Colin Firth
East News

Ci mężczyźni udowadniają, że z łysieniem wcale nie trzeba się pogodzić! Wiemy, co robią!

Colin Firth
East News

Widoczne przerzedzenia włosów, podobnie jak pierwsze siwe pasma, są dla wielu mężczyzn namacalnym dowodem przemijającego czasu. Bywa, że łysienie staje się źródłem kompleksów. Chcesz mieć fryzurę jak Hugh Grant czy Colin Firth? Znamy na to sposób!

Charakterystyczne zakola i przerzedzenie włosów na czubku głowy występują głównie u mężczyzn. Statystyki tylko to potwierdzają - łysienie androgenowe, będące efektem wrażliwości mieszków włosowych na androgeny, występuje u 70 proc. mężczyzn i 40 proc. kobiet w pewnym okresie ich życia. U panów najczęściej prowadzi do całkowitej utraty włosów, choć wielu z nich uprzedza ten moment, samodzielnie goląc się na łyso. Tak radykalna zmiana wizerunku wcale nie jest konieczna! Czy wyobrażasz sobie łysego Bena Afflecka lub Josha Hartnetta? Niektórym po prostu to nie pasuje i w pełni się z tym zgadzamy.

Hugh Grant, Colin Firth
East News

Dlaczego zaczynamy łysieć? 

Głównym czynnikiem powodującym łysienie androgenowe jest testosteron a dokładniej pochodna testosteronu – dihydrotestosteron (DHT). Są to męskie hormony – androgeny, które występują u mężczyzn, ale również u kobiet. W przypadku mężczyzn wraz z wiekiem androgeny osłabiają wzrost włosów na skórze głowy, a cykl naturalnego wypadania przebiega szybciej. W efekcie powstają widoczne przerzedzenia. 

Nowoczesna metoda walki z łysieniem

Medycyna regeneracyjna coraz częściej wykorzystuje przeszczep komórek pacjenta. Na tej metodzie opiera się właśnie zabieg REGENERA ACTIVA, wykonywany w Gabinecie Kosmetyki Lekarskiej Bella. Polega on na pobraniu niewielkiego wycinka materiału biologicznego ze skóry głowy na potylicy, dokładnie na linii włosów, a więc w miejscu, gdzie mieszki włosowe są najsilniejsze, a skóra szybko się goi. Dzięki skalibrowanym procesom mechanicznym i filtracji lekarz uzyskuje gotową do wstrzyknięcia zawiesinę, bogatą w komórki progenitorowe i inne czynniki prekursorowe, w tym komórki macierzyste. 

Gabinet Bella
Mat. prasowe

Jak przebiega pojedyncza sesja REGENERA ACTIVA?

Sam zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowaniu maści znieczulającej i trwa zaledwie 20-25 minut. Po pobraniu niewielkiego wycinka skóry specjalista przy pomocy nowoczesnego urządzenia izoluje z tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, mające zdolności regeneracyjne. Otrzymana zawiesina wstrzykiwana jest w miejscach przerzedzenia włosów. 

Gabinet Bella
Mat. prasowe

Istotną zaletą zabiegu REGENERA ACTIVA jest to, że nie wykonuje się go seriami. Na kolejną sesję, jeśli zajdzie taka potrzeba lub zależy nam na podtrzymaniu efektów, można umówić po 1-2 latach. To z pewnością ucieszy osoby, które obawiają się konieczności wykonywania kilku czy kilkudziesięciu zabiegów, by zobaczyć efekty. W tym przypadku zdecydowane zagęszczenie włosów widoczne jest już po około 2 miesiącach, co wynika z naturalnego procesu wzrostu nowego włosa. 

Gabinet Bella
Mat. prasowe

dr n. med., dermatolog, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej Magdalena Łopuszyńska

Wszystkie informacje na temat zabiegu znajdziesz na stronie Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bellagabinetbella.com.pl

Gabinet Kosmetyki Lekarskiej BELLA 00-549 Warszawa, ul. Piękna 19.

Już dziś zarezerwuj wizytę!

Gabinet Bella
Mat. prasowe

Artykuł powstał z udziałem  Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej Bella.

Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08