu profilaktycznym. Spożywane pokarmy nie powodują samej choroby, jednak mogą nasilać jej objawy. Coraz częściej mówi się również o negatywnej roli glutenu, który powoduje stan zapalny w organizmie. Dlatego lekarze zalecają unikanie w diecie przede wszystkim słodyczy i potraw z białej mąki oraz wysoko przetworzonych.

 

Jakie zabiegi są najlepsze na trądzik? 

W leczeniu trądziku stosuje się peelingi dermatologiczne, które nie tylko oczyszczają gruczoły łojowe, ale mają też działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Najlepsze są peelingi na bazie kwasu ferulowego, azelainowego, pirogronowego, glikolowego, mlekowego czy retinolowego. Czasami ich wykonanie poprzedza się delikatną mikrodermabrazją. Dodatkową ich zaletą jest to, że lekko rozjaśniają przebarwienia pozapalne, które z wiekiem niestety łatwiej powstają i trudniej je potem usunąć. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwcześniej zacząć walkę z trądzikiem i nie dopuścić do pojawienia się nieestetycznych śladów czy blizn potrądzikowych! Rozwiązanie? Specjalny laser Isolaz, który jest dostępny w gabinecie dr Łopuszyńskiej. Wiązka światła działa (podobnie jak w zabiegach IPL) przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, a specjalny próżniociąg mechanicznie opróżnia gruczoły łojowe z sebum. 

gabinet_bella
Mat. prasowe

 

Sposób na blizny po trądziku

Najlepsze rezultaty w leczeniu blizn potrądzikowych daje terapia łączona. Zwykle jest to kombinacja lasera frakcyjnego CO2 MEDart i Easy TCA Pixel Peel. Są to zabiegi dobre dla każdego, a jedynym przeciwwskazaniem do zabiegu są aktywne zmiany trądzikowe. Wykonujemy je naprzemiennie w odstępach 4-6 tygodniowych. Liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie przez lekarza (ok. 6 zabiegów łącznie). Skóra staje się gładsza po każdej wizycie, jednak na efekty końcowe trzeba poczekać ok. 2 miesiące po zakończeniu serii.

Easy TCA PIXEL Peel to technika głębokiej regeneracji skóry, która polega na połączeniu terapii mikronakłuwania frakcyjnego Dermapen oraz peelingu Easy TCA. Miks tych technik regenerujących pozwala na dogłębną odbudowę skóry właściwej w przypadku blizn potrądzikowych oraz rozstępów. Laser frakcyjny CO2 MEDart również daje świetne efekty, a skóra goi się po zabiegu ok tygodnia. Uzyskujemy poprawę wyglądu skóry, a w przypadku blizn potrądzikowych można zaobserwować prawie 90% zmniejszenie widoczności śladów. Zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym i jest praktycznie bezbolesny. Aby zwiększyć regeneracyjny efekt lasera frakcyjnego CO2 MEDart można połączyć go z osoczem bogatopłytkowym.

dr_magdalena_lopusznska_bella
Mat. prasowe

Dr Magdalena Łopuszyńska

 

Jak powstrzymać nawrót trądziku? 

Trzeba pamiętać, że trądzik leczymy objawowo. Potem trzeba zadbać o to, aby podtrzymać efekty kuracji, o czym wielu pacjentów zapomina. A trądzik lubi nawracać! Terapia podtrzymująca obejmuje zarówno zabiegi w gabinecie, jak i pielęgnację domową. Regularnie (raz w miesiącu) warto poddać skórę oczyszczaniu peelingami chemicznymi na bazie kwasów (np. ferulowego lub azelainowego). Konieczne są też intensywne zabiegi nawilżające. W domowej pielęgnacji ważne jest dokładne oczyszczanie skóry, najlepiej żelem z wodą. Na co dzień stosujemy lekkie kremy nawilżające – częstym błędem jest sięganie po zbyt tłuste i ciężkie kosmetyki przeciwzmarszkowe, które pobudzają w skórze metabolizm, a tym samym produkcję łoju. Pielęgnacja skóry trądzikowej to złożona sprawa, ale dzięki pomocy specjalistów i regularnemu dbaniu o cerę osiągniemy świetne efekty! 

sposob_na_tradzik
Mat. prasowe

 

Wszystkie informacje na temat zabiegu znajdziesz na stronie Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej BELLA

Adres: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej BELLA , ul. Piękna 19, Warszawa 

 

Materiał powstał we współpracy z Gabinetem Kosmetyki Lekarskiej BELLA 

Szelągowska x Gessler
Mat. prasowe
Newsy
Wspólny projekt Mateusza Gesslera i Doroty Szelągowskiej. Zobaczcie, jak wygląda nowa Akademia Smaku!
Wspólny projekt Mateusza Gesslera i Doroty Szelągowskiej. Zobaczcie, jak wygląda nowa Akademia Smaku!

(_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['nc', 'false']); (_gdeaq = window._gdeaq || []).push(['hit', 'edipresse', '1_ZFNme4.R7.KnvbhDFo8tUKnO9ZkBff1eeXiKpZWgn.y7', 'xkemennhbj', 'mpslpwgkmsyftdnjqqhepsdbbxme']); Kulinarny portal marki BOSCH - akademiasmaku.pl , prowadzony pod okiem Mateusza Gesslera przechodzi diametralną metamorfozę i urządza się na nowo! Wysmakowaną przestrzeń, pełną stylu i innowacyjnych rozwiązań stworzy nowa ambasadorka marki, prawdziwa ekspertka od aranżacji wnętrz – Dorota Szelągowska.   Dorota Szelągowska wykreuje przestrzeń dla marki BOSCH! Doskonały smak to nie tylko kwestia perfekcyjnego przygotowania potrawy. Wysmakowana może być także przestrzeń, która nas otacza. Kuchnia jest tym wyjątkowym miejscem, gdzie świat kulinariów łączy się ze światem designu. Niestety, odpowiednie wyważenie tych dwóch kwestii dla wielu z nas jest sporym wyzwaniem. Dlatego właśnie, marka BOSCH , w trosce o najlepszy smak potraw i nieszablonowy styl całego mieszkania, stworzyła wyjątkowy duet, który doskonale wie, jak powiązać te dwa (z pozoru odmienne) światy. Wieloletni ambasador BOSCH, Mateusz Gessler oraz ekspertka od urządzania wnętrz – Dorota Szelągowska wspólnymi siłami kreują nową Akademię Smaku!   Nowa Akademia Smaku według Szelągowskiej i Gesslera Każdy dom ma swój magiczny, niepowtarzalny klimat. Tworzą go zapach i aranżacja wnętrza, która pozwala na podróż w czasie i powrót do cudownych miejsc. W 2019 roku, marka BOSCH przyjęła sobie za cel zainspirowanie każdego z nas do stworzenia własnego, pięknego i niezwykle komfortowego miejsca, kreując nową Akademię Smaku. Akademia Smaku marki BOSCH przejdzie prawdziwą metamorfozę. Zostanie podzielona na dwie równorzędne sekcje, w których użytkownicy znajdą wartościowe treści dotyczące zarówno kulinariów, jak i urządzania. Za część dotyczącą...

Rodarte
East News
Fleszstyle
Wyraziste usta czy mocne oko? Najmodniejsze makijaże na wiosnę (i ostatkową imprezę!)
Wyraziste usta czy mocne oko? Najmodniejsze makijaże na wiosnę (i ostatkową imprezę!)

Wiosenne pokazy już jesienią zapowiadały wiosnę i teraz, kiedy już naprawdę do niej blisko, z tym wiekszą ekscytacją wracamy do trendów, które wtedy uznaliśmy za najciekawsze. Jest ich mnóstwo i tym razem nie będziemy omawiać wszystkich - w końcu każdy zasługuje na osobną prezentację! - tylko skoncentrujemy się na tych najbardziej spektakularnych, ale mimo wszystko - „ready to wear”. Jednym z najpiękniejszych makijaży, jakie widzieliśmy na pokazach wiosną, jest propozycja Rodarte - malinowe usta zestawione ze słonecznym, żółtym cieniem na powiekach to świeża, odważna propozycja, która wspaniale oddaje nastrój budzącej się wiosny. Ale uwaga, spiesz się, bo sprawdzi się tylko teraz - póki cera jest jeszcze blada. Ale mamy i niespodziankę. Na końcu naszej galerii pokazujemy jeden makijaż tak szalony (nie możemy się powstrzymać!), że zdecydują się na niego jedynie najbardziej odważne kobiety - i to pewnie wybierając się na najbardziej alternatywny z festiwali muzycznych. Naszym zdaniem jest przepiękny. A w naszej galerii zobaczysz także inne makijaże, odpowiednie na codzienne wieczory, a nawet popołudnia.

Fleszstyle
Dieta, kwasy czy antybiotyk? Zobacz, co naprawdę działa na trądzik!
Wydaje ci się, że trądzik jest nie do pokonania? Mylisz się – skuteczne sposoby istnieją, ale nie wolno stosować ich na własną rękę. 

var _gde_njnjdsppkz = new Image(1,1); _gde_njnjdsppkz.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=css70AOTVAuVf.BjPpE0d6R.DpDGOI_Mo66gJ15RuFb.q7/stparam=njnjdsppkz/fastid=fcpowzqdhmslkzioxstuoqzgvwpb'; Z trądzikiem jest jak z katarem – niby żadna poważna choroba, a jednak przeszkadza w życiu. Do tego nieleczony może prowadzić do poważnych komplikacji i blizn, które nawet w dobie supernowoczesnej medycyny estetycznej są trudne (a czasem niemożliwe!) do usunięcia. Co to znaczy? Przede wszystkim to, że najgorsze, co możesz zrobić, jeśli masz trądzik, to próbować go przeczekać. Zmiany trądzikowe mogą pojawiać się latami – nawet po 20., 30. albo nawet po 40. roku życia.  Trądzik spotyka też gwiazdy!  Nie myśl, że twój  trądzik to kwestia twojego wyjątkowego pecha. Trądzik spotyka także gwiazdy i to światowego formatu – choćby Cameron Diaz w swojej książce „The Body Book” przyznawała, że swoją – jak sama określała, okropną – cerę zawdzięczała diecie złożonej z cheeseburgerów i frytek. „Kiedy zmieniłam jedzenie (…) moja skóra zaczęła się oczyszczać. Co prawda, trądzik nie zniknął zupełnie, ale znacząco się polepszył.” Gwiazda zaznaczyła, że z perspektywy czasu jasno widzi, że jej trądzik był po prostu sygnałem jej organizmu, iż powinna bardziej o niego zadbać.   Dr Magdalena Łopuszyńska, ekspertka z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej BELLA przyznaje rację gwieździe:  – Dieta o wysokim indeksie glikemicznym, a także inne czynniki np. promieniowanie UV, dym papierosowy, stres, rzeczywiście wpływają poprzez receptory na nadmierne wytwarzanie lipidów prozapalnych i mogą być odpowiedzialne za powstawanie trądziku oraz decydować o jego ciężkości – mówi dr Łopuszyńska . O wpływie diety na trądzik mówiła też Rihanna i podkreślała, że w jej przypadku...

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Partner
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Partner
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Partner
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik