Jurek Owsiak - na co zbiera WOŚP w 2020?
Newsy

Na co zbiera pieniądze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020? Wiemy!

Na co zbiera pieniądze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020? Wiemy!

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed nami!  W całej Polsce, ale zarówno i wielu krajach europejskich i pozaeuropejskich, zbierane są dziś pieniądze na rzecz fundacji Jurka Owsiaka! Na jaki cel zostaną przekazane? Poznajcie dokładne szczegóły i dowiedzcie się, na co zbierane są pieniądze w tym roku!

Zobacz takżeNajlepsze gwiazdorskie aukcje dla WOŚP: Joanna Przetakiewicz, prezydencka para, Kuba Błaszczykowski... Jessica Mercedes najhojniejsza?

Jurek Owsiak zdradził, skąd wziął się pomysł na zbiórkę dla dzieci! Tak narodził się WOŚP!

Na co zbiera WOŚP 2020?

WOŚP w tym roku zbiera na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci, potrzebujących różnego rodzaju operacji. 

Wybór tematu Finału to sprawa, nad którą zawsze pochylamy się długo i w szerokim gronie, konsultując z wybitnymi specjalistami z dziedziny medycyny. Temat, który wybraliśmy na 28. Finał dotyczy niezwykle istotnego, a nieco zapomnianego obszaru w polskiej służbie zdrowia. Widzimy to w dziesiątkach próśb o wsparcie, jakie dostajemy ze szpitali w całej Polsce. Mamy nadzieję, że Polacy po raz kolejny nam zaufają i że wspólnie zbierzemy środki, które pozwolą nam poprawić funkcjonowanie w kolejnej dziedzinie polskiej medycyny" – powiedział jakiś czas temu Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Ale to nie wszystko! Zarząd fundacji, w związku z tragicznymi pożarami w Australii, podjął decyzję, że część pieniędzy ze zbiórek będzie przekazana na rzecz walki z żywiołem oraz dla ofiar:

Jesteśmy z Wami i myślimy o Was! Podczas 28. Finału WOŚP będziemy chcieli bardzo, bardzo mocno Was uściskać od wszystkich, którzy razem z nami grają i zwrócić uwagę na Waszą sytuację. Fundacja to miliony Polaków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Finał to dzień, w którym solidaryzujemy się wszyscy, aby ratować życie i zdrowie polskich dzieci. Chcemy teraz, tę naszą finałową energię przesłać w Waszą stronę. Dziękujemy, że gracie razem z nami i bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować - czytamy na Facebooku WOŚP!

Jak wspierać WOŚP bez wychodzenia z domu?

Pieniądze na rzecz WOŚP można wrzucać do puszek wolontariuszy w całej Polsce, ale również brać udział w wielu aukcjach internetowych (można wylicytować m.in. medal noblowski Olgi Tokarczuk) czy też... zrobić przelew online - bez wychodzenia z domu! Jak dokładnie to zrobić? Zobaczcie tutaj! 

Wspieracie WOŚP? My tak! 

Jerzy Owsiak w czarnej koszulce z napisem
East News

Jurek Owsiak, finał WOŚP
East News

Zobacz także
Jerzy Owsiak w czarnej koszulce z napisem

Jurek Owsiak prosi oddział o zmianę celu zbiórki! Zaskakująca decyzja tuż przed finałem WOŚP 2020

Agata Duda

Agata Duda przekazała ważny element garderoby na zbiórkę WOŚP. Piękny gest pierwszej damy

 

Jurek Owsiak WOŚP
East News
Newsy
Nie uwierzycie, w jaki sposób Jurek Owsiak rozpoczął WOŚP... Zobaczcie, jak wyglądał "I Finał" w 1992 roku!
Nie uwierzycie, w jaki sposób Jurek Owsiak rozpoczął WOŚP... Zobaczcie, jak wyglądał "I Finał" w 1992 roku!

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy , której założycielem był Jerzy Owsiak , podczas 27 finałów uzbierała ponad miliard złotych. To dzięki tej kwocie polskie oddziały noworodkowe i neonatologiczne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt niezbędny do ratowania życia najmniejszych dzieci. Zobaczcie, jak WOŚP zmieniał się na przestrzeni lat. Pamiętacie, ile udało się zebrać podczas "I Finału"?  Obecnie ta akcja stała się częścią naszej kultury, a w pomoc angażuje się z roku na rok coraz więcej osób.    Niestety dramatyczne wydarzenie, które miało miejsce podczas 27. finału WOŚP w Gdańsku sprawiło, że Jurek Owsiak zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa fundacji. Śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który zmarł na skutek ran odniesionych podczas ataku nożownika na scenie , bardzo dotknęła Owsiaka. Obejrzyjcie wideo i zobaczcie, jak tworzyła się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!   Zobacz:  Poruszające słowa Owsiaka dzień po rezygnacji: "Jestem w rozsypce"!   Jurek Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP Jurek Owsiak z żoną Lidią

Newsy
Plejada gwiazd na wielkim meczu TVN kontra WOŚP! Węgiel, Rozenek z dziećmi, Madzia... Kto jeszcze?
Plejada gwiazd na wielkim meczu TVN kontra WOŚP! Węgiel, Rozenek z dziećmi, Madzia... Kto jeszcze?

Za nami kolejny wielki mecz TVN kontra WOŚP. Na stadionie Legii Warszawa drużyny rywalizowały ze sobą w szczytnym celu. Podczas meczu zbierano pieniądze na kartkę dla Ustrzyk Dolnych: To trzecia karetka. Mam nadzieję, że bez problemu uda się zebrać na nią pieniądze - powiedział kapitan drużyny TVN Grzegorz Kajdanowicz. W drużynie TVN znaleźli się m.in. Antek Królikowski, Mateusz Gessler, Oleh z Big Brothera czy Michał Mikołajczuk. W ekipie WOŚP grali oczywiście Jurek Owsiak, Maciej Stuhr czy Michał Jelonek. Jaki był wynik? Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla TVN, zaś w rzutach karnych 5:4 dla WOŚP. Puchar powędrował jednak do rąk stacji TVN. Królem strzelców został zaś Robert Stockinger.  Gwiazdom kibicowały… gwiazdy! Zobaczcie, kto pojawił się na stadionie Legii. Zobacz także:   Anna Lewandowska z przyjaciółmi świętowała swoje urodziny. Zobaczcie zdjęcia z imprezy!

Jerzy Owsiak w czarnej koszulce z napisem
East News
Newsy
Jurek Owsiak prosi oddział o zmianę celu zbiórki! Zaskakująca decyzja tuż przed finałem WOŚP 2020
Jurek Owsiak prosi oddział o zmianę celu zbiórki! Zaskakująca decyzja tuż przed finałem WOŚP 2020

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundusze uzyskane ze zbiórki mają zostać przekazane na zakup urządzeń służących do ratowania życia i zdrowia dzieci, które wymagają operacji. Jednak Jerzy Owsiak na kilka dni przed wielkim finałem podjął decyzję o zmianie celu zbiórki w jednym z oddziałów WOŚP! Dlaczego?  Zobacz także:  Jerzy Owsiak wydał oświadczenie na temat ostatniej woli Pawła Adamowicza Jerzy Owsiak podjął zaskakującą decyzję w sprawie celu zbiórki!  Jak wiadomo, zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, są organizowane w oddziałach na całym świecie. Jednak w związku z tragicznymi pożarami, jakie mają miejsce w Australii, Jerzy Owsiak postanowił zmienić cel zbiórki właśnie w australijskim oddziale. Dziękujemy, że gracie razem z nami i bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów, z którymi walczycie. Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować. Pamiętajcie, że w takich momentach, zawsze solidaryzujemy się z tymi, którzy potrzebują pomocy. Wierzymy, że pokonacie żywioł, ale wiemy także, że czeka Was ogromny wysiłek, aby odbudować to, co zostało zniszczone. Zawsze możecie liczyć na nas! - czytamy w liście Jurka Owsiaka.  Ponadto podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie ma pojawić się wielka flaga Australii.  Podczas 28. Finału będziemy chcieli w centrum Warszawy nad głowami publiczności rozwinąć ogromną flagę Australii. Niech ten sygnał będzie dla Was...

Nasze akcje
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Nowoczesny wymiar kobiecości? Manifestuj go zapachem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner