Cameron Diaz
Adobe Stock

Cameron Diaz znana jest ze swoich problemów ze skórą prawie tak samo jak z filmowych hitów, w których zagrała. Obecnie ma dużo lepszą cerę niż kiedyś, choć ciągle co jakiś czas pojawiają się na niej wypryski. Co się zmieniło? Gwiazda pokochała peelingi chemiczne i zabiegi laserowe, które redukują ślady po stanach zapalnych i blizny. Aktorka zauważyła też, że na jej skórę wpływ ma to, co je – gdy ograniczyła fastfoody i słodycze, a jej cera poprawiła się. Masz ten sam problem co Cameron? Zobacz, jak sobie z nim radzić! 

 

Co jest przyczyną trądziku?

Uważa się, że za zły stan skóry po 30. roku życia odpowiedzialne są przede wszystkim dwa czynniki: stres oraz nieodpowiednia dieta. Wpływ mają też zaburzenia hormonalne – dobra wiadomość jest jednak taka, że z wiekiem ich aktywność zanika i tendencja do trądziku zmniejsza się. Mówi się też o specyficznych cechach genetycznych skóry. Jest to jednak bardzo złożony problem, a leczenie trądziku polega w głównej mierze na zaleczeniu stanów zapalnych, usuwaniu nieestetycznych śladów i działaniu profilaktycznym. Spożywane pokarmy nie powodują samej choroby, jednak mogą nasilać jej objawy. Coraz częściej mówi się również o negatywnej roli glutenu, który powoduje stan zapalny w organizmie. Dlatego lekarze zalecają unikanie w diecie przede wszystkim słodyczy i potraw z białej mąki oraz wysoko przetworzonych.

 

Jakie zabiegi są najlepsze na trądzik? 

W leczeniu trądziku stosuje się peelingi dermatologiczne, które nie tylko oczyszczają gruczoły łojowe, ale mają też działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Najlepsze są peelingi na bazie kwasu ferulowego, azelainowego, pirogronowego, glikolowego, mlekowego czy retinolowego. Czasami ich wykonanie poprzedza się delikatną mikrodermabrazją. Dodatkową ich zaletą jest to, że lekko rozjaśniają przebarwienia pozapalne, które z wiekiem niestety łatwiej powstają i trudniej je potem usunąć. Dlatego tak ważne jest, aby jak najwcześniej zacząć walkę z trądzikiem i nie dopuścić do pojawienia się nieestetycznych śladów czy blizn potrądzikowych! Rozwiązanie? Specjalny laser Isolaz, który jest dostępny w gabinecie dr Łopuszyńskiej. Wiązka światła działa (podobnie jak w zabiegach IPL) przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, a specjalny próżniociąg mechanicznie opróżnia gruczoły łojowe z sebum. 

gabinet_bella
Mat. prasowe

 

Sposób na blizny po trądziku

Najlepsze rezultaty w leczeniu blizn potrądzikowych daje terapia łączona. Zwykle jest to kombinacja lasera frakcyjnego CO2 MEDart i Easy TCA Pixel Peel. Są to zabiegi dobre dla każdego, a jedynym przeciwwskazaniem do zabiegu są aktywne zmiany trądzikowe. Wykonujemy je naprzemiennie w odstępach 4-6 tygodniowych. Liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie przez lekarza (ok. 6 zabiegów łącznie). Skóra staje się gładsza po każdej wizycie, jednak na efekty końcowe trzeba poczekać ok. 2 miesiące po zakończeniu serii.

Easy TCA PIXEL Peel to technika głębokiej regeneracji skóry, która polega na połączeniu terapii mikronakłuwania frakcyjnego Dermapen oraz peelingu Easy TCA. Miks tych technik regenerujących pozwala na dogłębną odbudowę skóry właściwej w przypadku blizn potrądzikowych oraz rozstępów. Laser frakcyjny CO2 MEDart również daje świetne efekty, a skóra goi się po zabiegu ok tygodnia. Uzyskujemy poprawę wyglądu skóry, a w przypadku blizn potrądzikowych można zaobserwować prawie 90% zmniejszenie widoczności śladów. Zabieg przeprowadzony jest w znieczuleniu miejscowym i jest praktycznie bezbolesny. Aby zwiększyć regeneracyjny efekt lasera frakcyjnego CO2 MEDart można połączyć go z osoczem bogatopłytkowym.

dr_magdalena_lopusznska_bella
Mat. prasowe

Dr Magdalena Łopuszyńska

 

Jak powstrzymać nawrót trądziku? 

Trzeba pamiętać, że trądzik leczymy objawowo. Potem trzeba zadbać o to, aby podtrzymać efekty kuracji, o czym wielu pacjentów zapomina. A trądzik lubi nawracać! Terapia podtrzymująca obejmuje zarówno zabiegi w gabinecie, jak i pielęgnację domową. Regularnie (raz w miesiącu) warto poddać skórę oczyszczaniu peelingami chemicznymi na bazie kwasów (np. ferulowego lub azelainowego). Konieczne są też intensywne zabiegi nawilżające. W domowej pielęgnacji ważne jest dokładne oczyszczanie skóry, najlepiej żelem z wodą. Na co dzień stosujemy lekkie kremy nawilżające – częstym błędem jest sięganie po zbyt tłuste i ciężkie kosmetyki przeciwzmarszkowe, które pobudzają w skórze metabolizm, a tym samym produkcję łoju. Pielęgnacja skóry trądzikowej to złożona sprawa, ale dzięki pomocy specjalistów i regularnemu dbaniu o cerę osiągniemy świetne efekty! 

sposob_na_tradzik
Mat. prasowe

 

Wszystkie informacje na temat zabiegu znajdziesz na stronie Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej BELLA

Adres: Gabinet Kosmetyki Lekarskiej BELLA , ul. Piękna 19, Warszawa 

 

Materiał powstał we współpracy z Gabinetem Kosmetyki Lekarskiej BELLA 

Więcej na temat Cameron Diaz trądzik